Harry Potter ve Melez Prens'te Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz Felix Felicis Detayı

Serinin 6. bölümünde neredeyse kimsenin fark etmediği, küçük ama enteresan bir şey olmuş.
Harry Potter ve Melez Prens'te Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz Felix Felicis Detayı

bugün, yıllar sonra harry potter ve melez prens'i tekrar okurken küçük bir detay yakaladığımı düşünüyorum

kitapta harry'nin, felix felicis, yani şans iksiri içerek, slughorn'un bir anısını almaya çalıştığı bir bölüm vardır, ki başarılı da olur. ancak benim dikkatimi öncesi çekti.

harry iksiri, ron ve hermonie'nin yanında yatakhanede içer ve ardından görünmezlik pelerinini üzerine geçirir, ron ve hermonie ile birlikte yatakhaneden çıkar. tam da bu sırada ron'un bir türlü ayrılamadığı kız arkadaşı lavender brown, ron ve hermonie'yi "başbaşa" yatakhaneden çıkarken görür ve ron'dan ayrılır.

ardından harry, görünmez bir şekilde portre deliğinden çıkarken, o sıralar sevgili olan ginny ve dean thomas'ın arasından geçmeyi başarır ama kazayla ginny'e sürtünür, ginny bunu dean'ın portre deliğinden geçerken yardım etmek için yaptığını sanır, sinir olur, aralarında bir tartışma yaşanır ve ayrılırlar.

demem o ki, hermonie ve ron, ginny ve harry elbette er ya da geç bir gün sevgili olacaklardı, ama o gün felix felicis sayesinde bu süreç de hızlanmış, asıl hedefi olmasa da aşk meşk işlerinde de harry'nin şansının yaver gitmesini sağlamıştır. ha bunu bu kadar yazmak önemli miydi? sanırım değildi. ama küçük bir detay yakalamışken yazayım hadi dedim.