İleri Yaşta Çocuk Sahibi Olma İşini Başka Boyuta Taşıyan Cesur Anneler

İnsanlar genel olarak genç - orta yaşlardayken çocuk sahibi olurlar ancak zaman zaman oldukça ileri yaşlarda çocuk sahibi olma örnekleri de görülebiliyor.

1. rajo devi lohan (69)

bir hindistan vatandaşı. uzun yıllar süren tedavisi mutlu sonla noktalanmış. 2008 yılında kızını doğurduğunda 69 yaşındaymış. doğum sonucunda meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle neredeyse hayatını kaybediyormuş ancak çok da endişeli değilmiş. kocasının ve kocasının diğer eşinin çocuğuna iyi bakacaklarından eminmiş.

2. daljinder kaur (72)

bir hintli kadın daha. 2016 yılında bir erkek çocuk dünyaya getirmiş. daha önce çocuğu yokmuş. kendi doğum tarihi net olarak bilinmemekle beraber, oğlunu doğurduğunda 72 yaşında olduğu tahmin edilmekteymiş.

3. omkari panwar (70)

maşallah bir hintli daha. aslında iki tane daha kızı varmış. ancak özellikle miras işleri için yeniden anne olmak istemiş. ve çocuğun mutlaka erkek olması gerekiyormuş. 2008 yılında ikizlerini kucakladığında ise tam 70 yaşındaymış. neyseki ikizlerden birisi erkek olmuş ve bunca çaba boşa gitmemiş.

4. adriana iliescu (66)

romanya vatandaşı. akademisyen. özellikle dini gruplardan gelen tepkilere rağmen çocuk sahibi olmak istemiş. ve gördüğü tedaviler sonucunda 2005 yılında 66 yaşındayken üçüzlerine hamile kalmış. ikisini kaybetmiş. ancak kızı sağlıklı bir şekilde doğmuş. tek isteği ise kendi ebeveynleri kadar yaşamakmış. böylece kızının 20 yaşına geldiğini görebilecekmiş.

5. maria del carmen bousada de lara (66)

ispanyol. 2006 yılında ikizlerini doğurduğunda 66 yaşındaymış. tedavi için ispanya'dan amerika'ya gitmiş. prosedürlere takılmamak için yaşını gizlemiş. doğumdan 3 yıl sonra kansere yakalanmış ve hayatını kaybetmiş. ikizlerine aile fertleri bakıyormuş.

6. elizabeth adeney (66)

ingiliz. zengin bir fabrikatör. aynı zamanda ingiltere'nin en geç doğum yapan annesi ünvanını da elinde bulunduruyormuş. ingiltere'de yaş sınırı olduğu için tedavisini ukrayna'da sürdürmüş. 2009'da doğum yaptığında 66 yaşındaymış.

7. annegret raunigk (65)

alman. şaşırtıcı olan şey 2015 yılında 65 yaşında doğum yapması değil aynı zamanda 4 bebek birden doğurması. ayrıca 13 tane daha çocuğunun olması durumu daha da ilginç kılıyor.

8. harriet stole (66)

bir ingiliz daha. aslında tam olarak çocuğun annesi değil. kızı doğum yapamadığı için yumurtalık transferi sayesinde kızına yardımcı olmuş. 1999 yılında torunu doğduğunda kendisi 66 yaşındaymış. ve torununu doğuran kadın olarak tarihe geçmiş.

9. memnune tiryaki (64)

listeye girmeyi başarmış bir vatandaşımız. memnune teyze 2006 yılında doğum yaptığında 64 yaşındaymış. kocası ömer tiryaki amcayla beraber tam 35 yıl çocuk sahibi olmayı beklemişler. neyse ki sonunda muratlarına ermişler.

10. haya shahar (65)

israil vatandaşı. tam 46 yıl anne olmaya çalışmış. israil yasaları 54 yaşından sonra anne olmayı yasaklasa da yılmamış. ve 65 yaşında anne olmayı başarmış.

Anne Olduktan Sonra Beyinde Gerçekleşen İlginç Değişiklikler

Ebeveynler, Karantinadaki Çocukların Psikolojisi İçin Nasıl Davranmalı?