İstanbul'u Sallayan Fırtınadan Sosyal Medyaya Yansıyan Korkutucu Görüntüler

İstanbul ve çevre illerde 28 Kasım gecesi başlayan fırtına, şehirde tırların devrilmesine ve çatıların sökülmesine yol açmış durumda.
İstanbul'u Sallayan Fırtınadan Sosyal Medyaya Yansıyan Korkutucu Görüntüler
iStock

Ekşi Sözlük yazarlarının  fırtına hakkındaki yorumları 

yaşadığım bölgede çok sayıda çatı ve mağazaların hasar görmesine neden olan fırtınadır.
az önce işe giderken çektiğim video:

saadetdere e-5 tarafında çatıları ve su giderlerini sökebilen rüzgardır. apartmanın önünde 2 genç ağaç ne yazık ki kırıldı:

üstteki fotodaki binaya, karşı bloktan uçan çatının videosu:

ağacı kırıp, müştemilattan içeri sokan bir fırtınadır efem.

yalnız ekstrem sayılmayacak bu fırtınanın bile istanbul'a verdiği hasarın boyutu dikkat çekici. durum böyleyken istanbul depreminde nasıl bir manzarayla karşılacağız acaba, doğa ısrarla uyarılarına devam ediyor fakat bunu anlayacak birisi yok sanırım dünya üzerinde.

beylikdüzü'nde canlı canlı show haber izlediğimiz fırtına. araç kullanırken önümüze düşen ağaçlar, üstünüze düşen otopark turnikeleri, reklam tabelaları ne ararsan var. bir ara gökten çatı parçaları yağıyordu.

tam bir gotik atmosfer var şu an istanbul'da. hava kapkaranlık, manyak bir rüzgar, deli gibi yağan yağmur... metalciler klip çekmemek için kendilerini zor tutuyorlar şu anda.

en kötü dama çıkıp solo atmaları lazım yoksa sonları kötü olur.

esenkent'te parkın içinde yürüyordum, bir anda beni yere düşürdü, çam ağacını da kökünden devirdi, düşüp yuvarlanmasam tam üstüme yıkılacaktı ağaç. toprağa ve çimenlere düştüm de pek hasar oluşmadı bende. aksiyon filmi gibiydi, bir ara eve hiç varamayacağım sandım. eve varınca fark ettim, atletimi de ya ters giymişim ya da fırtınada döndü.