Ezel'de Cengiz Dışındaki Karakterlerin Çoğunun Tutarsız Olması

2009-2011 arası yayınlanan ve Türkiye TV tarihinde özel bir yeri olan diziye dair farklı bir perspektif.
Ezel'de Cengiz Dışındaki Karakterlerin Çoğunun Tutarsız Olması

ezel dizisinde cengiz dışında alayının karaktersizdir. karakterden kastım iyi veya kötü değil. tutarlı olmaktır. cengiz kötüydü ve aradaki yarım bölümlük bir yeri es geçersek bu karakterini hep korudu. diğerleri gibi yanar döner olmadı. şöyle ki;

ezel: önce eyşan'ı sonra eyşan'ı ve en sonunda yine eyşan'ı sevmiştir. sözde iyi karakterdir ama bu süreçte ölümcül hastalığa yakalanan bahar'ın duygularıyla oynamıştır. bade'yi de aynı şekilde yarım bırakmıştır. sevme bahanesiyle bade'nin bekaretini bile elinden almıştır.

dayı: kenan'a yaptığı malumdur. ayrıca söz konusu ezel'in intikamı olduğunda plan tıkır tıkır işlemeli diyen dayı, azad'ın canı her tehlikeye düştüğünde ezel'i tek bırakıp gitmiştir. azad'ın canı can da mümtaz amcanın canı patlıcan mı dayı!

ali: sen en yakın arkadaşını hapse gönder. parayı cukkala. yetmezmiş gibi hapishanede annesini öldürmekle tehdit et. daha sonra tüm bunlara rağmen seni affettiğinde alemin kralı ben olmalıyım diye yine yarışa giriş. sonradan düzelmişmiş. hadi canım hadi. en karaktersizi ali'dir.

şebnem: bende yeri ayrı, uzun laf etmek istemiyorum :)

tefo: hacı hacıyı mekkede, hoca hocayı tekkede bulur demişler. tam da bu söze uygun hareket etmiş, baş karaktersiz ali'ye kıyamamıştır. kendisine yol yordam öğrettiği dayısının emrine itaat etmemiştir. neymiş ali'yi öldüremezmiş. kardeş sen değil miydin kız kardeşini öldürürken bir dakika düşünmeyen. ondan daha mı değerliydi ali. baş karaktersizin, karaktersiz ekürisidir.

azad: ben bu kadın kadar yanar döner birini görmedim. babanı ya sev ya da sevme. bir konuşmada çiçekler böcekler diğer konuşmada "allah belanı versin". diğerleri kadar karaktersiz olmasa da yine de tutarsızdır.

eyşan: burada anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. zaten herkesçe malumdur.

selma: karaktersizliği ile tüm bu kavgayı başlatandır aslında. önce kenan sonra ramiz'e yanlamıştır. olaylar sonrasında gelişmiştir.

kenan: abi bir intikam uğruna ramiz'in peşine düştün. eline fırsat geçince öldürmeyeceksen etrafta intikam intikam diye dolaşmayacaksın. artık adamda öyle bir hal almış ki ramiz'i öldürmek için uğraşmak ramiz'i öldürmekten daha fazla keyif verir olmuş. bir de kadın artık tercihini yapmış daha zorlamanın anlamı ne. ara yerde abin de öldü. fildişi kulesinde canı sıkıldığı için intikamcılık oynamaktadır. sanki ramiz dayı al selma senin olsun dese bu haliyle selma'yı alacak.