GoT'un 7. Sezon 5. Bölümünde Arya'nın Okuduğu Mektupta Ne Yazıyordu?

Game of Thrones'ta 7. sezonun 5. bölümünü de geride bırakırken akıllarda Arya Stark'ın okuduğu mektupta ne yazdığı sorusu kaldı. GoT fanları sağ olsunlar, bu konuda merakımızı gidermişler.
GoT'un 7. Sezon 5. Bölümünde Arya'nın Okuduğu Mektupta Ne Yazıyordu?
HBO


Hatırlarsanız dizinin ilk sezonunda Cersei, Sansa'dan ağabeyi Robb'a bir mektup yazmasını istemişti. Daha doğrusu yazmaya zorlamıştı.

İşte Littlefinger'ın tuzakladığı ve Arya'nın bulduğu mektup tam olarak bu.

Peki ya mektupta ne yazıyordu? Hafızaları tazeleyelim.

robb, i write to you with a heavy heart. our good king robert is dead, killed from wounds he took in a boar hunt. father has been charged with treason. he conspired with robert's brothers against my beloved joffrey and tried to steal his throne. the lannisters are treating me very well and provide me with every comfort. ı beg you: come to king's landing, swear fealty to king joffrey and prevent any strife between the great houses of lannister and stark.

robb, sana ağır bir kalple yazıyorum. kralımız robert , bir yaban domuzu avı için aldığı yaralar sonucu öldü. babam robert'ın kardeşleriyle birlikte sevgili joffrey'e karşı komplo kurarak tahtını çalmaya çalıştı. lannisterlar bana çok iyi davranıyor ve bana her türlü rahatlığı sağlıyor. yalvarırım: king's landing'e gelin, kral joffrey'e karşı yalvarın ve lannister ile stark arasındaki bir çatışmayı önleyin.

Robb bu mektubu gördüğünde şok olmuştu fakat üstad Luwin sayesinde mektubun Cersei'nin elinden çıkma olduğunu çözmüştü.

Littlefinger'ın amacı tabii ki Arya'yı bu mektubu Sansa'nın yazdığına inandırmak ve iki kardeşin arasını açmak. Peki bunda başarılı olabilecek mi?

Bu konuda Game of Thrones mevzusunun yetkili abisi "bigboned", Baelish'in nal toplayacağını düşünüyor.

aynı jon-sansa geriliminde olduğu gibi, buradan da baelish'e ekmek çıkmayacak. hatta, ben bütün olayların sansa'nın bilgisi ve planı dahilinde olduğuna da inanıyorum. littlefinger, arya'nın kendisini izlediğini farkında, ama arya da, baelish'in farkında olduğunun farkında bence. farkındaception olayı var yani.

sansa-arya yapay geriliminin altında, bu ikilinin littlefinger'a oynadıkları bir oyun olduğunu umuyorum. aksi takdirde, arya'nın böyle bir mektup yüzünden sansa'ya atar yapması son derece saçma olur, hele ki ortamda "her şeyi bilen" bran varken. arya, littlefinger'ın oynadığı oyunları harrenhal da gördü; bran da geçen bölümdeki "kaos bir merdivendir" lafıyla bu oyunlardan haberi olduğunun sinyalini verdi. yani, winterfell'deki 3 stark çocuğu da, littlefinger'ın ne mal olduğunu biliyorken, baelish'in onların arasını bozabilmesinin mümkün olmaması gerek. bu da beni, her şeyin sansa'nın planı olduğunu düşünmeye itiyor. zaten, sansa'nın, littlefinger'ı entrika oyununda yenmesi, onun karakteri açısından da tatmin edici bir gelişme olur.

Yine de her şey 6. bölümde netleşecek gibi. İzleyip göreceğiz!