JK Rowling'in Tekrar Maruz Kaldığı Transfobi Lincinin Sebebi Nedir?

Harry Potter serisinin yazarı Rowling geçtiğimiz yıllarda "adet olan insanlar" teriminin geçtiği bir makale başlığı için, bu deyiş yerine neden direkt "kadın" denmediğini sorgulamış ve bu nedenle bazı insanların sosyal lincine maruz kalmıştı. Son yaşananlar gösteriyor ki sular pek durulmamış.
JK Rowling'in Tekrar Maruz Kaldığı Transfobi Lincinin Sebebi Nedir?

Önce her şeyi başlatan orijinal linci buradan okuyabilirsiniz

Şimdi güncel lince geçelim

rowling iki seneden beri transfobi muhabbeti yüzünden zaten linç edilip duruyor da, en son birkaç gün önce iskoçya polisi'nin aldığı karara yönelik yazdığı şeyden dolayı yine trans aktivistleri ve destekçilerini sinirden çıldırtmış olmasında yeni bir şey yok. en başından beri ne söylüyorsa, neyi savunuyorsa aynen arkasında duruyor.

kadının bu konular hakkında bir şeyler yazma ihtiyacı hissederek kerameti kendinden menkul, ultra özgürlükçü sjw mafyası tarafından londra meydanında kazığa oturtulup canlı canlı yakılacak cadı muamelesi görmeye başlamasına sebep olan şey zaten en başından beri ingiliz kurumlarının uygulamaya başladığı ya da uygulamaya koymayı planladığı bir takım politikalar. tıpkı iskoçya polisinin yaptığı gibi. transseksüel insanların varlığı değil kadının derdi. "eşit haklar" propagandası altında ucu tehlikeli yerlere çıkabilecek uygulamaların dayatılmasına karşı çıkıyor. nedir o politika peki?:

cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmemiş ve yeni cinsiyetine dair resmi bir nüfuz kağıdı almamış olsa dahi kendisine "ben kadınım" diyen her biyolojik erkeğin kadın olarak kabul edilmesi ve bu sebeple kadınların bulunduğu bütün ortamlara sorgusuz sualsiz buyur edilmesi.

en son örnekte görüldüğü üzere adam kadına tecavüz edecek, sonra ingiltere'de yaygın uygulamaya sokulmaya çalışılan bu politikadan yararlanarak "ben aslında bir kadınım, bana iftira attılar" diyecek, ameliyat olup cinsiyet bile değiştirmemiş olmasına ve eni konu bir penisi olmasına rağmen "eğer bir erkek kendisine 'ben bir kadınım diyorsa o zaman kadındır. bu konuda itiraz etmek kimsenin haddine düşmez'" politikasına sığınarak hapse girmekten yırtacak. tabii ki bütün trans bireyler bu tür kriminal şeyler yapacak diye bir şey yok ve kadın da zaten bunu iddia etmiyor. kadın "böyle saçma sapan, beyan usulü bir şekilde cinsiyet belirtme işiyle kendisine 'ben kadınım' diyecek olan her erkek kadınların ortamlarına sokulursa bu işin sonu kötü yerlere çıkar. trans bireylerin haklarını ve özgürlüğünü savunacağız diye işi bu raddelere vardırmayın, kadınların ortamlarını olası tehlikelere açık hale getirmeyin" diyor. yani trans birey olmayan ama kendisini "ben eşcinselim, ben lezbiyenim, ben biseksüelim" diye tanımlayan kişilerden ve başkalarının bu konu hakkında bu kişilere "hayır, sen eşcinsel/lezbiyen/biseksüel değilsin. sen kafası karışmış heteroseksüel bir bireysin" demesindeki küstahlıktan bambaşka bir durum var ortada. bu son olayla ilgili attığı tweet de bir kez daha buna yönelik, bu saçma sapan duruma dikkat çekmek üzere atıldı. ne diyor:

savaş barıştır.
özgürlük köleliktir.
cehalet güçtür.
size tecavüz eden penisli birey bir kadındır.

anlamak çok zor değil yani ama yine ne oluyor? rowling'i linçlemek için birbirleriyle yarışan twitter sjw'ları tecavüzcüleri dahi savunur hale düşüyor. "20 yıldır yazarlık yapıyorsun, ürete ürete 'penised individual' kelimesini mi üretebildin? aptal kancık, hahaha" diye akılları sıra dalga geçiyor. "bu salak karı cidden bir tek erkeklerin mi birilerine tecavüz edebileceğini sanıyor? kadınlar erkeklere cinsel anlamda rızaları dışında bir şeyler yapamıyor mu sanki? insan nasıl bu kadar cahil olur? geberse de kurtulsak şu terf orospudan" diye coşuyor da coşuyor. bir sürü yardım kuruluşuna sahip, bir o kadarına da maddi destek sağlayan biri olarak rowling kadınların da çeşitli yöntemlerle erkeklere rızaları dışında bir şeyler yapabildiğini elbette biliyordur ama ingiliz kanunlarında tecavüz eylemi ancak ve ancak işin içine erekte olmuş, vajinal ya da anal yoldan tam duhul eden bir penis olduğu sürece tecavüz sayılıyor, başka türlü bir şey olduğunda değil.

"rowling transfobik bir yobaz çıktı. cancel edin, sövün, yakın, öldürün sürtüğü" diye ortalığı ayağa kaldırıp linç etmek, "en özgürlükçü olanlar biziz. kimseler bizden daha özgürlükçü ve modern olamaz" diye kendi egosunu tatmin etmek ve özgürlükçülüğüyle iyi hissetmek çok daha kolay tabii. kendisinin transseksüel bir kadın karakter içeren bir kitabı var. onu nasıl tanımladığını, nasıl ele aldığını daha net bir şekilde görmek isterseniz robert galbraith mahlasıyla yazdığı cormoran strike serisinin ikinci kitabı ipekböceği'ni okuyabilirsiniz. harry potter'lardan bakarak don biçmekten daha aydınlatıcı olur bence.