İnternet Henüz Dutlukken Ortalığı Kasıp Kavuran Yonja'da Tanışmak İçin Atılan En Garip İlk Mesajlar

Bilenler bilir; henüz sosyal medya kavramıyla tanışmadığımız dönemlerde hayatlarımızda bir Yonja efsanesi vardı. Arkadaşlık sitesi yani. İşte o sitede bir zamanlar efsane şeyler dönerdi. Sözlük yazarları da o zamanlardan kalma anılarını yazmışlar.
İnternet Henüz Dutlukken Ortalığı Kasıp Kavuran Yonja'da Tanışmak İçin Atılan En Garip İlk Mesajlar
iStock.com

gelen mesaj:
...
cevabım:
....
gelen cevap:
klasizm ve klişelerden arınmış bir ruh hali yansıman var ve bu beni çekti seni detaylarınla tanımayı isterim.

(bkz: vay anasını)

msj: -kirmizi hapi icmek istermisin..

ynt: bende erkeğim

msj: hasktr

ynt: welcome the desert of truth

(noktasına virgülüne dokunmadan)

hepimiz dengesiz ve tutkulu yasiyoruz hayati... ama, sence bunlar yeter mi ki?
tılsımlı bulusmalar, derin bakıslar, iç çekişler, ürperten dokunuslar, sıcak dudak bulusmaları, heyecanlı bekleyişler yaratabilcek kadar tutku dolu bir adam ve ilişki gerekmez mi?
adım kaan.... 

içmeye geldim zehrini, kıvrılıp yanına, öleceksem zehrinle ölmeye, teninde ölmeye....

(bkz: insan mısın)

kimi zaman şaşırtan kimi zaman güldüren mesajlardır.

- şerrefsizim resmini görünce biran önce sevişmek isteği doğdu içim de kızla da kavgalıyız vermez. gel he de sende yalnızsan bu iki yüreği birleştirelim sen davul ol ben zurna tokmağa ne hacet

hem aldatma, hem seks, hem kalplerin birleşmesi, hemde müzik var.. süper

- 1973 konya dutlukırı doğumluyum. babam yoğurtçu annem ev hanımıdır. ilkokulu babamın görevi dolayısıyla batman'da okudum. o ara batman'da yoğurt yok idi. babam da yoğurtçunun hasıdır. neyse lafı uzatmayayım.. ortaokulu da babamın görevi dolayısıyla batman'da okudum allah kahretmesin ve hatta liseyi de.. babamın görevi bitmedi hiç, hay ben o babamın görevine.. neyse.. üniversitede babamın görevi falan dinlemedim, ankara'da bir fakülte kazandım. ziraat mühendisi oldum. amacım ziraat bankasına müdür olmaktı ama neyse..

desti izdivacınıza talibim. eğer webcam sahibesi iseniz, bu akşam bilgisayarınıza konuk olabilir miyiz ailemle? ben sizi pek beğendim, sizin de beni beğeneceğinizi umuyorum. babamın görevi dolayısıyla beğendim sizi..

- merhaba özelliklerde de göreceğin gibi; nişantaşına ve ritz'e takılan bir gencim. yirmi yaşındayım. resimde gördüğün ayakkabalılar prada, gömlek armani, pantolon da calvin klein. şimdi benim arabam da var hem de modifiye edilmiş subaru. tabi kullanırken hep police gözlük takarım. inanır mısın günde bir kutu jöle bitiriyorum. hatta resimlerim arasında göreceksin ki; bir de sigara içen fotoğrafım var davidoff o sigara biliyor musun; captain black içiyorum genelde. en sevdiğim içki absolut vanilia, amarula ve baileys. şimdi bi de yeditepe'de okuyorum. babam x firmasının ortaklarından. ama bana insan olmayı öğretemediler. malesef; kişiliğim hakkında yazacak hiç bir şeyim yoktu. kişiliğimin de olmadığından; ben oraya gökhan özenin şarkısını yazdım. starbucks ta oturur caddeye karşı frappucinoiçipkankilerle takılırız, geçen kızlara bakarız. 

görüyorum ki sen de benim gibi boşsun; infona baktım da; ben de senin gibi eğlenmek eğlenmek eğlenmek felsefesini benimseyenlerdenim. kitap da neymiş hiç okumam demişsin; çok haklısın; kitap neymiş ezik insanların bilgiyle kendini tatmin etmesinden başka bir şey değil. resmine de baktım saçlar yapılmış falan. hemen azdım; bi de abazayım ya; sen gel bana cevap yaz da bak zaten söylüyorum çok zenginim ben neler yaparız neler; bir de arkadaşlarının arasındaki havanı düşünsene. ben kadınımı kendime uydururum; ben armani giyiyorsam kadınıma da ne istiyorsa giydiririm dkny giydiririm. powertürk ne çalıyorsa dinlerim; dans ederim. çılgınlığa bayılırım.

hadi birlikte caddeye gidelim; arabayla seni eve bırakırım münasip bir yerde de sevişiriz. ne dersin?

cevap: ay bilmem ki; ne kadar açık sözlüsün? bu huyunu çok sevdim; gördüm ki sen de benim kadar boşsun; hadi birbirimize ses olalım hani bir elin nesi ikisinin ses,; tencere kapak falan...

x firmasının ortağının piç evladı: a tamam o zaman ben seni kırınıtıda bekleyecem; yarın onda.

gerizekalı boş kız: ay tamam o zaman ben de timberlandlerimi alayım da bugün yarın birbirimize kıyafetlerimizi gösterip; birbirimizin kıyafetleri hakkında konuşup; birbirimizin kıyafetlerini yalarız.

dünya fazlalığı saçma sapan yaratık çocuk: senle iyi anlaşacağa benziyoruz. al telefonum: 331 31 31 tabiki de kontörlü diil

boya kutusuna düşmüş fondotencinin salak kızı: ay benimki de 669 69 69 tabiki de kontorlu diil benimki. ben fakir miyim a a?

-selam. ya havyar lekesi nasıl çıkar biliyor musun? 

hem güzelsin hem online..

"bursadan selamlar..herkese mesaj atmam ama sana mesaj atarken parmaklarım su gibi akdı..heralde endamın dan olsa gerek...ben hüsrev..bursa yıldırım eski belediye başkanının yeğeniyim..zmz sizinle tanışmak bana onur verir..saygılarımla.."

(bkz: based on a true story)