Eyeliner Modasından Sıkılanlar İçin Gözlerde Benzer Etkiyi Yaratacak Bir Makyaj Tekniği

Günümüzde 'no make-up make-up'ın(makyaj yokmuş gibi makyaj) trend olmasıyla birlikte eyeliner modası için yavaştan silinmeye başladı diyebiliriz. Buna rağmen eyelinerın etkisinden vazgeçemeyenlerin eyeliner kullanmadan aynı etkiyi alabileceği bir taktik var.
Eyeliner Modasından Sıkılanlar İçin Gözlerde Benzer Etkiyi Yaratacak Bir Makyaj Tekniği
iStock


kontür paletinizdeki teninizden birkaç ton koyu kapatıcıyla gözlerinizin tam birleştiği noktadan elmacık kemiğinize paralel çok uzun olmayan(eyeliner ucu kadar düşünebilirsiniz) ince bir çizgi çekin, çok fazla abartmadan bir iki hamleyle dağıtın. bunu ten renginizden bir iki ton koyu farınızla da yapabilirsiniz. istediğiniz bir renkle göz kapağınızın katlanma bölgesini de renklendirin. eyeliner çekmeden çekik gözlü görünmenin sırrı budur.

gözünüzün içine de ten rengi kalem çekerseniz, hem olduğundan daha iri hem de daha çekik gözlerinizle, "üff yapma makyaj falan sen doğal halinle çok daha güzelsin!" diyen sevgililerinize kirpiklerinizi kırpıştırarak "don't speak as loud as my heart" dersiniz. sonra da bi öpücük atarsınız, pamuk gibi olurlar. hep çemkirmeyin adamlara, car car car cevap verip daraltmayın birbirinizi! azcık yumuşak azcık sert, hadi bakiyim tontişlerim, hepinizi öpüyorum.

Kadınları Bambaşka Biri Haline Getiren Kontürün Yüz Tiplerine Göre Uygulanma Teknikleri