Geçmiş Yaşantıyı Ziyaret Ederek Rahatsız Edici Duygulardan Arınma Terapisi: Regresyon

Bir tür psikolojik tedavi olan regresyon terapisinde hastalar geçmiş yaşantılarına doğru bir yolculuğa çıkartılıyor. Geçmişte kişiyi rahatsız ederek yanlış duygusal kalıplara sebep olan anlara tekrar giderek o duyguların kökten düzelmesi amaçlanıyor. Bu terapiyi kullanan Sözlük yazarlarına bir kulak verelim.
Geçmiş Yaşantıyı Ziyaret Ederek Rahatsız Edici Duygulardan Arınma Terapisi: Regresyon
iStock.com

insanın geçmiş yaşamlarını ziyaret edip bu hayatlarında öğrendiği yanlış duygusal kalıpları iyileştirme seansıdır. önceki hayatlarında öğrenmiş olduğu yanlış duygusal kalıplar kişinin yaşamakta olduğu hayatında çeşitli konularda blokeler yaşamasına sebep olur. regresyon terapisini gerçekten iyi bilen bir terapist eşliğinde yapılır (aksi takdirde korkunç sonuçlar olabilir). kişinin geçmiş yaşamında yanlış duygusal kalıpları öğrendiği ana gidilir ve kişi yarı trans halindeyken gördüklerini anlatır . kişinin bilinci açıktır. hipnozla karıştırılmamalıdır.

iStock.com


geçmiş yaşama inanmayan biri için şöyle de tarif edebiliriz : kişinin hayatında yaşadığı blokeler kişinin sahip olduğu çeşitli yanlış duygusal kalıplardan kaynaklanıyor olabilir. bunları iyileştirmek için regresyon terapisine başvurabilir. regresyon terapisi sırasında kişi yarı trans halinde bir hikaye anlatır. tüm duygusal düğümleri bu hikayenin içindedir.

ardından terapist yardımıyla tüm bu duygusal düğümler çözülür ve iyileştirme gerçekleştirilir

3 kez bu terapiyi görmüş biri olarak benim tarafımdan şunlar söylenebilir:

1- tamamen inanç kalıplarının hayatındaki enerjilere ve deneyimlere sebep olduğunu öğreniyorsun ve bu inanç kalıplarını çözerek pozitif enerjiye çeviriyorsun.

2- yaşam alanın genişliyor, daha fazla insan çekim alanına giriyor ve çevren genişliyor. bi nevi manyetik enerjinin artması gibi.

3- ciddi anlamda iyi sonuçlar alınıyor. çünkü bakış açını ve inancını değiştirdiğin an çevrendeki insanlara yaydığın enerji değiştiğinden dolayı insanların sana olan tutumuda değişiyor.

4- korkularınla yüzleşiyorsun. bu korkularını tekrar tekrar yaşama döngüsünden kurtuluyorsun.

iStock.com


5- seansa gelmene sebebiyet vermiş olan insan (sevgili, arkadaş, aile üyesi vs.) değişebileceği ölçüde senin hayatında kalıp sana karşı değişmeye devam ediyor. fakat bir süre sonra sadece bir yere kadar değişime açıksa, daha fazla frekanslarınız uyuşmuyorsa o insan hayatından çıkıyor. üzülmeyin, yenileri ve daha iyileri geliyor.

paket paket antidepresan kullanan genç bünyenin düzelememesi hatta daha da kötüye gitmeye baslayan ruh halinin, uyku duzeninin illallah dedirtmesi üzerine denenmesi gereken tedavi yöntemidir. özellikle obsesif-kompulsif hastaların düzelmesi ve daha mutlu daha özgür hissedebilmesi için bilinçaltına inilir, sorunun kaynağı bulunur ve dolup taşan depo hafifletilir. 

iStock.com


son olarak antidepresanlarla uyuşturulan bir bedene sahip olmak istemeyenler icin çare iyi bir psikoterapist eşliğinde regresyon tedavisidir. kısaca 'oyum regresyon terapisine veriyorum ' , 'çare regresyon terapisi' .