Kadın ve Erkeğin Farklılığını Ortaya Koyan İlginç Mastürbasyon İstatistikleri

Ülkemizde konuşması bile tabu olsa da başka ülkeler mastürbasyon konusunda ilginç araştırmalara imza atıyorlar. İşte o araştırmalardan biri ve elde edilen ilginç istatistikler.
Kadın ve Erkeğin Farklılığını Ortaya Koyan İlginç Mastürbasyon İstatistikleri
iStock

öncelikle, mastürbasyon konusunda kadınlar ve erkekler birbirlerinden çok farklıdır. (hangi konuda farklı değiller tabii, orası ayrı.) 

15 yaş civarındaki kızların %25'i (3/12) boşalma noktasına varıncaya dek kendini tatmin etmişken, bu oran erkeklerde %100'dür (13/13). esasında kadınların %60'ı kendini tatmin eder ama bunların çoğu ilerleyen yaşlarda olur. 

erkek çocukların çoğu mastürbasyonu arkadaşlarından duyarak öğrenir, kadınlar ise genellikle kendileri keşfederler bu derin dehlizleri. tuhaf ama uzun süre kendi kendini tatmin etmiş ama hala ne yaptığının tam olarak farkında olmayan kadınlar da vardır.

kadınların klitorisi, erkeğin penisinden farklı değildir. bu nedenle herhangi bir kadının klitorisi veya onun etrafındaki dudakları ovalayarak kendi kendilerini tatmin etmeleri şaşılacak bir durum da değildir. bu yöntemde genel olarak kız; parmağını, birkaç parmağını veya elini yumuşakça ve ritmik olarak bu kısım üzerinde gezdirir, bazen bastırır ve orgazma doğru basınç gitgide artar... topuğunu veya başka bir nesneyi de kullanabilir. bazı kadınlar çok hafif bir temasın yeterli olduğunu hissederken, diğer bir kısmı ise iki elle bastırmak ihtiyacını bile hissedebilirler. bu şekilde kendi kendini tatmin genellikle kadın sırt üstü yatarken veya otururken olur.


kadınların %10'u (67/670) bacaklarını birbirinin üstüne atarlar; böylece cinsel uzuvların üstünde devamlı ve ritmik bir basınç elde edilir. daha az sayıda kadın kas geliştirmeyi öğrenir. bunu yapabilmenin bir yolu, yüz üstü yatıp,  popoyu ritmik olarak ileri ve birbirlerine doğru hareket ettirmektir. bu durumda genelde kadın, önünü yatak veya yastığa bastırır. ancak doyum cinsel cinsel uzva yapılan temas yüzünden değil, cinsel birleşmedeki hareketlerin doğurduğu kas gerilimine benzer gerilimlerin meydana gelmesinden olur.

kas gerilimini doğuran diğer yöntemlerin içinde, direğe (iyi manada) veya ipe tırmanmak veya paralelde (bir jimnastik aleti) kendini çene hizasına çekmek de sayılabilir. tıpkı şimdi saydığım gibi…

kadınların %50'si memelerinin cinsel bakımdan çok hassas olduğunu erken yaşta keşfeder. her 10 kadından 1'i, eliyle klitorisini uyarırken, diğer eliyle de meme uçlarını uyarır. sadece memeleriyle oynayarak orgazma erişebilen kadın sayısı çok azdır.

vajinaya bir şey sokarak tatmin olanların sayısı %25'tir. fakat pek azı bunu sürekli olarak yapar. sokulan ise genellikle bir parmak olur. bunu yaparken elini ön kısmın üstüne koymanın belli bir nedeni vardır; böylece hem klitoris, hem de küçük dudaklar (bkz: labya minör) aynı zamanda uyarılmış olur. klitorisin uyarılmasından çok, vajinaya giriş-çıkıştan hoşlanan pek az kadın vardır. erkekler genelde bunu anlamakta zorluk çekerler. ama erkekler zaten hayatları boyunca genel olarak zorluk çekerler...


son olarak; vajinayı masa köşesine dayamak, başka yerlere sürtmek, klitorisin üzerinden su dökmek, vibratör kullanmak, anüs veya idrar yoluna alet-edevat sokmak gibi çok sınırlı kadın tarafından kullanılan yöntemler de vardır.

ve işte asıl önemli olan kısma geliyoruz... tarih boyunca erkek ve kadın düalistliği farklı temeller üzerine kurulmuştur. farklılık çok değişik alanlarda aranmış ve belki bulunmuştur. ama asıl parlayan düşünce bence şudur:

“kadınların %4'ü yalnızca hayal güçleri ile doyuma ulaşabilirler ama bu oran erkeklerde binde birden daha azdır...”

___

peki kadınlar bu tarz hareketlerle neye ulaşmaya çalışmaktadır? işte cevabı:


Kadınları Seks Esnasında Zevkin Doruklarına Uçuran Durum: Çoklu Orgazm