Gelmiş Geçmiş En Yetenekli ve En Çok Deneye Tabi Tutulan Telepat: Wolf Messing

1899 ile 1974 yılları arasında yaşamış olan efsane Sovyet telepat Wolf Messing'i ''aslan burcu kadini'' anlatmış.
Gelmiş Geçmiş En Yetenekli ve En Çok Deneye Tabi Tutulan Telepat: Wolf Messing

ailesi yoksul ve aşırı dindar olan messing, ailesinin onu haham olması için din eğitimi veren okullara göndermek istemesi üzerine 11 yaşındayken evden kaçar. beş parasız bindiği trende, bileti olmadığı için bir koltuk bulur ve koltuğun altına gizlenir. kontrolorden kaçamayacağını anlayan messing, bir gazete parçasını koparır ve görevliye uzatır. kontrolorün kağıdı bilet olarak algılaması için messing, görevlinin gözlerine gözlerini dikerek telkinler vermeye başlar. görevli garip bir şekilde kağıdı evirip çevirdikten sonra damgalayarak messing'e geri uzatır. bu yaptığı zihinsel yönderme, messing için bir başlangıç olmuştur ve ilk defa zihinsel yeteneğinin farkına varmıştır.

berlin'e geldiğinde ayakkabı boyacılığından bulaşıkçılık işlerine kadar her türlü işi yapan messing bir süre sonra bir sirkte çalışmaya başlar. sirkte saklanan eşyaları, insanların kağıda yazdıklarını ve sakladıkları şeyleri tahmin eden messing kısa bir süre sonra meşhur olur. turnelere çıkan messing 10 yıl bu şekilde dünyayı dolaşır. bu turneler sırasında albert einstein gibi gandi gibi ünlü insanlarla da tanışan messing, gandinin yapmış olduğu testi başarıyla geçer. hatta polonyalı bir kontun kaybolan mücevherlerini bile bulur.

1937'de bir kehanette bulunur ve ortada savaş yokken hitler'in doğuya saldırması durumunda maffolulacağını söyler. hitler'i rahatsız eden bu davranışı nedeniyle, messing'in başına 200 bin mark ödül konulur. bir nazi askeri tarafından kimliği sorulunca deşifre olan messing, yaka paça dövülerek götürüldüğü sorgulama odasından, polislerin ve askerlerin zihinlerine vermiş olduğu telkinlerle elini kolunu sallayarak çıkar. üstelik zihinlerine gönderdiği dalgalarla hepsini odaya çağırdığı gibi üzerlerine kapıyı da kilitlemiştir. bu olaydan sonra almanya'da duramayacağını anlayan messing rusya'ya gelir.

rusya'da bir gösteri anında stalin'in görevlendirmiş olduğı iki kişi tarafından gösteri ortasında alınarak stalin'in huzuruna getirilen messing, stalin tarafından 3 teste tabi tutulur.

ilkinde bir bankadan 100 bin ruble çalması istenir. bankaya gelen messing, not defterinden iki parça kağıt koparır ve görevliye uzatarak aynı zamanda telkinler vermeye başlar. içinde notların bulunduğu kağıt parçası görevli tarafından çek kağıtları olarak algılanır ve 100 bin ruble'lik çanta messing'e teslim edilir. dışarı çıktığında stalin'in görevlendirdiği iki kişiye çantayı gösteren messing tekrar bankaya döner ve durumu gişe görevlisine anlattığında görevli, hayretler içinde kalır ve yapmış olduğu şeyi hatırlamadığını söyler.

ikincisinde stalin messing'ten bir hükümet binasına girmesini ve tekrar çıkabilmesini ister. binada çalışan asker ve polislere messing'in çıkmaması için kesin talimat verilmesine rağmen messing binadan çıkabildiği gibi bütün asker ve polisleri hizaya dizdirmiş ve kendisine selam bile verdirmiştir.

üçüncü ve en zoru ise stalin'in sıkı bir şekilde korunmakta olan kuntsevo'daki odasına, messing'in, izinsiz ve geçiş belgesi olmaksızın girebilmesidir. bir dizi odadan rahatlıkla geçebilen messing en son stalin'in odasına geldiğinde stalin donup kalır ve bunu nasıl başardığını sorar. messing asker, polis ve hizmetçilere verdiği telkinlerle onlara kendisinin sovyet gizli polis şefi beria olduğuna inandırır. üstelik beria messing'e hiç benzememektedir.

stalin'in yanındayken ününe ün katan missing rusya siyasetçileri tarafından tehlike arz ettiği düşünülür ve öldürülmesi istenir. ancak stalin messing'i ölene kadar korumaya devam eder.

kendisiyle yapılan bir röportajında zihinsel yetenekleri için messing, insanların düşündükleri ve aklından geçen şeylerin kendi beynine imgeler olarak geldiğini, kişiyle fiziksel temasta bulunursa mesajları daha güçlü aldığını ama uzaklığın çok önemli olmadığını, düşünce okuma gücünün doğaüstü bir güç olmadığını sadece doğal yasaların disipline edilmiş hali olduğunu, sağır ve dilsizlerden gelen düsüşüncelerin daha yoğun ve berrak olduğunu, vericinin aklı karışıksa imgelerin bulanıklaşmaya başladığını söyler ve bu konuda bazı ipuçları verir.

messing 8 kasım 1974'te moskova'da hayatını kaybeder ve dünyadaki en ünlü telepatı olarak tarihe geçer.

kaynak:
dünyanın en ünlü telepatı
messing
stalin hitler empati ve gizemli yahudi kitabı