Hapiste İntihar Eden İş Adamı Jeffrey Epstein Olayında Dikkat Çeken Gariplikler

Donald Trump, Bill Clinton, Prens Andrew ve daha pek çok üst düzey isme yakınlığıyla bilinen, tecavüz nedeniyle pek çok kez hüküm giyen iş adamı Jeffrey Epstein, 10 Ağustos günü hücresinde iple asılı bulunmuştu. Peki kimdir bu Jeffrey Epstein, daha önceki vukuatları nelerdir? Bakalım.

Jeffrey Epstein, ABD'li milyarder bir iş adamı

Kendisi, savcıların 2002-2005 yılları arasında New York'taki evi ve Florida'daki malikanesinde para karşılığı reşit olmayan kızlarla cinsel ilişkiye girdiğine dair iddianameyi yeniden gündeme getirmesi nedeniyle geçtiğimiz haftalarda hapse girmişti.

Bu suçlamalar daha önce de kendisine yöneltilmişti

2007'de fuhuş suçlamasını kabul eden Epstein hüküm giymiş ancak sadece 13 ay yatarak çıkmıştı.

6 Temmuz'da malikanesinde yapılan aramada ise yüklü miktarda nakit, sahte pasaport ve yüzlerce genç kadının cinsel içerikli fotoğrafı bulunmuştu

Bu nedenle hapse girdi ve intiharıyla sonlanan süreç de başlamış oldu.

Epstein, hapisteyken önce bilinci yarı kapalı bulunmuş ve intihar gözetimi altına alınmıştı

Bu gözetimden çıktıktan bir süre sonra, 10 Ağustos'ta hücresinde asılı halde, ölü olarak bulundu. Ölüm sebebi kayıtlara intihar olarak geçtiyse de olayın öncesi, kafaları karıştırıyor.

Sözlük yazarlarının yorumlarıyla olayı inceleyelim

bu adamın arkasından çok pislikler çıkacak, çok belli. bunun pisliklerini bir açıklasalar yer yerinden oynamakla kalmaz, trump'ın etrafında saygın rolü oynayan onlarcası da hak ettikleri cezayı alır.

örneğin, bu adamın bu kadar zengin olmasının ardında ne yatıyor?

adam şirketini (süper zenginler için danışmanlık şirketi) 1982'de kuruyor ve bu adamın danışmanlık hizmetlerini almak için 1 milyar (milyon değil milyar) dolarınızın olması lazım. 1982'de milyar doları hepi topu 13 kişi varmış abd'de. bu adamlar hiç tanımadıkları etmedikleri adama baya yüksek bir ücret ödüyorlar bu "danışmanlık" için ve çok çok enteresan bir şekilde "power of attorney" haklarını bu adama teslim ediyorlar. yani adam bunların milyar doları ile istediğini yapabiliyorlar, istediği gibi yatırım yapabiliyor.

kim bu adama bu kadar güvenir de sorgusuz sualsiz bir milyar dolarını gözü kapalı teslim eder? bu adam nasıl bu kadar zengin oldu? şimdi aklı başında gazeteciler bu soruları sorar oldu. bu zamana kadar neden sorulmamış? işte bunlar muamma.

kaynak: https://twitter.com/…erj/status/1148406871365246976


bu adamın trump tayfasıyla çok alengirli bir ilişkisi var

(trump tayfası: sadece trump ailesi değil etrafında, trump'i sıkıştığı köşeden kurtarmaya adeta and içmiş, arsızlık üstüne arsızlık yapan adalet bakanı mesela)

örneğin, trump'ın adalet bakanı bill barr'ın (ki bilen bilir nasıl bir haysiyetsiz olduğunu) babası, bu adamı üniversitesinde hoca diye işe alıyor zamanında. yahu bu adam üniversiteyi bile bitirememiş, öyle aciz (entelektüel açıdan) bir adam. neden dünyada milyonlarca kalifiye adam varken, mahkemece çocuk tecavüzcüsü (taciz falan değil, bariz tecavüz, hem de öyle bir değil beş değil, yüzlerce çocuğa tecavüz ediyorlar) olduğu kanıtlanmış, hüküm giymiş, bu kalitede cahil bir adamı işe alıyor? ne alaka? değil mi? değil işte. bu işte bi işler var. belki de bu nedenle davası tekrar açıldı şimdi.

kaynak: https://lawandcrime.com/…-heres-the-reason-he-gave/


peki önceki davada ne olmuştu?

bu adam kesin kanıtlarla tutuklanınca (yani fbi işini yapmış, delilleri bulmuş savcıya teslim etmiş), davanın savcısı (zamanın miami baş savcısı), bu adama şöyle bir teklifte bulunuyor: sen suçunu kabul et, karşılığında da bu davayı kapatalım, bu işle ilişkili diğer isimleri araştırmayalım. ve adam kabul ediyor. lan? bu nasıl iş?

düşünün ki bir süper zengin çete var. bu çete çocuklara tecavüz ediyor, öyle sıradan bir olay değil bu. abd'de "çocuk tecavüzü" denilince akla 16 yaşında (yani reşit olmamış bir kızla) kızın isteğiyle cinsel ilişkiye girmek vs. anlaşılır. mesela kızın erkek arkadaşı 18 yaşındadır, kız 16, ve bu tecavüz (statuary rape) kabul edilir.

bu adamın çetesi böyle değil. resmen 40-50 yaşlarında adamlar 12 yaşındaki kızlara "zorla" tecavüz ediyor. sonra bu tecavüze uğrayan kızlar, yeni kurbanlar bulup getiriyor, çoğu rusya'dan, doğu avrupa'dan falan. böyle iğrenç, mide bulandırıcı bir iş yani. nasıl bu adamın bağlantılarını bir savcı araştırmak istemez, nasıl davayı kapatır?

şimdi bu sorular soruluyor, miami herald gazetesi bu soruları soran bir yazı dizisi yayımladı geçtiğimiz yıl. bunun üzerine eleman yeniden tutuklandı.

peki savcı kim? o da bir trump'çı, şu anda trump'ın çalışma bakanı alexander acosta. inanmayan açar internetten bu adama bakar. ve hala bakan bu adam, arsızlıkta çığır açtılar diye boşuna demiyoruz.

Alexander Acosta

peki bu iğrenç herif ne kadar hapis yatıyor?

13 ay, o da krallar gibi. ben bir dondurma çalsam yıllarca hapis yatarım, bu adam resmen çocuklara tecavüz eden çete kuruyor, suç ortakları hiç araştırılmıyor, kendisi de 13 ay yatıp çıkıyor. bu nasıl iş?

işte abd'de zenginsen adalet sana işlemez diye boşuna demiyorlar. ama bu bilinen dengesizlik bile bu olayları açıklayamıyor. çok pis işler dönüyor bu adamın arkasında ve trump tayfası (başta yakın arkadaşı trump olmak üzere) bu adamla çok enteresan ilişkiler içinde...

Prens Andrew ve Epstein

peki bu adamın avukatı kim?

demokrat geçindiği halde tv tv dolaşıp trump'i güzelleyen alan dershowitz. başka? bill clinton'ın çükünün derdini 5 sene araştırıp da adama edilmedik hakaret bırakmayan sözde dindar ken starr (ki bu ken starr da başka bir taciz skandalı sebebiyle bir üniversitedeki görevinden atılmıştı). bu ikisi tv tv dolaşıp 4 senedir trump'ı savunuyorlar. ve ikisi de bu epstein'ın iki avukatı. bu da mı tesadüf?

çok kirli ilişkilerin kokusu var bu işin arkasında. pizza mizza diye avanakları uyutanlar da bu adamlardan başkası değil. bir yandan böyle açık ve kanıtlı bağları var bu tecavüz çetesine, diğer yandan bu işlerle yakından uzaktan ilişkisi olmayan hillary ve obama'ya kendi işledikleri suçun iftirasını atıyorlar tek bir kanıt olmadan. işte trump'çılara bu nedenle angut diyoruz.

Alan Dershowitz


Peki Epstein, gerçekten intihar mı etti?

epstein'in hemen ölmeden önce bu adamın kendi hücresinde boğulmuş, yari bilinçli yattığını yazmıştım. (bkz: jeffrey epstein/#93538366) geçen sefer göz dağı mı verdiler, bir şeyler ters gittiği için mi öldüremediler bilemiyorum ancak bu sefer başardılar.

bu adamın öldürüldüğü yeri anlatmak adamın intihar etmediğini gösterir heralde. metropolitan correction center, abd'nin en katı hapishanesi olarak kabul ediliyor. ışıklar hiç kapanmıyor, neredeyse hiçbir insan ile etkileşime geçemiyorlar ayrıca 23 saat kamera gözlemindeler. epstein daha önce aynı hapishanede yarı bilinçli bulunduğu için intihar gözlemine alındı. yani adamın her hareketi sürekli gözleniyordu. bir de bu ismin önemli bir kişi olduğunu düşündüğünde düşünün ekstra önlemleri. ama buna rağmen adam ölü bulundu.

"suicide watch" (intihar gözetimi)'nde bulunan insanların odasında onlara zarar verebilecek hiçbir eşya vs. bulunmuyormuş ve kameranın başında biri sürekli bu adamların ne yaptığını izliyormuş. bağcık veya ip yapılabilecek herhangi bir eşya bile yokmuş odalarında. ayrıca daha ileri düzeyde bu kişileri bağlı tutup iki saatte bir pozisyonunu değiştiriyorlarmış (bir yerleri ağrımasın, yara olmasın diye). ve böyle bir yerde bu adamın intihar ettiğinin söylenmesi garip.

mekanın dışında her nasılsa bu adam intihar edeceği sırada kamera çalışmamış. bu sırada kimse de sürekli izledikleri adama ne oldu diyip bakmamış. etrafta bulunan personel de nedense bir iş için başka bir yere gitmişler (maintenance). baktıklarında ise artık çok geçmiş.

neyse ki bu olay diğer olaylar gibi sessiz karşılanmadı. birçok insanın kafasında soru işareti oluştu. internette bir sürü caps vs. görmek mümkün. nedense clinton'ların üzerine çok gidiyorlar, bill clinton'ın adaya gittiği ve o garip mavi kıyafetli tablosu adada bulunduğu için ancak çok fazla ünlü isim var bu işle ilgili olan...

"Parsing Bill" - Petrina Ryan-Kleid


Şüpheli bir anektod daha

aşağıdaki linkte yer alan bilginin, intihar haberinin yayılmasından 10 dk önce yazıldığı söyleniyor. kaldığı hapishanede çalıştığını söyleyen bir kişi, dün gece revire götürüldüğünü ancak hiçbir hemşirenin onla iletişim kurmadığını, arka koltuğunda bir adam oturan bir minibüsün geldiğini, minibüsle ilgili hiçbir kayıt işleminin yapılmadığını, dolayısıyla kendisinin bir başkasıyla değiştirilip kaçırıldığını düşündüğünü iddia ediyor.

https://twitter.com/…tatus/1160193348256358400?s=21

Obama'dan Clinton'a Kadar Uzanan Kan Dondurucu Bir Pedofili Skandalı İddiası: PizzaGate