Kadınlar Anal Seksten Haz Alıyor mu?

Seks konusunda yıllardır merak edilen konuya dair insan vücudunun biyolojisi üzerinden bakan bir yaklaşım.
Kadınlar Anal Seksten Haz Alıyor mu?
iStock

cinsel ilişkiden zevk almak, penis ve vajina üzerindeki ekstra hassas duyarlılıkta sinirler vasıtası ile gerçekleşmektedir. bilindiği üzere sinir denilen nöron uzantılarımız belkemiği içindeki omurilik vasıtası ile vücuda dağıtılır. dolayısı ile penis veya vajinaya giden sinirler de omurganın alt omurlarından birinden çıkar ve ilgili organa ulaşır.

bu durum erkek ve kadında farklı şekillerde olur. erkeğin penisine giden sinirler alt kısımdan, bacak arasından yani makata yakın bir bölgeden geçerken, kadınlarda bu sinirlerin yolu kasık bölgesinden, yani üst kısımdan geçer.

Erkek penis ve anal sinir sistemi. Anal sinire olan yakınlığı görebilirsiniz.
Kadınların sistemi incelendiğinde bu sinirlerin yolunun kasık bölgesinden geçmediği görülebiliyor.

bilim adamları eşcinsel erkeklerin anal seksten aldıkları zevki penis sinirlerinin makata yakın noktadan geçmesi şeklinde açıklarlar. fakat kadınlarda makat çevresinden herhangi bir vajinal sinir geçmediği için anal seks kadınlar için bir zevk kaynağı değildir.

birçok kadın bu şekilde cinsel ilişkiyi, ya partnerlerini tatmin etmek ya da seks yapmış olmanın hazzını yaşayabilmek için kabul ederler. anlayacağımız üzere anal seksten kadının aldığı haz, göğüslerinin okşanmasından daha fazla değildir.

dolayısı ile bekaret bozulmasın diye anal seks yapmak gibi davranışları açıklamak için fiziksel veya ahlaki nedenler dışında sosyolojik öğelerin de irdelenmesi, buna göre bir yorum getirilmesi yerinde olur.

kaynak 1, kaynak 2

Partnerinizi Mest Edecek Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?