Haluk Levent ile Cem Yılmaz Arasındaki Gerginliğin Nedeni Olan Yanlış Anlaşılma

Dün akşam Haluk Levent, Cem Yılmaz'ın gösterisinde kendisi hakkında söylediği iddia edilen sözleri içeren bazı Ekşi Sözlük entry'lerini gördü ve konuyla ilgili Cem Yılmaz'a bir tweet attı. Sonrasında gelişen olaylar sırasında anlaşıldı ki durum bir yanlış anlaşılmadan ibaretmiş.
Haluk Levent ile Cem Yılmaz Arasındaki Gerginliğin Nedeni Olan Yanlış Anlaşılma

cem yılmaz‘ın zorlu psm‘de yaptığı bir espri sonrası linç kültürünün ne kadar berbat bir hale geldiğini görmemizi sağlayan bir olay bu.

cem yılmaz, gösterisinde nasreddin hoca‘nın “parayı veren düdüğü çalar” sözüyle oynuyor ve haluk levent‘i kastederek (ki kendisini kastetme sebebi haluk levent’in büyük bir hayırsever olması) “eğer o (haluk levent) da nasreddin hoca’nın sözüyle hareket etseydi şimdiye büyük vurgun yapmıştı” diyor.

yani kısaca haluk levent o kadar çok yardım yaptı ki bunu parayla yapsaydı şimdiye zengin olmuştu diyor.

sonra birkaç ekşi sözlük yazarı, bu espriyi anlamayıp ekşi sözlük'teki cmylmz diamond elite platinum plus başlığına “cem yılmaz, haluk levent’in yardımlarına vurgun dedi” diye entry yazıyorlar.


sonra işler çığırından çıkıyor. haluk levent de bunları görüp twitter üzerinden cem yılmaz’ın olayı açıklamasını istiyor. olay büyümesin diye de bu twiti geri siliyor.


asıl rezalet ise bundan sonra olayı anlamadan etmeden cem yılmaz’ı linç etmeye katılan topluluk. hem twitter’da hem ekşi’de bir anda cem yılmaz’a nefret mesajları dolup taşıyor!


ey insanlık! kendinize gelin! üç tane anonim insana inanıp ülkenin en büyük komedi ustasına demediğinizi bırakmadınız. biraz sorgulayın. biraz “neden bu kadar nefret doluyuz?” diye sorgulayın.

Bir Tartışma İçinde Sağlam Argüman Üretemeyen İnsanların Sıkça Başvurduğu Safsatalar