Hayatımızı Mahveden Eski Aşklardan Kalmış Eşyaların Toplandığı Yer: Kırık Kalpler Müzesi

İlişkiler yaşanır biter ama bazen evin hiç olmadık bir yerinden ona ait ufacık bir eşya bile bazı şeyleri tekrar canlandırmaya yeter de artar. Üzerine bir de müzesi varmış.
Hayatımızı Mahveden Eski Aşklardan Kalmış Eşyaların Toplandığı Yer: Kırık Kalpler Müzesi
Zagreb’deki müzenin kurucuları Olinka Vistica ve Drazen Grubisic. İki sanatçı, aynı zamanda eski sevgili; ayrılıklarının ardından bunu yaratıcı bir şeyle taçlandırmaya karar vermişler. Öyle ki bir çift ayrılırken bu konuya dikkat çeker ve eşyalarını bir yerde toplamak hatta müzeye dönüştürmek ister. Sonra ise Dünyanın her yerinden insanlar eski aşklarından kalan eşyaları hikayeleri ile buraya bağışlar.

eski iliskilerden geriye kalmis parcaların sergilendigi bir yermis efendim burasi. vaktiyle cok degerli olan bir takim kiyafetler, mektuplar, bir suru ivir zivir, hatta bir motorsiklet bile bulunuyormus. 


kalbi kirik insanlar icin bir terapi merkezi olarak goruyolarmis burayi.


kurucularina burdan seslenmek istiyorum; iyi güzel, butun bu esyalari kavun karpuz sergisi gibi dizmissiniz de...peki ya o icimizde kalan, hayalkirikliklari noolucak? onlar nasil gosterilecek insanlara?


onu da gectim, verilmek istenen mesaj ne ki burda? aman bir daha asik olmayin,cok feci olursunuz sonra mi? keske iki don bir corap gormekle cozulebilseydi bu ask mevzusu..


gelin bari benim gazoz kapaklarimi da alin, bensiz kirik kalpler muzesi mi olurmus?

Müze Hırvatistan'ın Zargeb kentinde bulunuyor.