Evinize Neden Bir Hava Temizleme Cihazı Satın Almalısınız?

Philips Türkiye aracılığı ile
Evimizde soluduğumuz havanın kaliteli olması sağlığımız için çok büyük önem arz ediyor. Hava temizleme cihazları da tam bu noktada çok önemli bir göreve sahipler.
Evinize Neden Bir Hava Temizleme Cihazı Satın Almalısınız?


1. Astım belirtilerini hafifletir

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği'ne göre ülkede her dört kişiden birinin alerjik rahatsızlığı var. Evcil hayvan tüyleri, toz, polen gibi faktörler astımı tetikliyor ve bu durum kişinin hayat kalitesini ciddi manada düşürebiliyor. Dolayısıyla havadaki alerjen ve kirletici maddeleri, HEPA filtresiyle %99,9 oranında temizleyen hava temizleme cihazları solunum yollarımız için biçilmiş kaftanlar.


2. Evdeki zararlı kimyasallara karşı etkili

Günde 2 litre su içerken yaklaşık 11 bin litre hava soluyoruz. O nedenle içtiğimiz su kadar önemli bir şey soluduğumuz havanın kalitesi. Araç egzozlarından çıkan dumanlar, evde kullandığımız bazı temizlik malzemelerindeki toksik kimyasallar, evimizin havasını kirletiyor. Bu kirlilik kısa vadede sorun yaratmıyor gibi görünse de uzun vadede bu kimyasallara maruz kalmak çeşitli hastalıklara neden olabiliyor. Hava temizleyiciler, aktif karbon filtreleri sayesinde evinizin havasını bu kimyasallardan arındırarak size ferah bir nefes alanı sunar. 

Aklınızda olsun; her yıl hava kirliliğinden, havadaki zehirli gazlardan, bakterilerden ve virüslerden ortalama 7 milyon kişi hayatını kaybediyor.

3. Kötü kokular artık dert değil

Sigara, yemek, evcil hayvan vb. kokuları, yaşam alanımızda bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Cam açıp ortamı havalandırmanın uzun sürede anca fayda sağladığı bu gibi durumlarda HEPA ve aktif karbon filtreli hava temizleme cihazları, havadaki partikülleri tutarak yaşam alanınızın havasını çok kısa sürede daha temiz ve kaliteli bir hale getirir. Üstünüzün başınızın sürekli sigara ve yemek koktuğu bir evde yaşıyorsanız bu cihazlar tam aradığınız şey olabilir.


4. Daha kaliteli bir uyku

İyi bir uyku, iyi bir hayat demek. Evinizin havasındaki bakteriler, tozlar nezle ve alerjileri tetikleyerek burun akıntısına, burun tıkanmasına neden olabilir; bu da kötü uyumanıza, uykunuzu iyi alamamanıza sebep olabilir. Hava temizleme cihazları, üstün teknolojili filtreleri sayesinde havadaki 0,003 mikrona kadar (bilinen en küçük virüsten bile küçük boyuttaki) ultra ince parçacıkları yakalar ve size kaliteli bir uyku imkanı sağlar.

Philips Hava Temizleyici 3000 Serisi, 6 dakika kadar kısa bir sürede virüs, alerjen ve kirleticilerden %99,9 arınmış temiz ve kaliteli hava sunar!

Philips Hava Temizleyici 3000 Serisi'ni keşfetmek için tıklayın.