Gerçek Olmamasına Rağmen Genel Kabul Görmüş En Yaygın Bilgiler

Günlük hayatta o kadar çok bilgi kirliliğiyle yaşıyoruz ki sorgulamadığımız için çoğunun farkında bile değiliz. İşte onlardan bazıları.

kedilerin süt içtiği bilgisi

kediler etoburdur. sütü ilk bir, bir buçuk aylık dönemde annesinden içer. annesinden bir şekilde süt alamıyorsa o zaman biberonla beslenir. normalde yiyeceği şeyler çiğ, pişmiş ya da işlenmiş et, tavuk veya balık ürünleridir. çok acından ölmüyorsa ya da çok susuz kalmamışsa kedi süt içmez. olur ya kedi beslemek isterseniz sokakta falan, yukarıdakilerden birisini verin. mesela aç bitir salam gibi.

beynimizin sadece %10'unu kullanabiliyoruz

Evrim Ağacı'ndan konuyla ilgili okuma yapabilirsiniz.


sultan ikinci abdülhamit döneminde tek karış toprak kaybedilmemiştir

kaybedilen topraklar; tunus, mısır, kıbrıs, sırbıstan, karadağ, romanya.

çay harareti alır

bunu uyduran kişi yazın çay ekonomisini canlı tutuyor işte.

almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık

osmanlinin 1. dunya savasinda canakkale savunmasi disinda basarili olamadigini gizlemek icin uydurulmus yalan..

eminemin kaburgalarını aldırmış olması

baykuş görmenin uğursuzluğa işaret olduğu

eskiden anadolu'da elektrik olmadığı dönemlerde geceleri evlerinde hastası ve ölüsü olan insanlar gaz lambalarını sabaha kadar açık tutarlarmış. 

malum baykuşlar da gece avlanan hayvanlar oldukları için ışığın olduğu yerlere geliyorlar. hal böyle olunca bu hayvanları gören insanlar ah işte hastamız var ölümüz var ondan dolayı geldi bu uğursuz kuş diye bu hayvanların uğursuzluk timsali olduğunu söyleyip durmuşlar. 

baykuşlar daha iyi avlanabilmek için ışığa geliyorlar sizin ölünüzle, hastanızla işi yok bu hayvanların uğursuz deyip durmayın şu canlılara.

lozan 2023'te bitiyormuş

kargalar yüz yıl yaşar

yanlış. kargaların ortalama ömürleri 40-60 yıl civarındadır. en uzun yaşadığı tespit edilen karga 59 yaşına kadar yaşamıştır. http://animals.mom.me/life-span-crow-7464.html

bununla beraber en uzun yaşayan kuşlar cockatoo papağanlarıdır ve ortalama yaşam ömürleri 40-100 yıl arasında değişir. tespit edilen en yaşlı kuş, 83 yaşında ölen bir cocatoo papağanıdır.
http://metro.co.uk/…ng-parrot-dies-aged-83-6100984/

bununla beraber vahşi en yaşlı kuş da wisdom adındaki albatrostur ve 66 yaşındadır.
http://news.nationalgeographic.com/…batross-laysan/

güneşe bir santim daha yakın olsak kül olurduk

almanların her yerde osurması

almanların aşırı rahat oldukları ve sağlıklı olduğunu düşündükleri için her yerde osurmaları. bu rezil akitviteyi yemek yerken bile yaptıklarını yıllarca yutturdular bize :) karanlık dönemdi o zamanlar...

dayanamayıp sormuştum bunu bir alman arkadaşıma. ben dedikoduyu anlatınca arkadaşım şok olmuştu hahaha. tabiki de böyle bir şeyin olmadığını söyleyip bunların üst-aklın işi olduğunu ve türkiye'nin almanya'yi kıskandığı da ekledi :)

uzun lafın kısası: hala bunun gerçek olduğuna inanan varsa o kimseleri uyaralım, uyandıralım!