Issız Kuytu Köşelerden Süper Lig'e: Göztepe'nin 14 Yıl Sonraki Geri Dönüşünün Ekşi Sözlük Yansımaları

Dün gece, TFF 1. Lig Play-Off Final maçında Göztepe, Eskişehirspor'u penaltılar sonucu mağlup ederek 14 yıl aradan sonra Süper Lig'e yükseldi. İşte bu zaferin Ekşi Sözlük yansımaları.
Issız Kuytu Köşelerden Süper Lig'e: Göztepe'nin 14 Yıl Sonraki Geri Dönüşünün Ekşi Sözlük Yansımaları
Fotoğraflar: DHA


maçın tam da bitiminde kendi sevincini bırakıp rakip için üzüldüğünü defalarca belirtecek kadar adam gibi adam olan yılmaz vural'ı bizlere izletmiş maç.

niye izledim şu saçma futbolu derken 4 saatime değecek kısa ama süper bir konuşmaydı. helal sana hocam bunları bize dinlettin ya bu kulaklar daha kir kapmaz ölene dek.

ligimizde ankara'dan takım var, istanbul'dan takım var. ama izmir'in takımının olmaması büyük eksiklikti. 7 sene önce buca gelmişti, ama onlar göztepe, altay ve karşıyaka gibi değildi.

göz-göz taraftarıyla, kültürüyle süper lig'i hak ediyordu ve nihayetinde ait olduğu yere geri döndü.

süper lig'de osmanlıspor, kayserispor, başakşehir gibi takımlar olacağına göztepe, altay, karşıyaka, sakarya, kocaeli, ankaragücü gibi takımlar olsun. futbol ateşli taraftarlarla, doluluk oranı yüksek stadlarla güzel.

en büyük temennimiz göztepe'nin süper lig'de kalıcı olması. yeni sezonda umarım başarılı olurlar.

göztepe'de oturuyorum, göztepe gol atınca bütün evlerden öyle bi goooooool sesi yükseldi ki deprem oldu sandık.

kaleci günay'a da helal olsun. göztepe' li topçu penaltıyı kaçırınca, yanına gidip "bunu senin için kurtaracam " tarzı bi şeyler söyledi. ve semih' in penaltıyı kurtarıp takımını süper lige taşıdı.

uzun yıllar boyunca unutulmuyacak maçtır. şampiyonlar ligi finalinde bile bu kadar keyif almadığımı itiraf etmek istiyorum.

evet futbol açısından çok kaliteli bir maç değildi ama korku, gerilim, aksiyon, dram, komedi, bir hollywood filminde ne varsa bu maçta da o vardı.

ıssız kuytu köşelerden sözünü tutup geri dönen göz-göz'e tebrikler..sonuna kadar anadolu kulüpleri..

not: elazığspor

milletin bucada bile konvoya çıktığı maç. tam 35!

henüz eve girdim ki yalı tamamen yanıyor. anlı şanlı göztepe. bu mutluluğu bu geceyi bizlere yaşattığın için teşekkürler.

şimdi iş sponsorların elinde. göztepe'nin kasasına ciddi bir para girdi bu şampiyonlukla. her ne kadar düşüncelerini sevmesem de folkart, alfemo, yatsan, cms, tukaş, feast, orkide gibi daha bir çok ulusal markanın el ele verip bu takımı çok daha ilerilere götürmesidir en büyük dileğim.

hadi bakalım adam gibi yönetin şu klübü. birbirinizi yemeden, profesyonelce yapılacak hareketler başarıyı da ardından getirecek.

göz göz göztepe

(bkz: isyan marşı) diye bir şey olduğunu keşfetmemi sağlayan, göztepe' nin yıllar sonra 1. lige çıkması ile sonuçlanan 2017 play-off finali maçı. (evet 1. lig kardeşim)

ben bu kadar etkileyici, epik bir marş daha duymadım. marşın başlığındaki videonun tarihi 2006. bu insanlar minimum 11 yıldır "ıssız kuytu köşelerden döneceğiz" diye o efsane beste eşliğinde bağırıyorsa dönmelerinden daha doğal bir şey olamazdı herhalde.
yeni türkiye' de neden bazı marşların bazılarına alerji yaptığının da bir delili olsa gerek bu.

İsyan Marşı