Hayatın Çok Güzel Olduğunun Anlaşıldığı Anlar

Nişantaşı Üniversitesi aracılığı ile
Bazen çok kısa fakat bütün bir duygu durumunu bir anda güzelleştiren anlar vardır hayatta. Gülümseten, işte bu çok güzel! dedirten... Sözlük yazarları hayatın çok güzel olduğunun anlaşıldığı anları paylaşıyor.

kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı demiş cemal süreya, hele ki uzun bir aradan sonra dönülen yuvada sabah uyandığında çayın demlenmiş, anne kahvaltısının hazır olduğunu görmek hayatın aslında o kadar kötü değil hatta o an çok güzel olduğuna işarettir.

iStock.com

bağışıklık diye bir şey varsa sanırım ondan yok bende, bu yüzden diğer insanlara göre daha sık hastalanıyorum. annemi bile isyan ettirdim bu konuda. bir de öyle 3-5 gün içinde hafif de atlatamıyorum. ateşten yataklara düşüyorum, kendime gelmem uzun sürüyor. bu yüzden mi bilinmez hayatımı paylaştığım biri de yok. neyse efendim, yalnızlıktan bunaldığım bir dönemde köpeğim şanslı'yı evlat edindim. dünyanın en vurdumduymaz köpeği en basit şeyleri bile öğretemedim. evde kendi özerk bölgesi var ve kafasına göre takılıyor. ancak ne zaman hastalansam bi haller oluyor şanslı'ya. geceleri yaşıyor muyum diye kontrol etme amaçlı olsa gerek neredeyse her saat başı gelip yüzümü yalayarak uyandırıyor. başını okşuyorum kendi hayatına geri dönüyor. ta ki bir sonraki saate kadar. hayatın benim için de güzel olduğunu hissettiren böyle bir garip huyu var şanslı'nın.

iStock.com

kimi zaman melankolik bir ruh hali, üzücü bir olay sebep olur uzun uzun yolları aşma isteğine. gel gör ki bu isteği gerçekleştirdiğinde kalabalık yolları aşıp, tek senin yol aldığın, rüzgarın yüzüne vurduğu, bilmediğin yerlerde tanımadığın küçük çocukların uzaklardan sana el sallamasıyla mutlu olursun. yol senindir, hayat güzeldir. dünyalar senin olmuştur.

iStock.com

pazar akşamı annenin yaptırdığı sıcak banyo sonrası pamuktan havlulara sarmalanmış halde bizimkiler'i izlemenin geriye dönüp baktığında hayatının en güzel anlarından biri olduğunu fark edersin. bir tür ritüeldir.

iStock.com

yağmur yağarken denizde sırtüstü uzanıp, kulaklar da suyun içinde kaldığından, yağmur damlalarının denize değdiği andaki seslerle nefes sesinizin birleştiği o muhteşem andır.

iStock.com

gün batımlarıdır. kelimelerle tasvir edemeyeceğim renkler ve bu renklerin müthiş bir ahenk içinde olmaları..

iStock.com

imkansız olduğunu zannettiğin hayaline bir adım yaklaştığın anlar.

-Evet bir gün o kepi atıyoruz!
iStock.com

bu okul ne zaman bitecek derken ilk maaşını almak.

bir anda geçmiş oysa, maaş da bir anda bitiyor tabi.

iStock.com

Aldığın eğitimle hayat ne kadar değişirse değişsin geleceğe hazır olursun, hayatta daima başarılı olursun. İyi eğitimle hayat sana güzel olsun.