İnandığı Yolda Dimdik Yürüyebilen Kova Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu kadını nasıl biridir, özellikleri nedir, aşk hayatı nasıldır gibi sorulardan muzdarip olanlar için yararlı olacak bir derleme.
İnandığı Yolda Dimdik Yürüyebilen Kova Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?
iStock

Klasik özellikleri

kova burcu kadını saplantılı ve başına buyruktur. kafa dimdik, gözler hedefte, sağa sola, aşağıya yukarıya bakmadan dümdüz ilerleyen akıl küpüdür. o yolda kimi zaman egoistçe kimi zaman da safça yürür durur. fikri her ne ise, kafasına ne yatmışsa tek gördüğü, duyduğu da o olur. ilerici, değişime, yeniliğe bayılan bir tarzı olsa da aslında hayatı tek bir lensten gören bir bayandır.

bu dar ama gururlu dünya görüşünün ardında kalbi değil, binbir yargılarla pekiştirdiği idealleri, görüşleri ve aklı vardır. zeki kova kadınında bu özellik ne kadar dayanılmaz bir çekicilikteyse, zevzek ve inatçı kova kadınlarınında da bir o kadar çekilmez bir yöndür. çoğu zaman kova dişisi bu dahiyle hıyarı aynı bedende taşıyan, anlaşılması güç kadındır. bir yandan bütün dünya size bir post it bile bırakmadan çekip gitmişken yanınızda duran tek insan, bir yandan da hayat güzel giderken her şeyin içine inatla ve bile bile sıçmaya yeltenen kişidir.

kova kadını bu saçmalıklarını yatağa da taşıyacaktır. dolayısıyla çoğu kova kadınını eşinin kolları arasında ya keyifsiz, frijit ve mekanik bulursunuz, ya da aşırı derecede azgın, yenilikçi ve hevesli. ortası ve standardı pek yok gibidir. ancak her şeyi bir kenara kova burcu kadınının en belirgin ve saygı duyulası özelliği sadakati ve korumacılığıdır. saplandığı insan ya da konu her ne olursa olsun kova burcu kadını durduğu, koruduğu alandan kolay kolay uzaklaşmaz, hatta kovulsa dahi gitmez. ömürleri girdaplarla dolu birçok insanın kendini yeniden hatırlamak için hayatlarının kutup yıldızı kova burcu kadınına bakıp tekrar yönlerini çizdikleri, evlerinin yolunu buldukları söylenebilir. keza kova burcu kadını, aşkınız olmasa dahi, bebeklik resiminizden huzur evi resminize dek aynı karede olmak isteyeceğiniz şahsına münhasır nadir hatunlardan biridir. bu sürekliliği ve güvenilirliği kova burcu kadınından çok iyi bir dost, uzun soluklu arkadaş çıkmasının en önemli sebebidir.

şimdi burada bir kova kızına tutulmuş ve harıl harıl bu satırları okuyan gençlere faydalı bilgiler verelim

bu kızı etkilemek istiyorsanız, biraz dolu olmanız lazım. kesinlikle ve kesinlikle sırf tipinden dolayı biriyle birlikte olmaz. ona daha fazlası lazımdır. düzgün, mantıklı konuşabilen ve ona yeni şeyler öğretebilen erkeklerden hoşlanır. bu burcun kadını, siyaset yapmayı pek bilmez ve dobradır. ikiyüzlü biri olmadığı için, karşısında da güvenebileceği ve sırtını dayayabileceği biri olsun ister. ona karşı her zaman şeffaf olun çünkü akıllı olduğu için, onu tavlamaya yönelik samimiyetsiz bir hareketinizi fark eder ve sizden tamamen uzaklaşır.

maço tavırlı erkeklerden hoşlanmaz. çünkü kova geleneksel bir burç değildir. ona hareket alanı bırakan, onu dinleyen ve gerektiğinde istediği tavsiyeleri veren birine derinden bağlanır ve gözü ondan başkasını görmez. sevdi mi tam sever çünkü doğası gereği sevgi dolu bir burçtur. onun sevgisi bütün insanlığa yöneliktir. onu alıp en pahalı restaurantlara götürmenize gerek yoktur, çünkü onu paranızla etkileyemezsiniz. onun için otantik, şirin bir kafede güzel bir sohbet eşliğinde bir şeyler içmek, en pahalı restaurantta yediği bir yemekten daha değerlidir. ona pahalı ve gösterişli bir hediyeden ziyade, uçak maketi, şişede bir gemi maketi ya da güzel bir kitap hediye ederseniz, çok daha mutlu olacaktır. hayal gücü çok geniştir. bir gün astronot olup aya gideceğinin hayalini kurabilir.

özgürlüğüne düşkündür fakat bir yaprak misali rüzgarda savrulmayı da sevmez. sıcak ve mutlu bir yuva, onun kendini geliştirmesine olumlu yönde yansıyacaktır. kendini rahat hissettiği evinde kitabını okumaktan, filmini izlemekten çok hoşlanır. işten ya da eğlenceden yorgun bir şekilde evine gelip, birkaç gün evinde vakit geçirmekten keyif alacaktır fakat sonra yine dışarı çıkmak isteyecektir. hayatı dolu dolu yaşamayı çok sever.

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Kendisini Ağlarken Göremeyeceğiniz Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?

Uysallığının Ardında Dünyaları Gizleyen Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri