Kadınları Bambaşka Biri Haline Getiren Kontürün Yüz Tiplerine Göre Uygulanma Teknikleri

Sözlük yazarı "sansli on uc", dört farklı yüz tipi için dört farklı kontür tekniğini anlatmış.
Kadınları Bambaşka Biri Haline Getiren Kontürün Yüz Tiplerine Göre Uygulanma Teknikleri
Kim Kardashian


kontür, yüzün güzel noktalarını öne çıkarmak için uygulanan bir makyaj yöntemi.

ancak görüyorum ki herkes aynı işlem adımlarını yaparak gidiyor. 

yahu hepiniz mi kim kardashian' sınız? hepiniz mi kylie jenner' sınız? içinizde hiç mi selena gomez, ne bileyim gigi hadid yok?

bu işin püf noktası şu 

istenen sonuca ulaşmak için, yüz tipinize uygun siz deyin contouring ben diyeyim gölgelendirme yapmanız lazım. mesela benim burnum ince zaten, şimdi ben burnumu iki yandan çizip gölgelendirirsem, güzel olacağım derken michael jackson olmaz mıyım? olurum. bu iş öyle olmaz, yüzümüzün güzel noktalarını vurgulayacağız. amacımız bu, çirkinleşmek değil.

Kylie Jenner


yüz tiplerini 4' e ayırıyorum

buna ben karar verdim, daha önce kimsenin aklına gelmemişti mesela ve her birinde nasıl gölgelendirme yapacağınızı size anlatmaya çalışacağım.

yüzünüz yuvarlaksa

Gigi Hadid

alnınızın ortasını dom dom kurşunu yemiş gibi açık bırakarak, iki kaşınızın üstünü ve göz kenarınızdan çenenize inen hattı (elmacık kemiklerini içine almadan) koyu, alnınızın ortasını yuvarlak, göz altlarınızı ters üçgen şeklinde ve çenenizin ortasını tekrar yuvarlak şekilde açık gölgelendirmelisiniz.

yüzünüz kareyse

alnınızı saç diplerinizden kaş kenarlarınıza uzanacak bir ters kalın hilal şeklinde, elmacık kemiklerinizin tam altını burundan kulağa doğru oval şekilde, çene kemiklerinizi düz bir çizgi hat şeklinde koyu, göz altlarınızı oval, çenenizi tam ortasından küçük bir daire şeklinde açık gölgelendirmelisiniz.

yüz şekliniz ovalse

Mariah Carey

alnınızın tam ortasından saç dibinizi takip eden ince bir çizgi şeklinde, elmacık kemiklerinizin altını burundan kulağa doğru yassı bir oval şeklinde, çenenizin gıdınızla birleşen yeri de ince bir çizgi şeklinde koyu, çenenizin tam ortasını küçük bir daire şeklinde, göz altınızı burun kenarından şakağa doğru uzanan ve kaş kemiğini de içine alan kalın bir hilal şeklinde açık gölgelendirmelisiniz.

yüzünüz kalp şeklindeyse

kaşınızın bitiminden iki parmak yukarıdan başlayarak şakak ve elmacık kemiklerinizin altını içine alacak bir oval şeklinde koyu, çenenizi dikine ve kaşlarınızın ortasını enine küçük bir daire şeklinde, göz altınızı burun kenarından şakağa doğru uzanan ve kaş kemiğini de içine alan kalın bir hilal şeklinde açık gölgelendirmelisiniz.

tüm bunları yaptıktan sonra yüzünüzdeki tüm gölgelendirmeleri, 60 tl verdiğiniz kıçı kırık süngeri ıslatarak, tampon hareketlerle yüzünüze yedirin.

işte şimdi hepiniz altın orana sahipsiniz... daha da ben ne anlatayım?

hadi ovaller, size bir sır daha veriyorum bak herkese vermem; elmacık kemiklerinize önce bronzer sürüp sonra gülün ve öne çıkan kısımlara allığınızı yuvarlak şeklinde uygulayın, sonra gelin de yanaklardan bir makas alalım.

"şanslı13' le resim" programımızın sonuna geldik, son olarak; bunlara o kadar da takılmayın, siz her halinizle güzelsiniz hanımlar. sağlıklı kalın, esen kalın efendim.