İzledikçe İnsanı Rahatlatan, Lokomotiflerden Çekilmiş Enfes Güzergah Videoları

Tren yolculuğu izlemek gerçekten garip bir deneyim. Sıkıcıdır diye düşündüğünüz şey bir anda insanı içine alıyor ve saatlerde başından kalkamıyorsunuz. İşte onlardan bazıları.
İzledikçe İnsanı Rahatlatan, Lokomotiflerden Çekilmiş Enfes Güzergah Videoları
iStock.com

kafayı rahatlatmak, evinde sakin sakin otururken başka diyarlar görmek isteyen insanlara farklı bir alternatif sunan videolardır.

son 1-2 senedir bunlara takıldım. nedense sebepsizce huzur veriyor. haa, oturup da saatlerce öküz gibi trene bakmıyorum. bazen bir arkadaş toplantısının arka planında çalışıyorlar, bazen bir bira açıp keyifle izliyorum, bazen günün stresini atıyorum.

şuraya birkaç örnek bırakayım. zaten bunlara alışırsanız sizler de bol bol araştırıp yeni hatlar keşfedeceksiniz.

maglev ve yht'leri koymadım, çok hızlılar, etrafı izlemek pek keyifli olmuyor.

yaklaşık 7,5 saatlik bergen-oslo hattı (favorim) (norveç)halmstad-göteborg (isveç)burgaz-sofya (bulgaristan)pire-olimpia (yunanistan)londra-northampton (ingiltere)northhampton-coventry (ingiltere)diakopto – kalavryta (bu hat 1800'lerin sonlarından tarihi bir hatmış-ekstra bilgi ) (yunanistan)rivesaltes - axat (fransa)delémont - bienne (isviçre)marseille st charles - lyon (fransa)dresden - cottbus (almanya)leipzig - dresden (almanya)paris nord - saint quentin (fransa)san remo - genua (italya)riazan - moskova (rusya)springfield - otira (yeni zelanda)malmö - kopenhag (danimarka - isveç)glasgow - mallaig (iskoçya)rijeka - skrad (hırvatistan)