Evliliklerde Seks Neden Bitiyor?

Evlilikte seksin azalması ya da büyük oranda bitmesi çok önemli bir problem. Bu problemin nedeni nedir? Nasıl çözülebilir?
Evliliklerde Seks Neden Bitiyor?
iStock


mevzu sürekli aynı şeyin tekrarlanıyor olmasının bıkkınlığı ve insanın doyumsuz yapısından kaynaklanır

misal, evli olmayan ama uzun süredir aynı evi paylaşan arkadaşlarımda da durum aynıdır.

bu tip beraberliklerden önce, haftada birkaç kez görüşebilen sevgilik halinde beklentiler vardır, görecek olma heyecanı ve her an elinin altında olmama durumu mevcuttur.
sevgili ve farklı evlerde yaşıyorken kız arkadaşıyla çıktığı tatilde günde en az 2 kere birlikte olduğunu söyleyen arkadaşım, kızla aynı eve çıkınca ayda taş çatlasa 2-3 kez birlikte olduklarını söylemişti.


madde madde açıklarsak

1. aynı insandan gelen bıkkınlık.

2. karşılıklı özensiz kişisel bakım, giyim kuşam vb.

3. sevgiliyken görmediğin ama aynı evde/ya da evliyken dikkatini çeken ve sevmediğin huyların karşılıklı soğutması.

4. kadın ve erkeğin sekse bakış açısından kaynaklanan farklılıklar. (bir wood allen filminde vardı. önce woody allen'a soruyor bir arkadaşı, ne kadar sık birlikte oluyorsunuz diye, allen'in cevabı "haftada 2-3 kez falan, çok nadir". görüntü aynı anda kadına (karısı) dönüyor, aynı soruyu ona da bir arkadaşı soruyor, kadının cevabı "haftada 2-3 kez falan, oldukça sık".

5. nasıl olsa elimin altında psikolojisi.

6. çocuk olması ve enerjinin büyük bölümünün çocuğa kanalize edilmesi.

Tabii ki evlilikte seks bitecek diye bir kural yok. Başka bir Ekşi Sözlük yazarına kulak verelim

öncelikle her evlilikte bitmez. 18 yıldır evliyim burada detay, rakam verecek halim yok ama gayet de keyifli bir şekilde sürüyor. günün birinde biter mi elbet yaş ilerledikçe belki sağlık sorunu, vb. ile biter lakin sevdiğim kişi ile birlikte olmaktan neden vazgeçeyim.

ha ilk çocuk olduğunda biraz acemilikten bir süre sıklık azaldı, ikinci çocuk olduğunda da uyku düzeni daha sorunlu olduğundan çocukların gözünün içine baktığımız, zaman/takat bulamadığımız, hafta içini komple boş geçtiğimiz dönemler oldu ama o zamanlarda bile ara açıldığında insan saat kurup gene bir şekilde çözüm buluyor. ikinci çocuk 5 yaşını geçince zaten yine rahatladık. şimdilerde ergenlik nedeniyle yine uyumamaya başladılar ama bizim de uyku azaldığı için (çok değil 40'lı yaşlar) bir şekilde vakit bulunuyor.

eğer seks bitiyorsa öncesinde sohbet bitmiştir, muhabbet bitmiştir, birbirinizle paylaştığınız her ne varsa onlar bitmiştir sonrasında tabi seks biter. yok bunlar bitmediyse ve sağlık sorunu yoksa seks niye bitsin.

ha bak fiziksel anlamda aşırı değişme, hijyeni önemsememeye başlama vb. gibi bir şeyler varsa bilemem ama evleneceğiniz kişi ile gerçekten bir şeyler paylaşabiliyorsanız, onu özellikleri keşfedilip yenisine geçilecek oyuncak gibi görmüyorsanız bitmez.

en azından 18 yıla ben garanti veriyorum.

Kadınları Seks Esnasında Zevkin Doruklarına Uçuran Durum: Çoklu Orgazm

Mastürbasyon Yapmayarak Huzura Ermeyi Amaçlayan Oluşum: NoFap ve Faydaları