Güçlü Çekime Sahip Mıknatısları Cebinde Unutarak Şaşkın Bakışları Üzerine Toplayan Gencin Hikayesi

Sözlük yazarı "sysprog", yapılmış en komik dalgınlıklar arasında sayılabilecek bir üniversite anısını anlatmış.
Güçlü Çekime Sahip Mıknatısları Cebinde Unutarak Şaşkın Bakışları Üzerine Toplayan Gencin Hikayesi
iStock


bozulmuş harddisk'ten sökülen iki mıknatıs ile itinayla oynadıktan sonra, ulan ders vardı bi okula uğrayayım diye yurttan fırlayıp yemekhaneye doğru yola koyuldum. bu esnada hayvanı güçlü mıknatısları okulda sağa sola cak cuk yapıştırma maksadıyla pantolonun arka cebine koyup yemeğe gittim. 

yemek sırası vs. derken itü'nün güzel yemekhanesinde cama yakın bir kenarda (ki neredeyse her taraf cam zaten) bir masaya tabldotu indirdikten sonra plastik bardakla su almaya doğru masaların arasından otobüste sağlı sollu ilerleme tekniği kullanarak ilerlerken bir anda garip bir hisse kapılıp arkamı döndüğümde yemek yeme pozisyonunda masaya eğilmiş ağzı açık bana bakan genç mühendis adayı arkadaşımın surat ifadesine takıldım. bana sanki bir uzaylıymışım gibi bakıyordu. kaşlarımı biraz kaldırıp kafamı yavaşça sola çevirip bir şey mi oldu gibilerinden tavır yapıyordum ki mühendis adayımızın bile anlam vermekte zorlandığı manzaraya ben de tanık oldum:tabldotun üst kısmındaki kaşığı kıçıma yapışmış benle geliyordu. 

ne desem boş artık. bu şok anından yararlanıp kaşığı biraz abanarak mıknatıstan ayırıp "pardon kaşığınız bana yapışmış" diyerek elemanın tabldota bırakıp hızla su almaya gittim. artık o kaşıkla yemek yedi mi yoksa benim hakkımda ulan adamda ne göt var varmış gibi mi düşündü bilmiyorum ama ben bile gülmekten yemeğimi zorla yedim.