"İdeal Penis Boyu Nedir" Sorusuna Yanıt Arayan 3 Önemli Araştırma

İdeal penis boyu nedir? Önemli olan boyu mudur işlevi mi? Dünyanın üzerine uzlaşamadığı konulardan biri bu. Konuya biraz da bilimsel yaklaşalım ve cevabı arayalım.
"İdeal Penis Boyu Nedir" Sorusuna Yanıt Arayan 3 Önemli Araştırma
iStock

araştırma 1

1979 tarihli, amerikan kaynaklı bir araştırma. (araştırmacılar john n. glacier, nathan hopkins, grace johnson, pierce j. crack)

araştırma sonuçlarına göre amerikan toplumunda ortalama penis boyu: 14.9 cm. 

kadınlar arasında yapılan araştırmalar ise ikiye ayrılıyor. birinci aşamada, tek eşli olan kadınlardan, eşlerinden cinsel anlamda memnun olup olmadıklarını anlatmaları istenmiş ve akabinde eşlerden penis boyları öğrenilmiş ve ölçümle teyit edilmiş. buna göre; cinsel açıdan "benim için yeterli" veya "memnunum" diyen kadınların eşlerine ait penis boyu ortalaması, 16 ile 20 cm arasındaymış.

ikinci aşamada çok eşli kadınlar değerlendirmeye alınmış. bu aşamadaki kişilerden, partnerleri arasından cinsel açıdan en ideal penise sahip olanları tanımlamaları istenmiş. yaklaşık 4700 çok eşli kadının verdiği 12bin isim arasından 8500 küsürü penis ölçümlerine izin vermiş ve bu kişiler için ortalama penis boyu 17.3 cm çıkmış. bir standart sapma üst ve altı için değerler 16.3 ile 18.2 arasında olarak açıklanmış.

sonuç 1: amerikan araştırmasına göre ideal penis boyu 16-18 cm arası diyebiliriz.


araştırma 2

1983 yılında ingiltere'de yapılan bir araştırma, ideal penis boyu, tatmin için gerek duyulan minimum penis boyu üzerine istatistikler çıkarmış. araştırmacılar f. clearfox, tyler charcoat, francis j. newman ve byron angler, 1600 kadının doldurduğu anketlerden şu sonuca ulaşmışlar:

tatmin için gerek duyulan minimum penis boyu (tatmin etmediği belirtilen cinsel eşlerin boylarını sınır olarak belirlemek suretiyle tespit edilmiştir) 12.8 cm. cinsel tatminin en yüksek olduğu penis boy aralığı (ortalamanın 1 standart sapma altı ve üstü olarak ifade edilmiş): 16.7 - 19.1 cm. ortalama 17.1 cm

sonuç 2: ingilizlere göre ideal penis boyu, 16 ile 19 cm arasındadır.


araştırma 3

fransa'da, 1995 yılında gerard laroux, sean f. peacox, glace renoire tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ise, bir kadının tariflediği en ideal penis boyunu değerlendirmeye alarak ortalama için ideal bulmaya çalışmış.

yaklaşık 4000 kadın, tarifledikleri erkeklerde yapılan ölçümlerde de desteklendiği üzere, 15.8 ile 17.6 cm arası penisleri ideal boya sahip penis olarak ifade etmişler.

bu araştırmanın ikinci bir aşaması daha varmış ve bu aşamada kadınlara değişik boylarda silikon penisler gösterilerek ideal şekil ve boy değerlendirmesi yapmaları ve ideal olanları seçmeleri söylenmiş. gösterilen penisler 0.5 cm farklarla değişen boylara ve bunlarla anatomik olarak uyumlu kalınlıklara sahipmiş. kadınların 65%'i, 15 ile 17.5 cm gruplarına uyan penisleri tercih ederken 22%'si 18 ve üstü grupları tercih etmiş. şaşırtıcı da olsa 14.5 ve altını tercih eden bir güruh da varmış.

sonuç 3: bu araştırmaya göre ideal penis boyu 15 il1 17.5cm arasındadır.

sonuç 

tüm bu araştırmalara katılım gösteren kadınlar, 1.55 ile 1.75 m boy aralığından seçilmişler. yaş ortalaması ise ilk araştırma için 28 (20 - 41 aralığı), ikinci araştırma için 26 (19 - 43 aralığı), üçüncü araştırma içinse 30 (23 - 36 aralığı) olmaktaymış.

efendim buradan ne sonuç çıkarıyoruz? 15'den kısa olmasın, 17.5'tan uzun olmasın.

Bir Kadının Gözünden Penis Boyunun Önemli Olup Olmadığıyla İlgili Aydınlatıcı Bir Yazı

Yeni Deneyimler Peşinde Olanlar İçin İleri ve Üst Düzey Seks Uygulamaları