Johnny Depp'in Amber Heard'e Şiddet Uyguladığı İddiasının Asılsız Çıkması

Olayı biliyorsunuzdur: 2016 yılında Johnny Depp ve Amber Heard oldukça olaylı bir şekilde boşanmış, Heard kocasının kendisine şiddet uyguladığını fotoğraflarla ifade etmişti. Ancak geçtiğimiz aylarda sonuçlanan mahkemede olayın asılsız olduğu hatta şiddet uygulayanın Depp değil, Amber Heard olduğu ortaya çıktı.
Johnny Depp'in Amber Heard'e Şiddet Uyguladığı İddiasının Asılsız Çıkması


"gerçekler bir gün ortaya çıkar" denilirdi...

2 sene önce johnny depp hakkında o zamanki eşi amber heard'ü dövdüğü iddiası ile birkaç resim ve bir video yayınlanmıştı. resimlerde, heard'ün suratında ve vücudunda morluklar görünüyordu. üstelik yayınladığı videoda depp hem sarhoş, hem de bayağı bir sinirli görünüyordu. etrafa bardak fırlatmalar, küfürler falan dolu doluydu.


peki ne oldu? bütün sosyal medya ortamı bunu öyle bir yedi ki adamı linç etmeye başladılar. hatta fantastic beasts the crimes of grindelwald filminde oynayacağı söylenince çok büyük bir protesto vardı. adamı yıllarca yerden yere vurdular, fakat delikanlı adammış ki pek cevap vermedi.

Depp, Fantastik Canavarlar'ın devam filminde oynayacağı açıklandığı sırada atılan tweet'lerden biri.

şimdi ne oluyor? gerçekler ortaya çıkıyor efendim. bir defa o resimlerde görünen morlukların hepsi makyajla yapılmış. bunu kim söylüyor? yakın arkadaşları ve olay patlak verdiğinde şikayetle uğraşan polisler.

video konusu ise gene aynı şekilde. bir defa adamın annesi vefat etmiş, o yüzden hem sarhoş hem üzgün. bunun üstüne amber ne yapıyor? adamı gaza getiriyor, küfür ediyor, olay çıkartıyor, depp de sinirleniyor evi dağıtıyor. tabi bu kışkırtma bölümlerinin hepsini videodan çıkarmış. taraflı izliyoruz yani.

Geçen yıl yayınlanan taraflı video şu şekildeydi.

asıl bomba ne biliyor musunuz? bu evlilikte şiddet uygulayan kişi amber heard! daha önceden bu konuda tutuklanmış bile. kaç defa depp'e saldırmış haddi hesabı yok. hatta bir kere adamın parmak ucunu koparmış. üstelik bunların hepsini kendi ağzıyla mahkemede itiraf etmiş. daha evliliğin ilk ayında elon musk ile aldatıyormuş adamı.

bunlar nasıl birden ortaya çıkıyor derseniz adam 10 gün önce dava açmış, dava dosyaları ortama düşmüş. depp bütün her şeyi resimlerle ve tanıklarla kayıt ettirmiş zamanında.


burada resimler var ama kopuk parmak var uyarayım: https://twitter.com/…a15/status/1103961985497083906

johnny depp, birkaç yıldır devam eden şiddet suçlamalarının tamamından mahkeme kararı ile aklanmıştır

mart 2019'da mahkeme sonuçları internete sızdı (30 sayfalık döküman). belgelerde açıkça esas şiddet uygulayananın amber heard olduğu, kendisini "kurban" olarak gösterirken kocasına şiddet uyguladığı ve onu suçlamak için yalan beyanda bulunduğu yazıyor. heard'ün kanıt olarak sunduğu görsellerin sahte olduğu ve depp'in yaptığını iddia ettiği şeyleri aslında kendi yaptığı ortada.

karşılık olarak depp, heard'e 50 milyon dolarlık tazminat davası açıyor. esasında bu durumda az bile kalır. bu olaylarla birlikte heard depp'e karşı öyle linç kampanyası başlattı ki adamın adı lekelendi. birçok iş teklifinden oldu, filmleri boykot edildi. disney'den kovuldu. depp yerin dibine sokulurken, "kurban" amber heard sosyal medyada sempati ve fan topladı. #metoo hareketinin tüm popülaritesini sömürdü ve şiddete karşı "duruşu" yüzünden bir tür kahramana dönüştü.

sosyal medyada şu an depp'e karşı nefret biraz azalırken amber heard'e kimse bir şey demiyor. kadın linç edilmiyor ya da nefret mesajları almıyor.

Sosyal medyada, Depp'in suçsuzluğu anlaşıldıktan sonra gelen tepkiler de tersine dönmüş durumda.

depp'in, davasını kazanmasını istiyorum

sadece haklı olduğundan ya da gerçekten zarara uğradığından değil, depp sayesinde ismini daha geniş kitlelere duyuran amber heard'ün yalancılığının cezalandırılması gerektiği ve gerçekten tacize uğrayıp sesini duyurmaya çalışan kadınların davalarına leke sürdüğü için. heard'ün bu iğrenç oyunu sadece depp'e zarar vermedi. davasında haklı olup insanları inandıramayan kadınlara da zarar verdi.

Kadın Futbolunun Yasakları Aşarak Ses Getirir Hale Gelişinin Öyküsü

Kadın Milli Futbol Takımımızın 10 Numarası Melike Pekel'in İlham Verici Hayat Hikayesi