İnsanın İçindeki Gizli Kamyoncuyu Açığa Çıkaran Oyun: Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2'ye gönülden bağlı olan bazı Ekşi Sözlük yazarları, oyunla alakalı unutamadıkları anları yazmışlar.

gerçek hayatta da etkisinden çıkılmıyor 

geçen gün boş çekici gördüm şehir içinde. bi mutlu oldum anlatamam. kocaman böyle heybetli. man. dorse alcak muhtemelen birazdan. korna çalıp selam verecektim de kim lan bu düdük demesin diye çekindim :(

hamileliğimin evde geçirdiğim dönemlerini (32-40. haftalar arası) adeta bir cennete çeviren oyun

davul gibi şiş ayaklar, dev gibi bir karınla, salondaki koltuğa uzanıp hiç kalkmadan oynadım. bel ağrısı da olduğu için kalkmamak için muazzam bir bahaneydi, ve fakat aynı oyun sebebiyle 27 kilo fazlayla doğuma girdim. çok ciddiye almış, dünyanın parasını kazanmıştım. neyse dursun bir yerlerde, oğlum büyüyünce devam eder.

şu şekil oynadığım illet


hayata erken atılmamı sağlayan bir oyun euro truck simulator 2

önce milletin tırını sürerek işe başladım. sonra ne millete çalışacağım kendi tırımı alayım dedim. milleti zengin etmek manasızdı. borçla harça bir renault tır aldım paris'ten. bankaya 92000 euro borçlandım. neyse borç yiğidin amcasıdır dedim. yada öyle bir şeydi ama yine de devam ettim. fakat ehliyeti bakkaldan aldığım için malı teslim ettiğimde taşıdığım için aldığım para tırın tamirine bile yetmiyordu. borç katlanarak arttı.

amacım sadece çocuklarıma daha iyi bir gelecekti. onlara çok belli etmesem durumu düzeltmek için çözümler arıyordum. ama ödeme zamanı geçtiği için faiz de binmeye başlamıştı. eve dönecek yüzüm olmadığı için artık uzun mesafeleri tercih eder olmuştum.

artık fonda ahmet kaya çalar olmuştu. tırı satıp tekrar başkaları için çalışmayı düşündüm. kendime yediremedim. sürekli borcun durumuna bakıyordum. arada kırmızı ışıkta geçmesem de polis ışık ihlali cezası yazıyordu. namusumuzla bile para kazanmamıza izin vermiyorlardı.

hırsla çalışıp borcumu kapatmaya çok uğraştım bunun için gecemi gündüzüme kattım. ama uykulu sürdüğüm içinde dünyanın cezasını yedim. şu an 150000 euro içerideyim. banka peşimde kara listeye alınmışım.

şu anda brüksel çıkışındayım. sağa çektim bunları oradan yazıyorum. borcu ödemeden eve dönmeyi düşünmüyorum. tıra bankanın el koyması an meselesi. halil abi köln'de tırları parçalayan bir yer olduğundan bahsetti. birazdan oraya doğru yol alacağım. elime sıcak para geçince de artık bi işler kovalayacağım.

pezevenk oyun ağır psikolojimi bozdu, silin şunu bilgisayarımdan.

her diplomatik kriz sonrası mp'de bana dalınan oyun

ulan ülkenin koca yükünü ben sırtlıyom ya sokacam uluslararası ilişkilerinize. uygur türkleri meselesinde önce çinliler daldı şimdi de ruslar peşimi bırakmıyor. kazasız belasız 1.5 saat direksiyon sallamışım oyun saatine göre 21 saate denk geliyo sanırım yükümü teslim etmek için şehre girmeme dakikalar var adamlar bağcılarda köşe de bekleyip yol kesen tinerciler gibi yolumu kesip yüküme zarar veriyor. anasını sikicem dünyanın az kaldı.

birçok şeyi çözmenizi sağlayan oyun

yollarda düşüncelere dalıyorsunuz, hayatınıza dair birçok şeyi düşünüyorsunuz. çözümler üretiyorsunuz, hafifliyorsunuz. bu açıdan bile çok güzel bir oyun. bu arada ciddi şekilde uyuyakalabilirsiniz oynarken. arada bir sağa çekin derim.

geçen dresden'e erik taşıyorum, yağmurlu bir almanya gecesi kafam hafif dumanlı

radyoda bir anda arif sağ - yol ver dağlar çalmaya başladı. içimi gereksiz bir hüzün kapladı. arabayı aldım cruise controla sabitledim hızımı 80'e. sağda solda sigara ararken bi bakmışım dresden merkeze gelmişiz, çevirmeye girip hız cezasını bi yedim. kafam attı, kenara çekip bir sigara daha yaktım. neyse dedim cn dr olur böyle mala gelmesin, bu dünyanın bütün yükünü sen mi çekeceksin falan diyorum kendime. oturdum tekrar koltuğa verdim sola sinyalimi usul usul çıkacağım yola, bir tane orospu çocuğu otobüs geldi arkadan benim dorseye vurdu. ulan orospu çocuğu şehir içi hız sınırı 50, şerefsizim 100 ile gidiyordu geldiğini bile göremedim. neyse dorseye koymasıyla bütün dresden eriklere boğuldu. amca oğlunu bekledim 2 saat yerlerden erik topladık. mal sahibi maaşın yarısını kesti, bankanın borç ödemesi yakın. sokayım böyle oyuna.

Oha Dedirten Football Manager Olayları