İnsanı Anında Sıra Dışı Biri Haline Getiren Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Tercih eden kişiye anında hippi görüntüsü kazandıran rasta, yapım aşamalarıyla da bir hayli zahmetli ve ilginç.
İnsanı Anında Sıra Dışı Biri Haline Getiren Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?
iStock


doğadan dokunularak koparılıp getirilmiş, sabun kıvamında balmumu, bir adet piknik tüpü üzerinde eritilir ama bu yapılacaklar arasında en son maddedir. rasta için yeterli uzunluk kıvamındaki saç kafa derisinde ufak ufak kareler şeklinde ayrılır ve kırtasiye lastiği ile tutam olarak muhafaza edilir bütün kütleye aynı işlem uygulanıp tüketilene dek. 

sonra saçı koyun tiftiğine benzetme erekli ikinci aşamaya geçiş yapılır, yapan hala sakindir, kolları yorulmuştur zira yaşam ve estetik başlığı altında bir zanaatkardır o. işini yapmalı para kazanmalıdır. yaşayıp yaşlanmaya endeksli bir yoldur yürüdüğü yolcunun, tekkesi batmak üzeredir, kollara kuvvettir. ayrılan tutam lastikten uzaklaştığında ince aralıklı dişleri olan, güçlü kuvvetli bir tarak ile(n) saç geriye doğru bi taranır, bi sağa ya da sola bükülür -ki iyice girsin her şey birbirine-.. bi taranır bi bükülür. tiftik gibi olur her şey. bu işlem her bukle için uygulandığında ortaya çıkan 'estetik' görüntü görülmeye değerdir, bu esnada ayna adı verilen sırrı henüz dökülmemiş ve görüntüyü yansıtma işlevini az çok yerine getirebilen nesneler kurbandan uzak tutulmalıdır ki henüz saça geri dönüşümü olmayan bir madde sürülmemişken ama saç yeterince tahrip olmuşken, şahıs kalkıp vazgeçtim deme olasılığına takılmasın. 


üçüncü evrede ya wax adı verilen kimyasal madde ya da balmumu eritilerek saç tutamlarına bir folyo kağıt eşliğinde dökülür/sürülür ve saça yedirilme/saçı döndürüp uzatma amaçlı bir aşağı doğru bükme eylemi gerçekleştirilir. zanaat(çı)kar olmak zor zenaattır. bu son basamak en az ikincisi kadar yorucu, uzadıkça sıkıcı ve kafa derisinin ölü deri haline geçişini sağlayan bi yoğunluktadır. rasta tutamları balmumu ile yapılmışsa uyumak sorun teşkil eder bir süre, kökünden kopagelmiş saç tellerinin verdiği bir sızı ve uyurken keskin bir koku.. iki haftaya yakın süre duş banyo deniz cart curt bunlar da nedir.. kokmalıdır bir rastafari, 'susuz vaha'da şirin bir palmiye. wax ile yapılırsa da, maddeyi düzenli-düzensiz aralıklarla saça takviye etmeli, ve döndürme işlevini kendinize görev bilip zanaatkar olmaya güdülemeli şuuru. bazen uzayan saçlar da dreadlock olarak çıkar, bu olay isa'nın babasız doğumu kadar bilimsel ve normal bir durumdur. mucize değildir. nedir? 

Rasta yapımından bir kısım

etiğinde vejetaryenlik vardır, hint felsefesini anımsatan(bana) bir tanrı doğadadır, sevelim herkesi, açalım yüreğimizi iyiliğe, biz dostuz imgelemi vardır oldukça yüzeysel bi açıklamayla.

rastafari adamdan para istenmez, kadıköy sokaklarında kuşakdaşlarınca yeltenilen teşebbüslerde ve 'ne biçim rastafarisin bla blaa'larda gedik-taş ilişkisi baz alınarak çok yalın ve açıklayıcı tümceler sarf edilebilir. fakat burun büyütmek en az popo büyütmek kadar tehlikeli bişeydir eş zamanlı olarak. rastafari durumunu beslediği dini anlamdan söküp çıkarsa da şimdiki zaman varlıkları, onu popülist bi kavram yapmaktan öte özümseyip kendi öznel anlamını yaratabilmeli tüm diğer rastafarileden bağımsız ama hepsiyle aynı güç birliğiyle, aynı savaş karşıtı aynı açısı geniş bakışlarla bana kalırsa yetişkinlikte, çocukluğa geçişi sağlamaya yardım eden bi garip şey işte. çocukluğu elden bırakmamaya karşı alınan bir tedbir -üstü örtülü-, herkes rastafari olsa da uçurtmalar uçursak hep-rastafari olmaya ihtiyaç duymadan uçurtma uçursa herkes.

``look mummy
there is no kite up in the sky``