Galatasaray Tarihinde Yalnızca Tek Maçlığına Giyilmiş Efsane Formalar

Çeşitli nedenlerden dolayı bazı formalar/forma kombinleri tek maçlığına giyilmiş Galatasaray tarihinde. İşte o formalar.

1. 1974-1975 sezonundaki beyaz forma

formanın beyaz olması, yakası ve kollarının sarı kırmızı çizgiler içermesi dışında, en büyük olayı beyaz forma altına mavi şort ve sarı çorap giymiş olmamız. yani, rakibin beyaz şort giymesi ve bizim mecburen antrenman şortu olan maviyi giymemiz yüzünden, fenerbahçe kombini olsa sırıtmayacak bir kombinle maça çıkmamız. omuza çıkan da erman toroğlu.

2. metin oktay anma forması

metin oktay'ın trafik kazası sebebiyle ani vefatı yüzünden galatasaray'ın akşamdan sabaha hazırlanan ve sadece futbol takımına yetecek kadar dikilen siyah forması. 10 numarasızdır. tek devre giyilmiştir.

3. 1992-1993 sezonu fenerbahçe maçı forması

o sezon fenerbahçe'ye 2-0 kaybedilince bir daha giyilmeyen kırmızı çizgili sarı forma. altına kırmızı şort ile güzel kombin olabilecekken maalesef yok oldu.

4. sade-yakalı beyaz forma

galatasaray tarihinin efsane beyaz formalarından birisi olan bu forma 1997'deki sion maçında giyildi. yakasındaki sarı-kırmızı çizgi dışında bembeyaz forma, avrupa maçı olması sebebiyle yazı ve reklam puntolarının da küçük olduğu bir dizayna sahipti. sadeliği ve gündelik hayatta giyilebilir gibi tasarımı ile mükemmeldi.

5. deprem siyahı

2003'te meydana gelen bingöl depreminden 2 gün sonra maça çıkan galatasaray'ın siyah forması. altına giyilen şort, çubuklunun şortu olsa da siyahla uymuştu. tek maç giyilip, öyle kaldı.

6. efsane kırmızı beyaz forma

hikayesini az çok biliyorsunuz. neuchatel deplasmanında terör örgütü sempatizanlarının sahaya girmesi, simovic'e polisin köpek saldırtması ve diğer psikolojik etmenler yüzünden galatasaray ve türkiye'nin bu olayı bir milli mesele haline getirmesi, galatasaray'ın bunun üzerine sarı-kırmızıyı değil de milli takım için tasarlandığı söylenen ama kullanılmamış olan kırmızı-beyaz formaları giymesi. tek maçlıktır. öyle de kalması iyi olmuştur.

düzeltme: bu kırmızı beyaz forma sonrasında birkaç maç daha giyilmiştir.

Türkiye'ye Gelmiş En İyi Golcülerden Mario Jardel'in Olaylı Galatasaray Macerası

Tadı Damakta Kalan Futbolcu Ribery'nin Galatasaray'daki Olaylı Süreci