İntihar Eden Sibel Ünli'nin Abisinden Olayın İç Yüzüne Dair Açıklama

İntiharıyla ülkeyi sarsan üniversite öğrencisi Sibel Ünli'nin ardından eğitim, ekonomi ve öğrenciler üzerine çokça tartışıldı. Sibel'in Sözlük yazarı abisi ise kafa karışıklığına son vermek için sade bir yazı kaleme almış.
İntihar Eden Sibel Ünli'nin Abisinden Olayın İç Yüzüne Dair Açıklama


Baba Zeki Ünli'nin açıklaması

zeki ünli, olayın mali imkansızlıklarla ilgili olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

"diyorlar ki 'bir aydır kayıp', yalandır. diyor ki 'yatacak yerim yok.' hepsi yalan. bizim evimiz muş'ta var, burada da var, bursa'da da var. aylığımız allah'a çok şükür en az 10 bine kadar var. bu yalanı hangisi yapmış? böyle şeyler ayıptır. bu acı günlerimizde bu kelimeler yakışmaz. allah'a çok şükür bizim her şeyimiz var. hiçbir sıkıntımız yok. devlet de yardım ediyor allah'a çok şükür, burs da var. devleti kötülemek için böyle yapıyorlar." kaynak

Abi Osman Ünli de bu açıklama üzerine şöyle bir yazı kaleme aldı

merhaba arkadaşlar, ben sibel'in diğer abisi osman. ekşi sözlük'teki sibel ünli'nin babasının yaptığı basın açıklaması başlığını gördükten sonra yazma ihtiyacı duydum. babamın yaptığı açıklamalar tamamen yersiz ve kendisinin kardeşimin fakirlik sebebiyle intihar etmediğini belirtmek istemesi sonucu söylenmiş yanlış sözlerdir. zaten kendisi 3 yıldır bizden ayrı yaşamakta. kendisinin dediği gibi 3 evimiz ya da aylık 10 bin tl'lik bir gelirimiz bulunmamakta. bundan birkaç ay önce abim ataması gerçekleşip muş'un bulanık ilçesinde göreve başlamıştır. ben ve diğer kardeşlerim okula gitmekteyiz. abim iş başı yapmadan önce de maddi durumumuz kötüydü ama ablamın çalışmasıyla ve kaymakamlıktan aldığımız yardımlar sayesinde geçiniyorduk. ben, aldığım aylık 500 liralık burs ve yazın çalıştığım parayla okul hayatımı idame ettiriyordum.

evet, maddi durumuz abim atanana kadar kötüydü ama o atandıktan sonra daha iyi bir duruma geldik. daha anlatacağım çok şey var ama ailevi sebepler ve bu yüzden yazmak istemiyorum. bu sebeple de şimdiye kadar yazmak istemedim ama yapılan yakışıksız ifadeler beni üzdü. kimsenin devletten para aldığı ya da devleti akladığı yok. kaldı ki sebep gerçekten de fakirlik değil. evet çektiğimiz fakirlik bir sebep ama intihar etmesinin de tek sebebi değil. basın açıklamasında da yazdığı gibi kardeşimin ağır depresyonu vardı ve kendisine elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya ve hayata bağlamaya çalıştık ama belli ki yeterli olamadık ve onu kaybettik.

lütfen kardeşimin ölümü üzerine artık siyaset yapmayın. bir iki gün sonra sizler unutacaksınız ama onun acısını biz yaşamaya devam edeceğiz. özet geçmek gerekirse de babam bizden ayrı yaşamakta. kendisiyle taziye sebebiyle bir araya geldik. ve yaptığı konuşma şahsi fikrimce yersiz ve yanlış bir konuşmadır. abim saygısı sebebiyle o an onu susturmamıştır ama keşke yapsaydı. sadece fikirlerimi açıklamak istedim. her şey basın açıklamasında olduğu gibi oldu.

Sibel'in bir arkadaşı, yaptığı Twitter flood'ında basında yer almayan başka şeyleri aktardı

Sibel'in yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Huzur içinde uyuması dileğiyle.


K-Pop Şarkıcıları Arasında İntihar Vakası Neden Bu Kadar Fazla Görülüyor?