Google'ın Kişiye Özel Gösterdiği Reklamlardan Sıkılanlar İçin Kesin Çözüm

Bazen Google'da aratmamanıza rağmen sadece telefon konuşmasında geçen cümlelerinizle ilişkili Google'da reklamlar görüyor ve bu durumdan hiç hoşlanmıyorsanız Google reklamlarını kaldırma yöntemini açıkladık.
Google'ın Kişiye Özel Gösterdiği Reklamlardan Sıkılanlar İçin Kesin Çözüm
iStock

"bir gün eve giderken aklıma "kedi maması" almak geldi. üstelik evimde bir kedi de yaşamıyor. yalnızca sokak kedilerini doyurmak için bunu düşündüm. o arada aile bireylerimden birisi beni aradı ve konu kedi mamasına geldi. önce eve uğrayıp akşam vakti mamayı alır ve bir sonraki gün kedileri beslerim diye düşünerek eve gittim ve bilgisayarımı açtım. dolaştığım sitelerin içinde bulunan reklamlarda bir gariplik vardı. pet maması ve hatta spesifik olarak kedi maması reklamları aratmadığım halde her reklamda beliriyordu."

bu tip olayları sıkça yaşayan bir kişiyseniz ve bu durum sizi haklı olarak paranoyaklaştırmaya başladıysa, bilmeyenler için basitçe google'ın "kişiye özelleştirilmiş reklamları" ve "davranışsal reklam servis sağlayıcıları"ndan kurtulmanın yolunu anlatacağım.

google'ın kişiye özelleştirilmiş reklamlarını kapatmak

bu linke tıklayın: 

https://adssettings.google.com/authenticated (reklam kişiselleştirme kapalı bölümünü seçerek kaydedin.)


davranışsal reklam servis sağlayıcıların reklamlarını toplu olarak kapatmak

bu linke tıklayın: 

http://www.youronlinechoices.com/…lam-tercihleriniz (isterseniz teker teker, isterseniz sol tarafta beliren "tüm şirketleri devre dışı bırak" seçeneği ile etkinlikleri devre dışı bırakın.)

ayrıca unutmayın ki

"şartları okudum ve kabul ediyorum." dediğimiz anda telefon uygulamaları dahil her bedava ve ücretli uygulama bizi dinliyor, anlıyor ve yakaladığı sözcükler üzerinden bizlere reklam göstermeye başlıyor. en azından kullanmadığınız her an “ses erişimi ve mikrofona izin ver” seçeneğinizi kapalı tutmakta fayda var.

Google Sahiden de Veri Toplamak Adına Telefonlarımızı Dinliyor mu?