II. Dünya Savaşı'nda Nazilerin Askeri Birliği Schutzstaffel'i Giydiren Firma: Hugo Boss

Gerçek bir Hitler hayranı olan ve markasına kendi ismini veren Hugo Boss, zamanında Nazi Almanyası ordusunu giydiren isimmiş.
II. Dünya Savaşı'nda Nazilerin Askeri Birliği Schutzstaffel'i Giydiren Firma: Hugo Boss


dikkat edilirse, ikinci dünya savaşı'nda amerikanların, ingilizlerin, fransızların ve diğer müttefiklerin askeri üniformaları çok köftedir. mahmutpaşa / merter ordusu gibidirler.

fakat alman üniforması'nın, taraftarına farklı bir çekiciliği, düşmanına ise farklı bir ürkütücülüğü vardır. böyle şeytan gibidir.


hitler'in propaganda uzmanları, psikologları, bilinçaltı uzmanları ve hugo boss'ın şık kesimleri birleşince ortaya; rütbeleri, armaları çıkarsan güncelik olarak giyilebilecek çok şık ceketler ve gömlekler çıkarmıştır.

üst kısmı bol, dar paçalı pantolonlar; kaliteli deri çizmeler ile şık durmaktadır.keza bu ceketinin kesimlerini boss, günümüzde halen çaktırmadan kullanmaktadır.schutzstaffel'in deri ceketleri etkileyicidir.uzun olanları da keza üstten dökülür cinsten değil, cuk oturandır.bayan nazi subaylarının üniformaları ise bir o kadar şık kesimlidir.

(o etekle çizmeyi, şimdi arasan bulamazsındır.)dikkat edilirse, adamlar hugo boss katalogu gibidirler zaten.ayrıntılı üniformalar için link.

schutzstaffel rütbeleri için: