Game Of Thrones'un 6. Sezonuna Ait Yeni Fragman Yayınlandı

Uzuuun bir aradan sonra, 24 Nisan 2016'da 6. sezonuyla izleyenleriyle buluşacak olan Game Of Thrones'un Türkçe altyazılı yeni fragmanı.
Game Of Thrones - 6. Sezon Fragman (Red Band)

Sözlük yazarlarının fragmandan esinlenerek yaptıkları yeni sezon teorileri ise şöyle

alemin kralı stannis baratheon han hazretlerinin akıbetine dair hiçbir işaret barındırmayan bir adet sözde fragmanı yayınlanmış dizidir.

--- spoiler ---

gerçi brienne kazuletinin stannis'i kestiği iddia edilen o ormanlık alanda birtakım askerlerle dövüş halinde gözükmesi beni biraz umutlandırmadı değil ama... çok zor be. teenage bebelere yaranacağız diye dağ gibi adamları harcayıp bastıbacak jon'la daenerys'i ön plana çıkardılar.

ayrıca yanlış görmüyorsam

*bolton ordusu ve yabaniler arasında bir muharebe zuhur ediyor .
*lanet olası lannister soyu, rahiplerle paylaşmak zorunda kaldıkları saltanatı, kılıç hakkına dayanarak tekrar geri alma yönünde hamlelerde bulunuyor.
*bahriyeli greyjoylar birtakım isyan ya da fetih hazırlıkları peşinde gibi.
*stannnis'in yaveriyle kızıl karı birlikte hareket ediyorlar. jon'u diriltecekler, öyle anlaşılıyor.
*bran'a "uçacaksın" dediydiler emme biraz fazla uçup soluğu night's king'in yanında almış garibim.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

watchers on the wall fragman analizinde bir detay yakalamış.

melisandre memişleri açarken yüzünde bu sefer o her zamanki şehvetli bakış yok. demek ki diğerlerinden farklı bi durum var ortada. nissa nissa vari bi durum olmasın diye soruyor arkadaş. yüzündeki ifade gayet uygun buna. ölüyle sevişmesinden daha mantıklı hem*. göğsüne kılıcı yiyince belki longclaw alev alır, belki jon dirilir, belki bunların hiçbiri olmaz daha başka şeyler olur. her ne kadar melisandre ile nissa nissa arasında bi bağlantı kurmak mümkün gözükmese de gerçekten nissa nissa'nın kendini feda ettiği sahneyi andırıyor.

şimdi biraz spoiler. eğer jon'un dirilişi için biri kurban verilecekse (sandor beric'i öldürdükten sonra, thoros beric'i kimseyi kurban vermeden diriltmişti.demek ki yapılan büyüye göre kurban vermek elzem değil) kendini feda edecek olacak kişinin melisandre olmasının bence önemi, daha doğrusu anlamı büyük çünkü kendisinin bloodraven'ın kızı olduğuna dair teorileri destekliyorum. (burada o teorinin detaylarına girmeyeceğim çünkü dizide işlenen şeyler değil. )değinmek istediğim nokta, eğer bu teori doğruysa melisandre'nin her zaman iddia ettiği gibi "kral kanı taş ejderhayı uyandıracak"tır.

--- spoiler ---

6. sezon trailer'ının son sahnesinde, js'nin naaşının baş ucunda yatan ghost ölüdür. yanlız nasıl öldürüldüğü konusu haliyle muallaktır. ama ölü olduğu kesin. tahminen rob stark'ı red wedded ederken, grey wind'e fray'ler tarafından yapılan operasyon, snow'u öldürürkende night watch elemanları tarafından ghost'a yapıldı. açıkçası 5. sezonun finali bir iki ay moralimi bozup mal gibi etrafta dolanmama, "ulan adaletine yanayım" dememe sebep olsada, açıkçası ghost'uda infaz etmelerine daha fazla üzüldüm. kaçsa gitse, en azından snow skin change yapıp, second life worthy of a king yaşıyor umuduyla kendimi avuturdum. lakin bu konuda cut-off oldu. bu noktada %0,1 ihtimal, ghost'un melissandre tarafından bir ressurection rituel için kurban verildiği ihtimali olsada, sanmıyorum... sir davos'un o pasif agresif yorumunda "herşeyin içine sçtınız, benim gibi bi adamı bile delirttiniz,film koptu" durumu açıkça ortada gibi gözükmekte.

trailer'ın bir diğer gözüme takılan ve ortamlarda fazla konuşulmayan kısmı ise, karlı bir orman sahnesine kapşonlu ve at binen birisinin, yanan bir gürzle wildling gibi gözüken bir başkasını knock out edişidir. bu karakterin ve bu sahnenin sadece göze güzel gözüksün gayesiyle varolduğuna inanmıyorum. o karakter bu sezon izleyenleri şaşırtacaktır inancındayım. gerek bizzat karakterin kim olduğu ortaya çıkınca, gerek yapacağı işlerle.

--- spoiler ---

fragmanın son sahnesinden benim anladığım jon snow'u diriltmek için ghost'u öldürecekler. öldürecek kişi de davos. bu ölü diriltme ritüellerini tam bilmiyorum, bilen yeşillendirsin. birisinin ölmesi gerekiyor mu? ölen kişiyle özel bir bağ falan kuruluyor mu? jon snow'u kurt adam olarak mı göreceğiz?

--- spoiler ---

yeni sezonuyla yine sağlam küfür ettirecek senaryo değişiklerinin sinyalini veren bir trailer yayınlamış dizidir.

--- spoiler ---

eğer o derisi yüzülmüş şekilde bolton çarmıhına gerilen ve yanan adam stannis ise allah belanızı versin.

greyjoy sancaklarının dalgalandığı ufak kalabalık olan sahne umarım kingsmootdeğildir, çok sönük.

edit:buraya yanlışlıkla bolton sancağı yazmışım greyjoy olacak tabii ki.

ara ara stark askerlerine çok benzeyen askerler görünüyor, onlar kim ne oluyor lan!?

edit:bunlar flashbackmiş, muhtemelen tower of joy.

baratheon miğferleri giyen okçular bolton sancağı altında savaşıyor, tekrar ne yaptınız lan. arkada kırmızılı beyazlı bir sancak var, kuzeyde büyük bir savaş olacak ama umarım şerefsizlik yapmaz senaristler.

edit: kırmızı beyazlı sancakların umber olduğunu düşünüyorum, asi umberlar amca olan.

yine stark askerlerine benzeyen askerleri çifte kılıçla doğrayan bir targaryen zırhlı* şövalye var, aegon'un orjinal targaryen askeri mi vardı sanki, bu nedir şimdi.

edit: yine bir flashback ama bence arthur değil, arthur çift kılıç kullanmaz ve o kadar sönük bir zırh giymez.

son olarak brandon'ın white walkers'ın lideri ile görülmesi çok heyecanlandırdı. ayrıca ser davos'un longclaw'ı çektiği sahne de muhtemelen jon snow sadıkları ile jon'un diriltilmesini istemeyen hainlere karşı bir savunma savaşı olacak. ben öyle tahmin ediyorum.

--- spoiler ---