Friend Zone'dan Kurtulmak İçin Sade ve Net Bir Rehber

Dünya üzerindeki tüm erkeklerin istisnasız ortak noktası, yılların kapanmayan yarası friend zone'dan çok çekildi, çekilmeye de devam ediliyor. Peki bundan nasıl kaçınabiliriz, kaçınamadıysak nasıl kurtulabiliriz?

friend zone'a atılmak istemiyorsanız;

1) dokunmatik olun.

eline, koluna, omzuna, bacağına dokunun karşınızdaki kişinin. sapık bir şekilde değil elbette. konuşurken, yürürken vs... rahatsızlık vermeden yani ama kendinizi de belli ederek. sizin kendisine dokunmak istediğinizin farkında olmalı. bu ufak temaslardan rahatsız oluyorsa boşuna vakit kaybetmeyin. ısrarcı da olmayın. uzaklaşın.

2) gözünüzde büyütmeyin, büyüttüğünüzü hissettirmeyin.

hani "olsa da olur olmasa da olur" dediğiniz tipler var ya, 2/10'luk, 3/10'luk tipler, onlardan biriymiş gibi davranın. "gideri var" diyorsunuz diye düşünsün kendisi için. ideali zaten öyle düşünüyor olmanız da, çok abartıyorsanız eğer, bunu ona çaktırmayın demek istiyorum. çünkü elde etme, tanışma aşamasındaki "abartı" sonra çok kötü şekillerde patlıyor. zaten de sahte bir abartı o. "tam bana göre" diyerek ne kendinizi kandırın, ne de karşı tarafın bir tarafını kaldırın.

3) iyi çocuk/iyi kız olmayın.

derdini dinleyen, halini hatırını soran, üzerine titreyen, her aradığında ulaşabildiği, "canııımm, çok tatlı" diye bahsedilecek kişi olmayın. sizi kaybetmek istemeyeceği kadar "iyi" olursanız, dehşet çekici de gelmediyseniz eğer, arkadaşı olarak kalmanız daha işine gelebilir. çünkü bir partnerlik durumunda işlerin boka sarıp birbirinizden nefret eder hale gelmeniz olası. bunu istemeyeceği kadar "iyi" olmayın. zaten ne gerek var "elin kızına/oğluna" melek rolü yapmanıza? partneriniz olduğunda titrersiniz üzerine, karakterinizde varsa o da.

peki bunlara rağmen friendzone'a girdiyseniz neler yapabilirsiniz ona bir bakalım.

friendzone'dayken yapmanız gereken şey: bir anda kızın size olan düşüncelerini tepetaklak etmek.

ona farklı davranmaya başlayın, daha iyi giyinin, ona daha az dikkatinizi verin vee en önemlisi flört edin.

bunları bir gün önce görüştüğün kıza yapamazsın tabi ki. yani bir müddet kızla görüşmeyeceksin sonra karşısına çıktığında, kız yeni bir sen ile karşılaşacak.

yapmanız gereken önemli bir detay da şu: bir başka kızla dışarıya çıkmak. bu, kızın gözünde ''sevgili olunabilecek erkek'' pozisyonuna girmenizi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak.


yaparsan işini kolaylaştıracak diğer şeyler: farklı bir hobi bulmak, fitleşmek, bir organizasyona katılmak, çekici bir ilgi alanı bulmak vs... yani olayın temeli şu: kız, görüşmediğiniz zaman içinde sizin yaşadığınız değişimi fark etmeli.

siz değişip uzun bir ara sonra kızla görüştüğünüzde kız sizi tekrardan yeni tanıştığı birisi gibi algılayacak yani o eski ''friendzone'daki çocuk'' olmayacaksınız kızın gözünde.

şimdi yapman gereken tek şey kalıyor. rehberin başına dön. artık değiştin, halihazırda friendzone'daki erkek sen değilsin. friendzone'a girme ve kızla flörtleşmeye başla.