Geçen Yaz Filminin Karakterlerinin Gelecekte Neler Yaptıklarına Dair Bir Tahmin

Özellikle 90'lar yazlık hayatınına dair sunduklarıyla güzel bir nostalji havası yaşatan yeni Netflix filmi "Geçen Yaz" karakterlerinin, film bittiği andan şu güne kadar neler yaptıklarına dair tahminde bulunmuş bir Ekşi Sözlük yazarı.
Geçen Yaz Filminin Karakterlerinin Gelecekte Neler Yaptıklarına Dair Bir Tahmin

filmdeki karakterler şu an ne yapıyor?

deniz

2 sene sonra girdiği sınavda mimar sinan endüstri tasarım bölümünü kazandı. 5 sene okudu. 2003'te mezun oldu. biraz bakındı. askerliği aradan çıkarmak istedi. gitti geldi, işe girdi. 2014'e kadar deneyim kazandı, kazandığını yedi. tam para kazanmaya başlayacaktı ki memlekette bombalar patlamaya başlayınca çalıştığı şirket türkiye'yi terketti. 1 yıl boş kaldı. sonra son maaşının yarısına iş bulunca kaçırmak istemedi. halen o şirkette çalışıyor. ümraniye şerifali'de oturuyor. evlendi. 2 yaşında oğlu var. şimdiden yüzme kursuna verdi çocuğu. konut kredisi taksidinin bitmesine 4 yıl kaldı.

deniz'in annesi

çocuklarının hayatını darlamaya devam etti. kızı üniversitede işletme okurken eve çıkınca o da kızının yanına gitti. yaşlandıkça huysuzlaştı. şimdi deniz ile ebru'nun çocukları olunca yaşama azmine kavuştu. bir birine bakıyor, bir diğerine.

ebru

trakya üniversitesi işletmeyi bitirdi. 2001 yılında mezun oldu. 1 sene yurtta kaldı, sonra arkadaşları ile eve çıktı ailesinden gizli. 3 sevgilisi oldu. 3. ile halen evli. okulu bitirince ingilizce kursuna gitti. ingilizce anlıyor ama konuşamıyor mertebesine erişti. 2004'te garanti bankası'na girdi mt olarak. halen garanti bankası selamiçesme şubesinde yönetici olarak çalışıyor. brüt 14.000 alıyor neti 10.000 anca yapıyor. çocuğu 10 yaşında. göztepe'de butik bir okula gidiyor. konut kredisi taksiti yeni bitti. yeni ev bakıyorlar.

deniz'in babası

2000 yılında emekliliğine 6 ay kala kalp krizinden öldü.

aslı

bir sonraki yıl 18 tercih yaptı. odtü sosyolojiyi kazandı. 2003 yılında bitirdi. istanbul'da bir iki ajansta takıldıktan sonra 2005'te fransa'ya gitti master için. orada medyaya merak saldı. türkiye'ye döndü. dijital medyanın ilk yıllarında önemli dergilerde çalıştı, editörlukler yaptı. 2010 yılında evlendi. 2016 yılında beşiktaş'taki bombalı saldırıda yaralandı. sonra türkiye'yi terk etti. halen fransa'da yaşıyor.

burak

serseri gibi takıldı durdu 2-3 yıl daha. 2001 krizi'nde bodrum'da kriz sebebiyle batan bir barı -çevresi çok geniş olduğu için- onlardan aldığı borçlarla devraldı. 2006 yılında tüm borçlarını bitirdi. 2013 yılına kadar şahane işler yaptı. sonra sıkıldı. 500 bin dolara barı devretti. o tarihte yeni bir mimar sevgili yapmıştı, onunla amerika'ya gitti. 6 sene orada yaşadı. orada mimar sevgilisinden ayrıldı, yazılımcı bir kızla takıldı. onun sayesinde bitcoin işine girdi. bir süre devam etti. sonra sıkılıp bıraktı. btc 1300 dolar iken 150 bitcoin karşılığında işi devretti. bitcoin 20 bin doları görünce her şeyi bıraktı, barda çalışmaya başladı. 2020'de amerika'dan geçici olarak ayrıldı. halen bodrum'daki yazlığında takılıyor. şu an 95 bitcoin'i ve 110 adet de etheurum'u var.