İstanbul'da Kitabı, Bilgisayarı Alıp Çalışmak İçin Gidilebilecek Sakin Mekanlar

Gerek ders çalışmak için, gerek bilgisayarını kapıp işine bakmak için veya hiç değilse sakince kitabını okumak isteyenler için... Bu mekanlar tam size göre.


ara cafe

ara güler'in mekanı. çoğu kez taksim de aldığım kitabı oturup okuma şansı bulduğum mekan. ders çalışan bebeler değerlendirmeli.

kadıköy polka kafe

sessiz, sakin..

starbucks'ın tünel, ortaköy, bebek, moda şubeleri 

genellikle öğleden sonra kalabalık oluyor bu şubeler. hem self servis olması, hem de saatlerce oturup wifi ve elektrik prizini sömürseniz de size müdahale eden birinin olmaması açısından çok rahat.

caffe nero'nun bebek, moda, akaretler şubeleri 

moda şubesi öğleden sonra epey kalabalık oluyor, yer bulamayabilirsiniz, sövmeyin sonra. bebek ise çok sakin, üstüne enfes bir manzarası var. daha ne olsundu.

cherrybean coffees moda 

müthiş şirin bir yer.

kadıköy'de pappa cafe, iki kedi cafe, muaf, kev cafe, page cafe & gallery, polka, zuhal cafe

pappa arka sokaklarda kaldığı için sakin, iki kedi cafe'nin sahibi hanımefendi inanılmaz güleryüzlü ve pozitif, muaf moda burnu tarafında fakat öğleden sonra kalabalık olan mekanlardan. kev öğleden sonra kalabalık olabiliyor, polka ve zuhal ise sakinliğiyle sizi çekiyor. tabii çalışmak için de pek güzel. yeter ki siz çalışın çocuum.

karaköy'de ot dergi cafe, karabatak, mums cafe, ops, sahi 

ot dergi kafe kamondo merdivenini çıktığınızda sağda kalıyor, küçük bir kafe. karabatak, mums ve ops biraz daha görselliğe hitap eden fakat gözlemlediğim kadarıyla bütün gün o kafeden o kafeye sürüklenmek dışında bir amacı olmayan kitlelerin uğrak yeri. şansınıza bağlı biraz. sahi'de çok lezzetli çikolatalar ve kendi seçtiğiniz malzemelerle oluşturacağınız lokumla dersi sallamama seçeneğiniz var.

beşiktaş'ta minoa cafe & bookstore


nişantaşı'nda moc


bebek'te mangerie


yeniköy'de yeniköy kahvesi


şişhane'de münhasır

caddebostan caffe nero

bu tarz mekanlardan biridir. aristokrasi hakim gibi gözükse de bu mekanın üst katı anadolu yakasında ders çalışabilecek en iyi mekandır kanımca.

kadıköy oyun atölyesi antre cafe

hiçbir zaman kalabalık ve gürültülü olmaz. sakin insanlar gelir gider. internet, masa kenarında priz, rahat ve kollu sandalyeler, hafif müzik, kararında aydınlatma, üstü yarı açık ısıtmalı sigara içilebilecek alan vs özelliklerinin hepsi tamdır. tek sorunu fiyatları. bu yüzden suyumuzu, krakerimizi ve çikolatamızı karşıdaki marketten alıp öyle geliyoruz, iki filtre kahveyle uzun saatler oturuyoruz.

beyoğlu'ndaki türk alman kitabevi

yukarıdaki özelliklere hemen hemen aynı şekilde sahiptir. antre cafe'ye göre daha az masası vardır, ama öte yandan fiyatlar bir parça daha uygun. üstelik öğle molasında eşyalar masada bırakılarak yarım saatliğine tünel'de bir şeyler atıştırılıp gelinebilir.

akademi 1971

içinde kütüphane bulunan bir kafe. burayı okulu bitirdikten sonra keşfettim. dolayısıyla hiç ders çalışmışlığım yok ama bu iş için ideal bir görüntüsü olduğu düşüncesindeyim.