İzmir'in Bir Faciadan Kurtulması İçin Kendini Feda Eden Kahraman Polisimiz: Fethi Sekin

Dün akşam saatlerinde İzmir Adliyesi'nde meydana gelen hain saldırıda hayatını kaybetti Fethi Sekin. Hayatını kaybederken çok daha büyük bir faciadan kurtardı İzmir'i, kendini feda ederek.
İzmir'in Bir Faciadan Kurtulması İçin Kendini Feda Eden Kahraman Polisimiz: Fethi Sekin


şüpheli aracı farkedip ateş açarak bombanın erken patlamasına neden olan ve böylece birçok hayat kurtaran şehidimiz.

vatan evladı..

ömer halisdemir gibi söz konusu milletinin bekası olunca görevini gözünü kırpmadan yapmış ve şehadete yürümüş vatan evladı. belki de kendisi sayesinde onlarca vatandaşımızın hayatı kurtuldu bugün.

allah senden razı olsun, mekanın cennet olsun.

yaptığı zaten kahramanlık ama teröristlerin üzerinden ve çantalarından çıkan mühimmatlara bakarsak nereden baksan 100'den fazla insanın hayatını kurtarmıştır. bu kadar insanı ailesiyle düşünün. o kadar kişinin yaşantısına eskisi gibi devam etmesini sağlamıştır.

bu ismi hayatım boyunca unutmayacağım. mekânı cennet olsun.

"şehit polis memuru fethi sekin, adliyede kürtçe bilirkişi olarak da hizmet veriyormuş."

ayni zamanda bilirkislik yapardi adliyede sevmeyeni tanimayani yoktu, inanmazsiniz 2-3 gun once sabah 30 dk muhabbet ettik sakayla yanagimdan makas aldi eyw oglum diye. 

bugun hakkinda anlatilacak cok sey var, adlieden simdi ciktim 2 kere ezilme tehlikesi gecirdim adliye icerisinde.

benim de olduğu gibi yüzlerce adliye çalışanıyla, sonsuz anısı olan koca yürekli insan.

her sabah yüzlerce kişiye öf demeden selam verip, akşamları vedalaşır fethi ağabey. kendisi trafik bilirkişisidir ayrıca, gittiğimiz keşfin haddi hesabı yoktur. sevmeyenini bulamazsın koskoca adliyede...

dağ gibidir, güven verir, koftiden sohbet etmez içten şekilde hal hatır sorar. daha çok geçmedi annenin vefatından şimdi onun yanındasındır umarım.

bütünleşmiştir o polis noktası onunla, şimdi kim duracak orada! seneler geçse de o noktadan her geçişimizde, telefon rehberinde her adını görüşümüzde seni arayacak bu gözler.

o patlama sesi, çatışma sesleri halen gözümüzde kulağımızda, sayende fiziken iyiyiz lakin ruhen bitiğiz be abim. bir günde on yıl eskidik şu kahpe dünyada.

mekanın cennet, ruhun şad olsun.

annem saldırıdan 2 dk önce adliyeden çıkmış, babam saldırı sırasında adliyedeydi. bir süre ulaşamadık ve aklımız çıktı.. düşünüyorum da fethi sekin son ana kadar savaşıp bu kahramanlığı yapmasa belki korktuğumuz başımıza gelecekti..

babam geldiğinden beri kendisini sayıklıyor, her sabah görürdüm, çok efendi çok iyi bir çocuktu, patlama haberini duyar duymaz fethi'yi sordum diyor. adliyede çalışan tüm tanıdıklar da aynı şeyi söylüyor, çok efendiydi, çok düzgündü, çok iyiydi..

bu kadar adaletsiz bir dünyada içimizi soğutacak bir söz yok malesef, unutmamalıyız bu güzel insanı..