İnanılmaz Talihsiz Bir Kazayla Hayatını Kaybeden Aktör: Anton Yelchin

Rus kökenli ABD'li oyuncu Anton Yelchin, 19 Haziran 2016 günü evinin önünde çok talihsiz bir kazayla hayatını kaybetmişti.
İnanılmaz Talihsiz Bir Kazayla Hayatını Kaybeden Aktör: Anton Yelchin

anton yelchin, 27 yaşında tüm dünyaca tanınan ünlü bir aktör iken aniden ölüm haberi gelir. evinin önünde kendi arabası ile bahçe duvarı arasında sıkışmış olarak bulunur.


görgü tanığı da yoktur. final destination serisini hatırlatan olayda; yelchin, arabası park pozisyonunda değil, nötrde iken arabasından dış kapı ile posta kutusunu kontrol etmek için çıkmış, 2.5 tonluk 2015 model jeep grand cherokee de ağır ağır geri kayarak tüm ağırlığıyla onu demir parmaklıklarla birleşen duvara sıkıştırmış.


19 haziran 2016 günü travmatik asfiksi nedeniyle hayatını kaybetmiştir yelchin. ölümünden çoğu kimse geleneksel vites kutusu tasarımından farklı bir tasarım geliştiren grand cherokee üreticisi fiat chrysler’i sorumlu tutar ki firma da yeni serilerde bu dizayndan vazgeçmiştir.


2014-2015 modellerinde daha küçük alan kullanmaya yönelik bir vites kolu geliştirilmiştir ancak bu kols sadece ışıkla göz hafızası'na bilgi vermektedir. el, vitesin hangi konumda olduğu alışkanlığını kazanamamaktadır. daha vahim olarak arabanın bazen park pozisyonuna geçmediği, park pozisyonundan da kendiliğinden çıkabildiği iddia edilse de arabalar geri çağrıldığından sadece iddia olarak kalmıştır. 


vites pozisyonunun göz hafızası kadar el hafızası'na hitap etmesi gerektiğini gösteren son derece acı ve bir o kadar garip kaza olarak tarihe geçer.