Hayat Bilgisi'ndeki Ortega, Gamze'nin Babasının Arabasının Önüne Bilerek mi Atladı?

Ortega Sedat ve Gamze aşkı, Gamze'nin babasının Ortega Sedat'a çarparak futbolculuk kariyerinin başlamadan bitmesine sebep olmuştu. Peki kaza gerçekten de bildiğimiz trafik kazası mıydı? Yoksa başka şeyler de var mı?
Hayat Bilgisi'ndeki Ortega, Gamze'nin Babasının Arabasının Önüne Bilerek mi Atladı?

ortega sedat'ın trafik kazası geçirdiği sahne, senelerdir pikaçu kerem montu giyerek bu yaşa gelmiş biri olarak, neden sözlük içeresinde kimsenin birkaç kelam etmediğini merak ettiğim sahnedir. lan oğlum güya dizide gamze'nin babası arabayla ortega sedat'a çarpıyormuş gibi gösteriliyor, fakat halbuki ortega sedat arabaya çarpıyor lan.

bakın açıklayacağım kare kare

gamze'nin babasının sürdüğü araba, ortega sedat'ın sağ tarafından geliyor. ortega sedat, yola gelişigüzel fırlamış gibi görünse de, aslında çarpma anından yaklaşık 0.75 saniye kadar evvel sedat'ın gözler sağ tarafa, yani arabanın geldiği noktaya kayıyor. bu durumda herhangi bir şekilde, arabanın geldiğini bilen birisi yola atlamak yerine, duraksayıp arabanın geçmesini beklemelidir. fakat, sedat öyle yapmıyor.

kanıt 1


daha net anlaşılması açısından, rejinin görüntüyü arabanın içerisinden verdiği bir kareyi yakaladım. her ne kadar ortega sedat'ın kafasında show tv logosu belirse de, sedat'ın vücut duruşundan, ayağının birinin geride olmasından aslında arabayı gördüğünü görüyoruz.

kanıt 2


şimdi arabanın kaç km hızla geldiğine bakalım

gamze'nin babasının arabayla okulun önüne gelmesi tam 45 saniye sürüyor. geldiği mesafe ve okul arası 380 metre olsa, o zaman bu aracın o saniyede okula ulaşması için 30 km ile seyredip saniyede 8.3 metre ilerlemesi gerekmektedir. yani, bu araç hızı ile kime çarpsa ne komalık olur, ne ortega sedat gibi futbolculuk kariyeri biter, ne de ağır bir hasarlanma olur, kaldı ki sedat arabayı görüyor.

şimdi, gelelim asıl mevzuya

çarpma anına. araba sedat'a 30 km'lik bir hızla çarpıyor. sedat arabayı görerek yola fırladığı için, tamamen iç güdüsel olarak arabanın kaput tarafına tüm ağırlığını vererek çörekleniyor. sanki arabanın kaputuna hasar vermek istermiş gibi. tabii, kimseyi zan altında bırakmak istemem. ve sedat'a araba çarptığı an el ve kollarına dikkat ederseniz, arabanın hızından oluşacak çarpma şiddetini belli bir tarafa kütle ağırlığını vererek ve ellerini kullanarak, olabildiğince o şiddeti absorbe ediyor. güya, bu çarpmadan en çok ayakları hasar alıyor ya, aslında ayakları sadece ön tampona az bir şey sürtüyor. yani öyle futbol oynamasına mani olacak bir kaza ya da ayakları öyle bir çarpmanın şiddetine maruz kalmıyor.

kanıt 3


ve tam 45. saniyede yani kaza anında videoyu durdurup izlediğiniz zaman, aslında sedat'ın vücudunu geriye doğru yani sanki şiddetli bir kaza geçirmiş izlenimi vermek istercesine vücudunu hareket ettirdiğini görüyoruz. zira o hızda ve o bilinçle yola çıkan birinin öyle uçması imkansızdır. en fazla tamponun önüne yığılır, bu bildiğin uçuyor lan.

kanıt 4


kısacası gamze'nin babası hiçbir şekilde ortega sedat'a çarpmamıştır, hatta ortega sedat adamın arabasına bile bile lades diyerek çarpmıştır.

en fazla bu kazada alacağı yara, fıtık olabilir ya da incinme olabilir. yok ayağı sakat kaldı, yok topal kaldı, yok futbolculuk kariyeri bitti hikaye. ben gamze'nin babasının yerinde olsam bu ite tazminat davası açardım.

yer mi lan jamesharden yer mi?

Evde Oturarak Mezun Olabilmeyi Sağlayan Güzel Olay: Online Üniversite

Selena Dizisinde Gerçek Kötünün Aslında Selena Olması

Taş Devri'nde Dost Görünen Fred ve Barney Arasındaki Müthiş Kopukluk