Giderek Popülerleşen Web Sitesi OnlyFans'ta Para Harcayacaklara Uyarılar

Kullanıcıların, ücretli abonelik karşılığında kendi pornografik içeriklerini paylaştığı ve giderek tüm dünyada popülerleşen Londra merkezli girişim OnlyFans.com'da para harcamadan önce içeriği okumanızda fayda var.
Giderek Popülerleşen Web Sitesi OnlyFans'ta Para Harcayacaklara Uyarılar

öncelikle, son zamanlarda dikkatimi çeken ve bu site üzerinden harcama yapmak isteyenlere uyarı niteliğinde olan birkaç şeyden bahsedeceğim. 

onlyfans’ta karşılaşabileceğiniz kurnazlıklardan ilki fiyatı düşen abonelikler

bunların bir kısmı zaman bir kısmı da sayı kotasına tabi gibi görünüyorlar ama birçoğu aldatıcı indirimler. bu tür hesaplar ya zaten çok sık indirime giriyor -yani indirimin hiçbir özelliği yok- ya da harcayacağınız cüzi miktarlara dahi değmeyecek kadar boş bir içeriğe sahip.

ikinci bahsedeceğim hususun ne yazık ki kesin bir kriteri yok

buradaki sorun, üyelik bedeli çok yüksek olmayan ama ilgi çekici bulduğunuz bir hesabın, aslında o ücreti sadece ''giriş bedeli'' olarak sizden istemesi. yani siz sansürsüz içerikle karşılaşacağınızı zannederken, birdenbire kendinizi, instagram’daki fotoğraflardan hiçbir farkı olmayan özensiz bazı fotoğraflara göz atarken buluyorsunuz. bunun sebebinin o kişinin kendini ağırdan satma çabası olduğunu düşünüyorum. bu noktada karşınıza iki seçenek çıkıyor: ya verdiğiniz paranın üstüne bir bardak su içip aboneliği ilk günden iptal edeceksiniz ya da ''madem bir işe girdik bari sonunu getirelim'' diyerek, o kişinin özel mesaj kanalıyla size yolladığı ve/veya zaman tünelinde bulunan kilitli gönderilerin parasını ödeyip esas arzuladığınız şeye kavuşacaksınız. burada yapacağınız tercih tamamen size kalmış ama şahsen, ilk aşamada aldığı paraya karşılık dişe dokunur en ufak bir şey paylaşmayan ve her bir gönderi için sizden ayrıca para talep edenlere bu istediklerini vermeme taraftarıyım. burada, iki-üç fotoğraf için ya da en iyi ihtimalle birkaç dakikalık bir video için 10-20-30-40 dolar gibi hiç de az sayılmayan paralardan söz ettiğimi de eklemeliyim.

üstte anlattığım durumdan kaçınmak için reddit’te veya bu işlere hasredilmiş discord kanallarında araştırma yapabilirsiniz. eğer herhangi bir bilgiye ulaşamazsanız yazı-tura atabilirsiniz ya da uzak durmayı seçebilirsiniz, tercih sizin. 


bu yazıyı yazmama yol açan üçüncü ihtimale gelmek istiyorum: bazı hesaplar ilk bakışta çok zararsız görünürler

abonelik ücretsizdir, sayfanın üstünde yer alan sayılar göz doldurmaktadır: onlarca gönderi ve binlerce beğeni vs. aboneliği bedava olup da gerçekten doyurucu içerik sağlayanları hariç tutacak olursak, bu hesaplar, aslında ikinci kategoridekilerin bir değişik versiyonundan başka bir şey değillerdir. herkese açık gönderileri yine instagram’da rahatlıkla paylaşılabilecek türden, hiçbir özelliği olmayan fotoğraflardan/videolardan oluşmaktadır. gene özel mesaj kanalıyla veya gönderi şeklinde paylaşılan kilitli fotoğraflar/videolar burada da bulunmaktadır ve bunlar için ekstra ücret istenmektedir. aslında abonelik bedava olduğundan bu işinize gelmezse hiçbir şey kaybetmeden o hesabı takipten çıkabilirsiniz. her bir gönderi için ayrıca para vermek isterseniz de paşa gönlünüz bilir. ama size 100-200 dolar gibi fiyatlardan ''vip üyelik'' satmak isteyenlerden uzak durun. hoş, türkiye’de yaşayan kaç kişi bu paraları böyle bir hobiye verir, emin değilim.


vip üyeliğin size sağladığı ''ayrıcalıklar'' hesaptan hesaba değişebiliyor

dolayısıyla ben şu andan itibaren kanlı canlı bir örnek üzerinden gitmek istiyorum: ana cheri. ismini duymuş olabilirsiniz. henüz bir ay önce onlyfans’a katıldı. ondan önce iki haftalığı $15 olan premium snapchat’i vardı. snapchat’i hâlâ var gerçi ama eski halinden eser yok :( fakat bu konu başka bir başlıkta incelenmeli, o yüzden burada esas konuya dönüyorum. ana cheri isimli ablamız sadece $200 dolar tip karşılığında sizi vip üyeliğine kabul ediyor. bunun size sağladığı avantajlar kısaca şöyle: sınırsız bedava mesajlaşma, ana cheri tarafından favorilere eklenme, normalde ikişer üçer parça halinde ciddi paralara satılan fotoğrafların tamamının kilitlerinin açılması, kişisel içerik isteğinde bulunabilme fırsatı (custom video vb.) ve bombayı sona sakladım: sadece ana cheri’nin favorilerinde ekli olanlara gönderilen içeriği satın almaya uygunluk kazanma! yani videolara erişmek için ekstra para ödemeniz gerekiyor ve bunlar 15-30-40 hatta 80 dolar gibi paralar! tam burada ekrana karşı hareket çekmekten kendini alabilene ne mutlu!

Ana Cheri

hem öyle bir param olmadığından hem de o paraya kıyasla bu sözde avantajların hiçbir işe yaramadığını fark ettiğimden ben geri çekilip sürecin devamını izlemeye koyuldum. 9 saniyelik videoya $30 istemeler mi dersiniz, üç tane fotoğraftan oluşan sete $25 istenmesi mi… yok yok sizin anlayacağınız, evlere şenlik bir ortam.

vip satışı ana cheri’yi yeterince tatmin etmemiş olacak ki şimdi de yoğun istek üzerine  ''elite club'' üyeliklerini satışa açmış. sadece $600 tip karşılığında elite club’a katılabiliyorsunuz. fakat bu sözde elite club’ın ne tür ayrıcalıklar sağladığını henüz öğrenebilmiş değilim. tahmin yürütecek olursam, bu kadın, bu açgözlülükle, $600 çarptığı kişilerden daha fazlasını da almayı deneyecektir ya da yeterince para topladıktan sonra premium snapchat’indekileri aptal yerine koyduğu gibi onları da bir günde terk edecektir. yolunacak enayi bol nasıl olsa…

çok ufak bir not düşmek istiyorum: bu vip üyelik zırvası ana cheri’ye özgü değil. tıpkısının aynısını başka bir hesapta daha gördüm. o 100 dolarcık istiyordu gerçi ama zaten benim maksadım bu yönteme karşı uyarıda bulunmak. herhalde instagram’da birkaç milyon takipçisi olan ve bu tür içerik üreten celebrity ablalarımız yeni bir şey deniyorlar.

çok uzattım, özet geç diyecekler için de bir iki şey yazıp yazıyı sonladırayım

aboneliği bedava olup da sözüm ona vip üyelik için ciddi paralar isteyenlere sakın para kaptırmayın. yüzde elli indirim ya da sonraki 20 kişiye yüzde otuz indirim vs. şeklinde pazarlama yapanlara para vermeden önce ufak bir araştırma yapın. reddit’teki basit bir arama bile paranızı boş yere vermenizi önleyebilir. kısaca uyanık olun.