İntihar İçin Empire State'e Çıkıp Rüzgarla Bir Alt Kata Düşerek Kurtulan Kadın: Elvita Adams

Şansa inanmayan insanı şansa tapacak hale getirebilen bir hikaye.
İntihar İçin Empire State'e Çıkıp Rüzgarla Bir Alt Kata Düşerek Kurtulan Kadın: Elvita Adams


elvita adams 29 yaşında, new york eyaletinin bronx bölgesinde yaşayan bir ablamız

2 aralık 1979'da hayatını sonlandırmaya karar veriyor. sebepleri tahmin edersiniz, işinden atılmış ve kirasını ödeyemiyor. ev sahibi de onu ve 10 yaşındaki oğlunu evden atmakla tehdit edip duruyor. girdiği derin depresyon onu empire state building'e gönderiyor. manhattan'da bulunan ve 1932'de inşaatı tamamlanan binanın yüksekliği 381 metre (anteniyle beraber 443,2) ve kendisi 102 kattan oluşuyor. 1947 yılında manzara platformuna 3 metre yükseklikte korkuluk yapılmış, buna rağmen buradan, bugüne kadar 30'un üstünde kişi atlayarak intihar girişiminde bulunuyor. bunlardan biri ise evita.


2 aralık pazar akşamı adams bronx'tan manhattan'daki ışıkları merak ediyor

"çok güzellerdi ve onlara ulaşmak ve dokunmak istedim" diyor kendisi (bunlar hep depresyon tabi). 86. kata çıkıyor ve korkuluğun üzerinden atlıyor. ama inanılmaz bir şey oluyor. atladıktan hemen sonra, o günün şiddetli rüzgarı (37-61 km/s hızındaymış) onu bir kat aşağıya, 85. kata fırlatıyor ve geri doğru iterek düşmesine engel oluyor. o sırada binada güvenlik görevlisi olarak çalışan frank clark kadının sesini duyuyor ve onu korkuluğun oradan içeri çekiyor. inanması zor ama bellvue hastanesine götürülen evita'da sadece leğen kemiği kırığı tespit ediliyor. rüzgar sayesinde kurtuluyor.


"tek hatırladığım korkmayacak kadar acı çektiğimdi" demiş bu kurtuluştan sonra. ne yazıktır ki bundan sonra kendisine ne olduğu bilinmiyor. umarız yenilenmiş bir hayat görüşüyle yaşamına devam etmiş ve şansı dönmüştür.

The Beatles'ın Efsane Abbey Road Albüm Kapağına Tesadüfen Giren Ballı İnsan: Paul Cole

4400 Metreden Ateş Karıncalarının Üstüne Düşerek Kurtulan Joan Murray'ın İnanılmaz Hikayesi