Esrarın Kanser Hücrelerini Öldürmesi

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre, esrarın kanser tedavisi için doğal bir yöntem olabileceği belirtildi.
Esrarın Kanser Hücrelerini Öldürmesi
iStock.com

eğer doğruysa kafaların çok güzel olacağını gösteren haberdir.

haberin tam metni şöyle:

--- alıntı ---

amerikan ulusal kanser enstitüsü’nün yaptığı güncelleme ülke çapında büyük ses getirdi. güncelleme ile eklenen araştırma sonuçlarına göre, esrar kanser tedavisi için doğal bir tedavi yöntemi olarak belirtiliyor.

amerika’da esrar kullanımının yasallaşma süreci giderek hızlanırken, bu alanda çalışan kuruluş ve stk’lar seslerini daha çok duyurmaya başladı. ınfowars haber sitesinde yer alan habere göre, ncı (amerikan ulusal kanser enstitüsü), internet sitesinde bir güncellemeye giderek esrarın tıp alanında yapılan çalışmalarına yer verdi.

çalışma sonuçlarına göre, esrar, hücre ölümü sebebiyle büyüyen tümörü engelleyebilme özelliğine sahipken tümörün büyümesine elverişli kan hücrelerinin gelişimini de engelleyebiliyor ve sağlıklı hücrelerin korunmasını sağlıyor.

cannabidiol üzerinde yapılan son bir araştırmada, cbd vücuda alındığında sağlıklı meme hücrelerine minimum zararı verirken iyi ve kötü huylu meme kanseri hücrelerinin ölümüne neden olduğu anlaşıldı. laboratuvar ortamında yapılan deneylerde, cbd’nin metastatik meme kanseri hücrelerinin büyümesini durdurduğu, sayılarını azalttığı ve tümörün yayılmasını önlediği de gözlemlendi.

ayrıca 2010 yılında portland ındymedia’nın yayımladığı verilere göre, amerikan cerrahlar birliği’nin son 20 yılda derlediği yıllık ölüm oranlarının sonuçları oldukça ilginç. tütün kullanımından kaynaklanan ölüm sayısı yaklaşık 400 bin civarındayken alkolden kaynaklanan ölüm sayısı 150 bin. kafeine bağlı hastalıklarda gerçekleşen ölüm sayısı ise ortalama 5 bin civarında. aşırı dozda asprin kullanımından kaynaklanan ölüm sayısı 500 civarındayken esrar kullanımından kaynaklanan ölüm hiç gerçekleşmemiş.

abd’de yapılan bir araştırmada da, erken yaşta esrar kullananların ileri yaşlarda esrar kullanmayanlara oranla depresyon, psikoz veya astım gibi rahatsızlıklara yakalanma oranlarının daha yüksek olmadığı belirlendi.

--- alıntı ---

özellikle şu bölüm çok ilgi çekici;
"tütün kullanımından kaynaklanan ölüm sayısı yaklaşık 400 bin civarındayken alkolden kaynaklanan ölüm sayısı 150 bin. kafeine bağlı hastalıklarda gerçekleşen ölüm sayısı ise ortalama 5 bin civarında. aşırı dozda asprin kullanımından kaynaklanan ölüm sayısı 500 civarındayken esrar kullanımından kaynaklanan ölüm hiç gerçekleşmemiş."

edit: esrarın kanser tedavisi için olası bir yararı üzerine bu yazı. bağımlılık yapmayacağını da zararsız olduğunu da iddia ediyor değilim. bir haber okudum ve paylaştım.
ayrıca bir günde 20 litre su iç o bile insanı öldürebilir. neyi nasıl kullandığımızdır tehlikesini belirleyen. ve elbette bağımlılık yapabilecek her madde ya hiç kullanılmamalı ya da bu tür sağlık nedenleriyle vs kullanılıyorsa da dikkatli kullanılmalıdır.

bu haberi okuyup da koşup esrar kullanmaya başlayacak olanın da ayrıca aklına şaşayım. adam tıp diyor, ilaç diyor, deney diyor, bulgu diyor aloo.