Game Of Thrones'un 6. Sezonunun İlk Bölümündeki Mantık Hataları

Game Of Thrones, uzun bir aradan sonra 6. sezonuyla geri döndü. Yeni sezonun ilk bölümünü beğenenler de vardı, beğenmeyenler de. Hepsinden öte, birçok kişinin gözüne çarpan saçmalıklar vardı 6. sezonun ilk bölümünde. İşte onlardan bazıları.
Game Of Thrones'un 6. Sezonunun İlk Bölümündeki Mantık Hataları
HBO

gelmiş geçmiş en kötü got bölümüydü kesinlikle. saçmalıklardan geçilmiyordu, üşenmiyorum yazıyorum lan. %10 performans ile çekmişler bu bölümü. sahne sahne gidicem direkt.

--- spoiler ---

snow'u avluda for the watch diye 50 adam şişledi kimse çıkmadı bi kurt uluyunca herkes spawn oldu. saçmalık oranı %40, hadi savuşturulabilir.

stannis saldırısında en büyük yenilgiyi bütçe almış herhalde bi bok göremedik. sansa'yla theon'u en son atlarken gördük eşşek gibi surlarda 1 sene önce, bi bakıyoruz ormanda koşturuyorlar. saçmalık oranı %70, bunu zor savuşturursun.

HBO

sansa ile theon'un peşinde sürekli bahsi geçen korkunç tazılar efsaneymiş, allasen hadi anladık av köpeklerini de bu köpekleri kim seçti çok merak ediyorum ya, casting kime ait abi? muhtemelen tüm bütçe son sahnede oynayacak yaşlı teyzeyi aramaya gidince biri kendi köpeklerini getirdi. ulan sahneyi hemen kesmeyip bi kaç frame daha oynatsalar kesin sansa'yı yaladığını görücez hayvanın kuyruk sallaya sallaya. bi de evet, bu vahşi canavarlar da kayıplar kayığına dahil oldu. saçmalık oranı %80, rezillik.


ulan adam gibi kadın dedik, bağrımıza bastık, hound'ı devirdi ama 10sn'de nefes nefese kalıp yerlerde yuvarlandı abv brienne. saçmalık oranı %45, meh.

yazık lan lannister'lara, çük gibi kaldılar.

dorne'da lannister'ların kızlarının öldüğü mesajı gelinceye kadar suikast yapmıyoruz oke, yaparsak da tam yapıyoruz yani öyle böyle değil. dağ gibi adam bi hançerle critical yedi lan, bari diğer kalbinden yiyen gibi can çekişeydi de daha az saçma olaydı. saçmalık oranı %75, +8 poison dagger critical hit.


aaaaaaabi, adam random gezerken khaleesi'nin attığı yüzüğe denk geldi lan dağda, 500 tane atlı geçti oradan ve herif yüzüğü buldu olm. hansel ve gretel, öğrenin kuzularım. saçmalık oranı %95, affedilmez.

dothraki gibi bi toplumda şu ana kadar tutarlılık varken dul khal eşlerinin toplandığı bi mekanın bulunması? kulağa normal mi geliyor? bana khaleesi'nin başına biraz daha bela açalım da hemen dönmesin, maceralar maceralar diye düşünmüşler gibi geldi. bi de khal'ın eşine bişi yapmam nedir lan, ne ara etik yaptınız olm siz, en son bağırsak saçarak random sevişiyodunuz lan düğünde. hadi onu da geçtim, kalisi drogo'nun eşiydim dediğinde 3sn önce dalga geçen adam anında inandı ya la. saçmalık %50, it's known.


arya sahnesi... camii çıkışına gitmiş ary... yok lan yok, bu sahne olmuş. gerçi ağzına öyle sopa yesen oturup ağlarsın ama neyse hadi fazla kastırmayayım.

lord kumandan olduğuma göre artık kapıya 20 okçu dayayıp çıkmaları için akşamı bekleyebilirim. böylece yabanılerden yardım gelmesi için yeterli vakit olacaktır. dalmak için akşamı bekliyecez çünkü hiiiiç acelemiz yok, niye beklemeyelim ki? yani niye? hem karanlık çökün...öehh saçmalık %67, olaylar gelişsin diye kasmayın lan.

teyzecim şimdi seni game of thrones'ta oynatıcaz, ünlü olacan ama soyunacaksın ki biz de cgi yaşlı kadın memesi kasmıcaz bütçe rahatlıcak. olay da boynundaki kolye, onu çıkarınca gg oluyosun, önceki bölümlerdeki kolyesiz memeler de umrumuzda değil. saçmalık oranı %75, plot kasarlarsa çevirebilirler bence bunu. 


---
spoiler ---