J.K. Rowling'in, Dumbledore-Grindelwald Aşkı Hakkındaki Açıklamalarının Aslı Nedir?

Harry Potter serisi yazarı Rowling, 7 kitabın hiçbirinde Dumbledore'un eşcinsel olduğuna dair bir şey belirtmemişti ancak seri bittikten sonra bu yönde açıklamalar yapmış ve hayranların tepkisini çekmişti. Fantastik Canavarlar serisinin sonraki filminde bu durumu daha detaylı işleyeceğini açıklaması ise geçtiğimiz günlerde farklı şekillerde yorumlandı.
J.K. Rowling'in, Dumbledore-Grindelwald Aşkı Hakkındaki Açıklamalarının Aslı Nedir?

anlaşılan, sosyal medyada yine tam olarak anlayıp dinlemeden rowling'in aleyhinde yardırılmakta.

kendisinin birkaç gün önce sosyal medyaya düşen ve "j. k. rowling dumbledore ve grindelwald'ın çok ateşli bir seks yaşamları olduğunu açıkladı" şeklinde lanse edilen açıklamaları, kendisi de gay olan film eleştirmeni ve yazar eric d. snider'ın bu haberi twitter'da "j. k. rowling kitaplarındaki ve filmlerindeki bazı karakterlerin gay olduğunu kitapları ve filmleri hariç her yerde doğruluyor" diye alaycı bir şekilde diline dolamasından sonra herkesin diline dolandı. işin aslı ise sanıldığı gibi değil.


rowling'in söz konusu habere malzeme olan sözleri bu ay dvd ve blu-ray baskıları bütün dünyada satışa çıkartılan, fantastic beasts serisinin 2. filmi fantastic beasts the crimes of grindelwald'ın dvd ekstralarından biri olan 'distinctly dumbledore'da filmdeki genç dumbledore karakteri hakkında verdiği detaylar arasından bir alıntı. yani kadın 3. fantastic beasts filmini yazmakta olduğu şu günlerde durduk yerde yırtık dondan çıkar gibi çıkıp, bütün basın ve medyayı ayağına çağırıp gündem yaratmak için "dumbledore ve grindelwald çok fena yiyişiyorlardı, öyle böyle değil" gibi bir açıklama yaptığı falan yok. kadın fantastik canavarlar film serisinde gençliğini ele aldığı iki karakter hakkında filmin dvd ekstralarından birinde filmle ilgili bilgi veriyor.


sözlerinin devamında ikili arasında böyle bir durum olduğunu ancak kendisinin bu ilişkinin fiziksel tarafıyla değil, duygusal ve romantik kısmıyla ilgilendiğini, anlattığı/anlatacağı hikayenin asıl önemli kısmının bu olduğunu söylüyor. yani film serisi hakkında, çılgın bir dumbledore-grindelwald aşk hikayesi izlemek isteyen/bekleyen lgbt kitleye ve fanlara üstü kapalı olarak; "bu film serisinde ikili arasında öpüşme koklaşma sahneleri beklemeyin ama aralarındaki duygusal ilişkiyi ve sonuçlarını anlatacağım" diyor.

medya da haberlerinin tık sayısını artırabilmek için bunca açıklamanın arasından tek bir cümleyi cımbızla çekip alarak "rowling yine açıklama sıçtı, dumbledore'la grindelwald duvardan duvara yapıyormuş" şeklinde lanse ediyor, fanlar da bütün sosyal medyada bilip bilmeden kadına verip veriştiriyor. olayın aslı budur. potter severlerin yazarlarına duydukları sadakat gözleri yaşartıyor cidden.

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Harry Potter Serisinin Ait Olduğu Wizarding World Tam Olarak Nedir?