Kadınlar Tarafından Değerim Bilinmiyor Diyen İyi Erkeklere Açık Sözlü Bir Mektup

Ekşi Sözlük'te de ara ara gündem olan "iyi erkeklerin nerede olduğu sorunsalı" başlığında, ilişkilere dair entry'leriyle tanınan "limon kimyon zorro" cevap niteliğinde bir yazı yazmış.
Kadınlar Tarafından Değerim Bilinmiyor Diyen İyi Erkeklere Açık Sözlü Bir Mektup
Spider-Man 3 (2007)


iyi erkeklerin nerede olduğu sorunsalı...

söz konusu başlığa yazan erkeklerin ben çok iyiyim ama kıymetim bilinmiyor ağlamalarından bana gına geldi canım okurlar. insanın kendi kendini değerlendirirken inanılmaz bonkör olması artık aşılması gereken bir körlük tipi. hayır aynı toplumda yaşamasak belki kanarız ama hepinizi ezbere biliyorum ve bu çıkarımlarınız artık azap olmaya başladı.

canım erkekler, kadınların aradığı iyilik sizin sahip olduğunuzu sandığınız gibi bir şey değil. kontrollü bir güç arıyorlar karşılarında ama siz çaresiz ve seçeneksizsiniz. sizin iyi olmak dışında bir şansınız yok. kaybetmiş bir toplumun, kısıtılı kaynaklara erişemediği için topluma uyum göstermeye kendini mecbur hisseden erkek bireylerisiniz. bu iyilik değil mecburiyet.

kadınlar aksini çokça iddia etseler de kaynaklara erişmenizle ilgilenirler, nasıl eriştiğinizle ilgilenmezler. o yüzden mafya babası da olsanız, çete lideri de olsanız, nobel ödülü sahibi de olsanız kadın beyni bunu sikine takmaz. kaynaklara erişebilen bir adam mısın o zaman sorun yok. iyilik yenilip içilmiyor. saflık, temizlik, masumluk statü sağlamıyor.

üstelik sizler iyi de değilsiniz. elinizde bir etki yaratacak güç olmadığı için sivrilmeye çekinen, bu nedenle de zararsız olarak kodlanan bir kitlesiniz. elinize imkan geçtiğinde iyi olmadığınızı siz de anlayacaksınız ama şimdilik bu züğürt tesellisi ile avunmayı tercih ediyorsunuz.

dünya sizin kurguladığınız gibi iyiliklerle dolu bir yer değil, siz de iyi değilsiniz. güçsüzlüğünüzü güzelce paketlediğinizde ortaya çıkan sonuç da çekici değil. içinin boş olduğunu hepimiz görebiliyoruz. kadınlar ise görmenin ötesinde milyar yıllık evrimin onlara hediyesi olan hislerini inanılmaz bir doğrulukla çalıştırıyorlar. siz daha ağzınızı açtığınızda 70 yıllık şecerenizi anlayan kadın bilincini fazla küçümsüyorsunuz bana sorarsanız. gerçekten tercih edilebilir tipler olsanız emin olun sizi es geçmezlerdi.

hatta şöyle de söyleyeyim. kadınlar sosyal medyada beni anlamıyorlar oysa ben çok iyi biriyim diye ağlayan siz ponçiklere şans vermektense doğru düzgün bir adamın ikinci üçüncü kadını olmayı bile daha çok tercih edecek kadar pragmatiktir. istediğinizi şu anki ağlak tavrınızla elde edemeyeceğiniz o kadar açık ki nerede hata yaptığınızı görmek de zor olmuyor.

bir de artık iyi olmayacağım piç olacağım görecek o kadınlar diye atar yapanlarınız var ki onları koynuma sokup uyutasım geliyor. insan ilişkilerinde tecrübe geçerli akçedir. sen karar vererek davranışlarını değiştirebilecek durumda değilsin. çevrene etki edebilecek bir çapın olsa zaten kadınlara erişmek için ağlamana gerek kalmazdı.

herhangi bir etkin erkeğin ekşi sözlük'teki mevzubahis başlığın altına "buradayım" temalı bir yazı yazacağını düşünüyor musun gerçekten? herhangi bir kadının bu başlık altından kendine partner seçeceğini sanıyor musun? elinde elektron mikroskobu olan kadının senin ortaya attığın sahte yemlere takılacağına ikna olabiliyor musun?

özetle

ben harika bir erkeğim diyen erkek çocuğu sekse en uzak şeydir.
herkese yetecek kadar kadın bu dünyada hiç olmamıştır.
kadınlar iyilik timsali dürüst erkekler aradığını söylese de bu şartlara bağlıdır.
güçlüysen kimse iyiliği siklemez.

iyi erkek kaynaklara erişebilen, sorumluluk alan, çevresini yönlendiren erkektir. sizin gibi vasıfsızların kendilerini beyaz bir tavşana dönüştürme çabaları iticidir.

kadın başarılı erkekler için hayattaki en güzel hediyedir.
başarısız erkekler için ise sonsuza kadar sürecek bir işkencedir.

yalvarmak sonucu değiştirmez.