Futbol Yeteneği Kadar Sansasyonlarıyla da Gündem Olan Ronaldinho'nun Vukuatları

Yeşil sahaların gördüğü en yetenekli futbolculardan biri olan Ronaldinho, futbolculuğu kadar karıştığı olaylarla da çok konuşuldu.
Futbol Yeteneği Kadar Sansasyonlarıyla da Gündem Olan Ronaldinho'nun Vukuatları

yeteneğiyle futbol sahasında resmen dans eden, özellikle barcelona günlerindeki futbolunu yıllarca tekrar tekrar izlesek doyamayacağımız bir adamdı ronaldinho. fakat hem brezilya, hem de dünya futbol camiasında kendi başını en çok belaya sokan ve polemik üreten futbolcuların da başında geliyordu. şöyle bir geriye dönüp bakınca, hakkında dolu dolu bir yazı yazacak kadar bol problemlerle dolu bir kariyer yaşadı. profesyonel futbol kariyerini bitirdi ama karıştığı olaylar bitmedi.

2001

paris saint germain kulübü ile avrupa macerasına başladığı ilk yıl memleketinde sahte ehliyet satın almak ile ilgili devam eden bir davası vardı. aynı yıl fransa'da ehliyetsiz araç kullandığı için de yakalanmıştı.


2010

yıl 2010, ronaldinho barselona'dan italya'nın milan takımına transfer olmuş. ezeli rakip inter ile de önemli bir maç oynanmış. ronaldinho maçta kötü oynadığı gibi bir de penaltı kaçırmış. hemen arkasından corriere della sport bir haber yayınlıyor ve ronaldinho'nun maçtan önce 75 bin euro harcayarak 3 gün boyunca bir otelin suitinde arkadaşlarıyla alem yaptığını açıklıyordu. ve bu olay kendisinin italya kariyerini sarsıyor, brezilya'ya geri dönüş bu olayın ardından başlıyordu.


2011

2011 yılında artık brezilya'ya dönmüş ve flamengo ile anlaşmıştır. ilk sezonda idare eder bir performans gösterir. fakat ilerleyen dönemde performansı düşer ve kendisinin transferinde sponsor olan firma bu durumdan hoşlanmaz. maaş ödemeleri gecikir. kulübünü gecikmiş 40.1 milyon real maaş ödemesi sebebiyle mahkemeye vermeye hazırlandığı günlerde takımla birlikte londrina şehrinde kamp halindedir. tüm takım uyku saatinde odalarında uyurken ronaldinho otele bir kadın getirmiş ve geceyi seks yaparak geçirmiştir. görüntüler basına sızdırılır ve bu durum bardağı taşıran son damla olur. flamengo ile ilişkisi kesilir.


2012

2012 yılında memleketi olan porto alegre'de kendi adına kurulan ve 2010 yılında kapatılan "instituto ronaldinho gaucho" enstitüsü ve belediye arasındaki anlaşmalardan kaynaklı usulsüzlükler tespit edilir. haklarında soruşturma açılır. kendisinin ağabeyi assis ilk etapta 4 yıl hapis cezası alır, sonra temyize gider. bu olay kendilerinin mahkeme salonlarında görüldükleri ilk olay değildi. aslında ronaldinho bütün ipleri ağabeyinin eline vermiş partiden partiye eğlenerek bir hayat yaşarken, ağabeyinin yolsuz davranışları ile onlarca kere mahkemelerde boy gösterdiler. sahalar ve gece hayatı dışında mahkemeler de onun alışık olduğu yerler haline gelmişti.


2012-2014

atletico minas gerais takımında oynamaya başladığı dönemde takımı ile libertadores kupasını kaldırarak bir başarı yakalamış ve nispeten iyi bir görüntü vermiş olsa bile, oturduğu semtte komşuları ile sürekli sorunlar yaşamış kötü bir komşu olmuştu. sabahlara kadar süren şafak partilerinde çıkan gürültüler onun polis merkezinde sıkça ifade vermeye gitmesine sebep oluyordu.

2014

partilerden söz etmişken, eğer bir yerde kadınlarla görülmüşse, 2014 yeni yılına girerken havuzda 5 adet iri kalça ile verdiği bu poz gibi, mutlaka magazin sayfalarında yer alırdı. bu da onu spor sayfalarından çok magazin sayfalarında yer alan bir sporcu yapmıştı.


2015

zira 2015 yeni yılına da 13 kadından oluşan haremi ile girmiş, bu olayda tüm dünyada yankı bulmuştu.


2015 yılında ağabeyi assis ile birlikte porto alegre'deki guaíba nehri üzerinde yasadışı bir iskele ve balıkçı platformu inşa etti. bu sebeple doğaya verdikleri çevresel zarar dava konusu oldu. 10 milyon real cezaya mahkum edildi.

haliyle 10 milyon real tutarındaki bu cezayı ödeyemediler. bu yüzden hem brezilya hem de ispanya pasaportuna el konuldu. 57 adet taşınmaz mülküne de el konuldu. hızla çökmeye devam etti. bu arada banka hesaplarında sadece 6 euro vardı.


2020 ve günümüz

2020'de piramit sistemi ile günlük %2 kâr vadeden 18k ronaldinho isimli kripto para projesinde en az 1000 kişinin kurban olarak zarara uğradığı başka bir sansasyon meydana geldi. kurbanlar toplamda 300 milyon real tutan zararlarlarını mahkemede talep ettiklerinde ronaldinho sanık koltuğunda oturuyordu.

yine 2020 yılında ağabeyi ile birlikte sahte pasaport ile paraguay'a girmeye çalıştığında paraguay polisi tarafından tutuklandı ve 6 ay hapse mahkum edildi.


paraguay'da bir süre hapishanede yattıktan sonra cezası ev hapsine çevrildi ve karar verilen bir otelde ev hapsini geçirmeye başladı. ev hapsinde de boş durmayıp, ev hapsini paraguay'ın ünlü modelleri ile çılgın partilere dönüştürdü. parti yapmakta üzerine yoktu.

şimdilerde kendisinin her zaman arkasında olan ve onu elçisi ilan eden en parlak günlerini yaşadığı eski kulübü barcelona ile arası bozuk. 2017 yılında ronaldinho, barcelona ile kurumsal etkinliklerde kulübün elçisi olmak için on yıllık bir anlaşma imzaladı. ronaldinho buna rağmen eski takım arkadaşı lionel messi'nin psg'ye transferini "hoş bir sürpriz" olarak niteleyince elçilik anlaşması da tehlikeye girdi ve belki de barcelona ile de bu yüzden papaz olmak üzere.