Johnny Depp, Fantastik Canavarlar Serisinden Neden Kovuldu?

Harry Potter'ın da içinde olduğu Wizarding World evrenindeki Büyük Hogwarts Savaşı'nın 70 yıl öncesini anlatan Fantastik Canavarlar film serisinde karanlık büyücü Gellert Grindelwald'ı canlandıran Johnny Depp, yapımcı şirket Warner Bros'un isteği neticesinde seriden ayrıldı. Peki neden?
Johnny Depp, Fantastik Canavarlar Serisinden Neden Kovuldu?

Depp'in ayrılığa dair açıklaması

son zamanlarda yaşanan olaylar ışığında şu kısa açıklamayı yapmak istiyorum.

öncelikle bana destek ve sadakatlerini gösteren herkese teşekkür ederim.

özellikle son birkaç gündür çok sayıdaki sevgi ve ilgi mesajınız beni utandırdı ve etkiledi.

ikinci olarak, warner bros. tarafından fantastik canavarlar'daki grindelwald rolümden istifa etmem istendiğini, buna saygı duyduğumu ve bu isteği kabul ettiğimi bilmenizi isterim.

son olarak şunu söylemek istiyorum, ingiltere'deki mahkemenin gerçeküstü kararı doğruyu söyleme mücadelemi değiştirmeyecek ve itiraz etmeyi planladığımı onaylıyorum.

kararlılığım hala güçlü ve aleyhimdeki iddiaların yanlış olduğunu kanıtlamaya niyetliyim. hayatım ve kariyerim zamanın bu anı ile tanımlanmayacak.

okuduğunuz için teşekkürler. saygılarımla, johnny depp.

Depp'in mektubu.bundan böyle karanlık lord gellert grindelwald rolü maalesef johnny depp tarafından canlandırılmayacak

her ne kadar yazar j. k. rowling, yönetmen david yates ve yapımcılar eski eşi amber heard'le özel hayatındaki çalkantılara rağmen kendisinin arkasında durup seride oynatmaya devam etseler bile (ki zaten şiddet gören tarafın aslında kendisi olduğu da anlaşılmıştı) devam etmekte olan boşanma davasından dolayı mahkemeler film çekimleri için duruşmalar ertelenemez diye karar verince warner bros. zaten hem son yıllarda özel hayatındaki olaylar tepki çeken bir aktör olduğu hem de aile dostu bir serinin çekimleri devam ederken bu olayla ilgili bel altı bir sürü muhabbetin döndüğü / döneceği bir mahkeme sürecinin seriye zararı dokunacağını düşünerek kendisinden ayrılmasını istemiş.

ne diyelim, bir karakterin üç kere oyuncu değiştirecek olması çok talihsiz bir durum olsa da, fantastic beasts serisi zaten her türlü şanssızlığın ve cenabetliğin olduğu bir seri oldu maalesef. bu gidişle de böyle hatırlanacak gibi.

Not: Depp ve Heard'ün dava süreci biraz karışık. Heard'ün darp izlerinin makyaj olduğu ve hatta Depp'in parmağının ucunu kopardığı kanıtlanmasına rağmen, geçtiğimiz günlerdeki yeni duruşmada Depp 14 suçlamanın 12'sinden suçlu bulundu. Dava İngiltere'de devam ediyor.


youtube'daki bir sinema kanalında kendisinin fantastic beasts'ten kovulmasıyla ilgili biraz daha içeriden bilgiler paylaşılmış 

söylenenlere göre warner bros.'un da içinde olduğu warner media'yı 2018 yılında 85 milyar dolar ödeyerek satın alan ve haliyle bu şirketlerin ana şirketi konumuna gelen telekom devi at&t, depp'in fantastic beasts'ten ayrılmasını memnuniyetle karşılamış. hatta ve hatta kendisinin bu rolden alınması için warner bros.'a doğrudan baskı yapanlar da at&t yöneticileriymiş. warner bros. aslında johnny depp'i grindelwald rolünde tutmak istiyormuş. ingiltere'deki mahkeme süreci devam etmesine rağmen geçtiğimiz haftalarda çekimleri başlayan fantastic beasts 3 için bazı sahneleri çekip bitirmişti bile adam. yani anlaşılan o ki warner bros. depp'i istemeyerek filmin kadrosundan çıkarmış durumda. büyük patronun sözü geçmiş.

bu arada grindelwald rolü için başka bir aktöre çoktan teklif götürülmüş. herhalde at&t ve warner bros. arasındaki çekişme sırasında depp'in ayrılması ihtimaline karşılık rol için başka isimler düşünülüp liste çıkartılmış bile. ancak şirketin hangi aktöre teklif götürüldüğünü açıklaması biraz daha zaman alır deniyor. johnny depp'in 3. film için çektiği sahneler ise çöpe atılıp yeni seçilecek olan aktörle tekrar çekilecekmiş.