IT Çalışanlarını Delirtme Yöntemleri

Ülkemizde işi çok zor olan meslek gruplarından biri hiç şüphe yok ki IT çalışanları.
IT Çalışanlarını Delirtme Yöntemleri
iStock.com

- hicbir seyi hicbir zaman not almayın.olusan hata mesajlarını tekrar olusturmaya calısarak ne oldugunu anlamak it ekibinin isidir..

- fotokopi makinesi calısmadığında it destek bölümünü arayın.sonucta o da elektronik bir cihaz.

- eger yazıcıya gonderdiğiniz bir dökümanın cıktısını alamıyorsanız aynı dökümanı yirmi defa daha yazıcıya gönderin.böylece yazıcıdaki boşlukları doldurup,yazının çıkmasını sağlayabilirsiniz.

eger hala yazıcıdan çıktı alamıyorsanız,aynı yazıyı firmadaki değişik tüm yazıcılara gönderin.muhakkak bir tanesi çalışacaktır.

- hiçbir şekilde teknik terimleri öğrenmeyin.siz "bu şey birden durdu" dediğinizde şey'in ne anlama geldiğini it ekibi muhakkak bulur.

- sistemdeki yardım dosyalarını,kullanıcı kitaplarını okumayın.onlar sadece teknik adamlar içindir.

- telde konuştuğunuz it elemanı hemen yanınıza geleceğini söylediğinde ona; "hemenden kaç hafta anlamalıyım?" diye sorun.bu şekilde çok iyi motive olurlar.

- acil bi mesajın tamamını büyük harflerle yazarak gönderin.bu sayede mesaj sunucusu hemen o mesajı alıp,bekletmeden,öncelikli olarak ilgili yerlere dağıtır.

- it bölümünden çağıdığınız bir kişi hemen yanınıza geleceğini söylediyse,yerinizi kahve veya çay almak için terk edin.bu sayede elemana bilgisayarınızın şifresi gerekli olduğunda orada bulunmazsınız.yüzlerce bilgisayarın ekran koruma modundan çıkış şifresini hatırlamak it elemanları için çocuk oyuncağıdır.

- it elemanlarını bilgisayarınızı bir yerden bir yere taşımak için çağırdığınızda,cihazı yarısına kadar kartpostallar,bebek,çocuk veya manzara fotoğrafları,doldurulmuş maket oyuncaklar,kurutulmuş çiçekler altında bırakın.it elemanlarının kendilerine ait bir yaşamı yoktur,tek görevleri bunların arasından sistemi bularak sizi memnun etmektir..

- it elemanı masasında yemek yiyosa doğrudan yanına gidin ve tüm içinizi boşaltın,söylemek istediklerinizi söyleyin.

- size it bölümünden yüksek öncelikli bir posta geldiğinde okumadan hemen silin.it ekibi sadece test amaçlı posta gönderir.

iStock.com

kişi, her zaman kullandığı gibi bilgisayarını projeksiyon cihazına bağlaması gerekir fakat dalgınlıktan sanırım unutmuştur.

-mfozkan bey projeksiyon arızalandı sanırım çok acil toplantımız var yapın!
+x hanım kabloların bağlı olduğundan emin olun ve bilgisayar üzerinde win +p tuşlarına basın.
-tabi ki kablolar bağlı ve benim bilgisayarımda o bahsettiğiniz tuştan yok!
+geliyorum!!!

ve manzara: bir adet laptop hiç bir kablosu bağlı değil, projeksiyon cihazı kapalı, ve bir adet süzme mal!

"acilllll" girizgahlı maili mesai bitiminden hemen önce alması yeterli olacaktır.