Facebook'ta Tanışmak İçin Atılan En Garip İlk Mesajlar

Bir insanla tanışabilmek için ne kadar yaratıcı olunabildiğinin ispatı niteliğinde, Sözlük yazarı ''karamzam''ın yazdığı çok acayip mesajlar.
Facebook'ta Tanışmak İçin Atılan En Garip İlk Mesajlar
iStock.com / Anikei

gamze merhabalar,

kusura bakma, böyle yırtık dondan fırlar gibi mesaj atıyorum ama inan bana niyetim kötü değil.

siyasi görüşüm kemalizm demişsin, ben de vardar ovasını çok severim mesela:) ortak yanlarımızın olması, gelecekteki ilişkimiz için bence çok önemli.

peki ya sence?

profilime bakarsan, bir çok kız arkadaşım olduğunu göreceksin. ama tek gecelik, geçici, ateşli ve sonunda mutlaka övgüler aldığım ilişkilerden sıkıldım, artık daha kalıcı şeyler arıyorum. (mesela 2 gecelik. hahahaha espri yaptım kız, hemen bozulma:)) esprilerime alışmak zorunda kalacaksın, hepsi birer bombadır, uyarmadı deme:))))))

mesajını bekliyorum

mustafa
(jeoloji müh.)

selam elçin,

facebook'ta ya da benzeri sosyal medya araçlarında (twitter, wine, beer, vodka) tanımadığım insanlara mesaj atıp onları taciz ya da tahrik etmek, ailemden aldığım terbiyeye uyan şeyler değil. şu an buna sebep olduğun için utanmana sıkılmana gerek yok, eminim böylesi binlerce mesaj alıyorsundur her gün. pürüzsüz, kılsız sol bacağını sergilediğin o sarı elbiseli fotoğrafının bunda etkili olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

elçin seninle çok açık konuşacağım. izninle, elçin olmak istiyorum. hatta büyükelçin olayım. işgüzarlık etmiş olmazsam, maslahatgüzarın bile olabilirim. ilişkimizi katip düzeyine çekmeyelim de, gerisi hallolur.

yakışıklı ve bilimsel düşüncenin önemini kavramış bir mühendisle tanışmak istersin diye düşünüyorum...

selamlar
mustafa (jeoloji müh.)

biricik, tatlıcık fulya,

sana istanbul'dan sımmmsıcak selamlar yolluyorum:)))

bir simitin paylaşıldığı, herkesin herkesle dertleştiği, 40 yıllık dostlukların kurulduğu o eski nostaljik günlerin peşindeysen...

bir annenin oğluna babanın kızına gösterdiği şefkati, sevgilinin sımsıcak nefesinde hissetmeyi merak ediyorsan...

siyam ikizlerinin ameliyatla ayrıldıktan sonra "acaba telepati yoluyla anlaşıyorlar mıdır?" diye merak eden tatlı mı tatlı bir jeoloji mühensidiyle münasebetim olur mu acaba diye heyecan duyuyorsan...

dev ekranda maç keyfini kaçırmak istemiyorsan (samsung marka, media markt'tan 1,999 tl'ye aldım)...

sana bir mesaj kadar yakınım fulya.

inan, facebooktan tanışma, yazışma gibi aktiviteler, huyum değildir, ama o güzellğe vuruldum fulya...

benzin al diyorsun, ama benim depom fullya :)))))))

(espriler havada uçuşacak, alışacaksın buna fulya:)))

haberini beklerim...
mustafa...

sibel selamlar olsun,

şu tatsız ortamda karşıma günışığı gibi çıkıp günümü aydınlatmaya ne hakkın var? gözlerinin içi parlıyor, beni mutlu etmeye ne hakkın var?
şu sıcakta yalnızlığımı klimaya sarılarak gidermeye çalışırken, yeniden insanlığa, güzelliğe, aşka inanmamı sağlamaya ne hakkın var?
ben seni masum şekilde sevmek istiyorum sibel... yırtık dondan fırlar gibi mesaj atmamın nedeni bu... masumiyet karinesi... (elbette ilerleyen vakitte yaramazlıklar da olacak. örneğin espri. örneğin cinsellik... bunu yadsımamalıyız... zaten cinselliği bastırırsak, ortaya absürd bir durum çıkar. düşünsene, 1 aydır çıkıyoruz ve ben sana daha dokanmamışım... olacak iş mi? hele benim gibi yüksek libido sahibi bir jeoloji mühendisi için imkansız bir hadise... neyse uzattım)

romantizme, aşka ve şaraba inanıyorsan, telefonunu ya da mesajını bekliyorum...

sağlıcakla kalsiyum, pardon sağlıcakla kalsibel... :))) (arada espriler yaparım böyle dayanamayıp, nolur hoşgör... güldün ama di mi:))

mustafa
(jeoloji müh.)

nur selamlar!

nura doğru can atan bir türk genciyim... çok açık söyleyeyim; seni aşırı beğendim.

resimlerine baktıkça eski sevgilimi hatırlatıyorsun, ama emin ol onu unutturacak güzelliğe (özellikle de sol bacağa) sahipsin... roberto carlos'tan sonra gördüğüm en etkileyici bacak bu, inan bana...

plan şu: sen bana cevap atacaksın, sonra ben sana buluşma teklif edeceğim, sen de bana "üstüme giyecek bir şeyim yok, kusura bakma, bana gelmek istersen buyur, ama dışarı çıkamayacağım" diyeceksin... ben de alacağım tatlımı, çiçeğimi, yanına geleceğim...

ondan sonra olacakları lütfen gidişata bırakalım nur; aceleye getirilmemeli bazı şeyler. (anlayışın için teşekkürler)

o halde, cevabını bekliyorum.

selamlar,

mustafa

merhabalar,

godfather filminin bir yerinde, şu söz vardır, çok hoşuma gider ve her yerde kullanırım:

-eğer birini seviyorsan, bırak gitsin... dönerse senindir, iskenderse benimdir!! hahahahahahaahhaahhaahah!!!

bu kısa girişten sonrai kendimi tanıtayım... spontan bir insanım... mesela face'de profilini gördüm ve hemen sana yazmaya karar verdim...

kendini nasıl tanımlarsın?

asi?
şatafatlı?
kaderci?

ilk harflerine bak, beni göreceksin:)

mustafa

selam sana, ey elifçiğim!

yüzüklerin efendisindeki elflere benzediğini söyleyen oldu mu acaba, tatlı şey? elifler zaten güzelliğiyle meşhurdur, bilirim.

güneş gözlüklerinin markasını merak ettiğim için yazıyorum sana, prada gibi duruyor? italya'ya hiç gitmedim ama bence ülkemiz de çok güzel. asos'a gittin mi?

bildiğim iyi bir pansiyon var, beraber gidersek indirim alabileceğimize inanıyorum...

off neler söylüyorum ya, sen ne biçim elifsin, bana bunları söyletiyorsun, pis şey:))

cevabını sabırsızlıkla bekleyen...

mustafa

merhaba... bu mesajı ipad'ten yazıyorum, o yüzden hatam olursa affola:)

güzel bir kızsın sanırım. en azından profil resmin öyle diyo:)

tanışmak, bir kahve içmek isterdim seninle... ipad'imi de getircem, burç application'ı indirdim, burçlara bakıp eğlenebiliriz:)

asena merhabalar,

sana bir şey sormak için yazıyorum bu mesajı.

alpertunga öldü mü?
ıssız acun kaldı mı?

bu esprili girişten sonra, siyasi olarak o kadar da uzak durmadığımızı belirtmeme izin ver.

gözlerim hafif çekiktir, sanırım kan grubuma baksan, kazakistan'a, bilemedin doğu türkistan'a kadar gider. genç partiye oy vermiştim, bir kere de mahalli seçimlerde mhp'ye verdim. rahmetli türkeş'in bu ülke için çok iyi şeyler yaptığına inananlardanım. herkesin hatası olur, hatasız kul olmaz demişler, ama o başkaydı...

asena, sen nerelisin? çok güzelsin.

auuuuuuwww:)) (kurt ulumasıydı:))

selamlar

mustafa börteçene (soyadım bu değil ama keşke olsaydı)