Kadınlar Erkekte Gerçekten Paraya Bakar mı?

Binlerce yıllık klişeyi kısa vadeli ilişkiler üzerinden inceleyelim ve üzerine biraz düşünelim.
Kadınlar Erkekte Gerçekten Paraya Bakar mı?
iStock

kadınlar paraya bakar ama nasıl bakar? hangi ilişki düzleminde bakar? bir kere kadınların aşık olmasında paranın zerre etkisi yoktur. bilimsel konuşalım: %4,23 etkisi vardır (sallamasyon olduğu belli olmasın diye oranlı verdim.) sosyal bilimlerde, özellikle insan ilişkilerinde hiçbir şey tek parametreye bağımlı değildir, çok sayıda değişken mevcuttur. istatistiksel çalışırken örneğin yaş grubu, bölge, yer üstünden incelenir. indirgemeci yaklaştığınız anda kaybedersiniz.

şöyle diyebiliriz, o paraya bakan kadın "sende paraya bakıyor" çünkü caziben yok. çünkü seninle ancak senden çıkar sağlarsa birlikte olmayı istiyor. aynı maymunlarda olduğu gibi: bana tımar yaparsan, bana muz getirirsen sana seks veririm ama o kadın sürünün alfasıyla aynı gün aynı diğer 10 dişinin yaptığı gibi seks yapacak. buna arzu değil, onay seksi diyoruz işte. paraya takanın amacı arzu seksi almak değil, onay seksi almak olabilir sadece. bunu istiyorsanız, eskortlar var güzel. fayda/maliyet oranı daha yüksek hem.

özetle kadınları parayla baştan çıkartamazsınız, o kadının sizle olma sebebi arzu değildir. hiçbir kadının önüne balya koyarak etkileyemezsiniz mesela. tam tersi o kadının sizden yararlanma isteğini canlandırırsınız. para bir araçtır, doğru kullanılırsa etkileyicinizi arttırır. yanlış kullanılırsa sizi "beta öder" yapar.

neden böyle düşünüyorsunuz biliyor musunuz? çünkü gerçek hayatta 5 kadından fazlasına yaklaşmamışsınız. hayatımın şimdiye kadar çoğunluğu gece barda geçti ve erkeklerde tipik 2 büyük, kocaman, hayvani yanılgı olduğunu rahat söyleyebilirim:

1) "olm param olsa kadınlar kuyruk olurdu"
2) bir de tam tersi var: "tipim olsa bütün kadınlar kapımda sıraya girerdi." (he canım he.)

ikisi de külliyen, komple yanlış.

seks dürtüsel etmenleri ve etkilenmeyi içerir. bunu sinyalleyen en önemli konu, o kadına nasıl yaklaştığınız, kendine güvenininiz ve tipinizdir. özellikle kısa süreli ilişki boyutunda ne statünüz ne paranız ne de arabanız hiçbir kadının umurundadır. ben gece barda tanıştığım kadınlara bakkalım diyordum mesela. bazen "süper market mi?" diye yanıt aldığım oldu.

20'li yaşlarından başında ne arabam vardı, ne işim vardı, ne de iki biradan fazla alacak param vardı. 20 tl ile bütün bir cumartesi beyoğlu'nda geçerdi, (sinyalci değildim hehe) öyle bir yokluk. buna rağmen kadınlarla birlikte olurdum. 20-35 yaş arası kadınlar. buna rağmen lütfen beni bırakma diyen kadınlar oldu. reddedilmedim mi? reddedildim, aşk acısı çektim, ayrılığın dibine vurdum, dünyanın ebesini tersten bile gördüm ve bunların hiçbiri kadın doğasını, onların neden etkilendiğini gram değiştirmedi. keşke biri bir şeylere laf etseydi de keyifle vereceğim cevabı duysaydı. "lan sen fakirsin, seninle olmam." bunu kaç kere duydum? sıfır. 0, sıfır. evet. o dönem az tecrübemle bile arzu ve onay seksini ayırt edebiliyordum.

o yüzden bütün gün 31 çekip, pc başında oturup, 3 kızdan ret yiyip işkembeden sallamak yanlış olur. önce kendinizi değiştirin. o kadın size mayış soruyor mu? şunu unutmayın "size soruyor." o para diyen, o gece "olmaz hamdican önce koltukta uyuyalım, sana güvenmeliyim." diyen kadın cazibeli bir erkekle aynı gün, 3 saat içinde sert seks yapacaktır ve o adamın bmw'si olmayacak.

cazibe neydi? cazibe seks yapma yeteneğiydi

en iyisi hem kur yapmayı doğru bilmek, kendine sonsuz güven, hem de tipinizi maksimum verimle kullanmaktır. buna cazibe denir. tekrar ediyorum tip önemlidir ama cazibe yaratamadığınız sürece isterseniz milyarder olun, o kadın kuru kalır. insanın evrimi bile kur yapma yeteneğiyle oldu, açıkladık bunları:her şeyi salıp, sıfır tarzla kadınları etkilemeyi beklemeyin. tip yok, tarz yok, statü yok, bunları geliştirmek için çaba yok ve para da yok tabi. "kadınlar paraya bakıyor amq. hepsi böyle." üzgünüm öyle değil o iş.

bu arada tip de tek başına etkin değildir, tipin önemlini şu podcastte anlatmıştık. özetle tavırlarla uyumlu olmalıdır, müthiş tiple insel kafasına sahipseniz, kadınlar size pozitif yaklaşsa da devamı gelmez veya tam tersi müthiş tipinizle kadınlara yaklaşıp yanlış cümleler kurarsanız, geçmiş olsun. tipin tek etkinliği ilk andır. evet hale etkisiyle bu erkekler kadınlara rahat yaklaşır ama insan bilimlerinde hiçbir şey "tek bileşene" bağlı değildir. o kişi başarılı çünkü kendine sizden x10 fazla güveniyor. kadın da bunun kokusunu alıyor ve o da reddediliyor. tipi 10/10 olan erkeklerin de çoğunluğu yürüdükleri kadınlarla yatamıyor, sadece tanışmayı başarıyor, telefon alıyor mesela ama kadın o erkeği toplamda cazibeli bulmadıysa seks olmuyor.

kaynak